Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Posebno se odnosi na skoljku svetog Jakova, to jest onu koja je na Shellovom znaku ili iz koje se radja Venera (po tome sta ti je laksa asocijacija mozes dosta nauciti o sebi :) ).

Link to comment
scallops na serbijan ?
ovo je bilo raspredano nasiroko....po raznim forumskim izvorima u upotrebi su razne kombinacije izvedene iz coquilles saint jacques, tipa skoljka svetog zaka, skoljka sent zak, zakova kapica, i sl.al najkulja verzija (cini mi se da je izvor bila nicol?) je kapesante, kao jedna rec (ja mogu samo da zamislim gde je akcenat).edit posle citanja kudravog: da, i verzije za jakovom umesto zaka, jakovljeva kapica i sl. Edited by kurdi
Link to comment
...
Kapesante su dalmatinski prijevod, koristi se i u Istri, pretpostavljam, i odnosi se isključivo na Jakobove kapice.edit/ Kudravi preduhitrio, ne vidjeh postA. Edited by Eidyia
Link to comment
  • 2 weeks later...

da neko kojim slucajem nije u zivotu posedovao ves masinu marke Curling ltv5121t da mi kaze na koje dugme se palilandlady mi je nesostupna, a na netu nema nikakvog menjuala

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...