Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

skoro sam slao nešto u nizozemsku s pošte kod železničke stanice. unutra kupiš koverat odeš kod čoveka tu pored, on spakuje, popuni formular na kome piše šta je spakovao  i odeš na šalter da predaš. njemu, neka sića. obična avionska pošta.

Link to comment

zavrsila sam u najblizoj posti, pakovanje dvadesetak dinara, celu proceduru je zavrsila jedna sluzbenica.  

opet sam se iznervirala sto su mi trazili licnu kartu za placanje karticom, al u sebi, posto mi danas nije dan za isterivanje principa... 

fala :)

Link to comment

sokirana sam! knjigu sam poslala u ponedeljak oko 14h u holandiju, isporucena je danas oko 11, i to ne u gradu u kom je aerodrom, a obicna avionska posiljka. do novog sada sigurno jos ne bi stigla. kako se zove ona pupsica sto vodi postu? svetska zena :D

Edited by darling
Link to comment
  • 1 month later...

Šalje mi se knjiga iz Amerike, pomalko gabaritna. Šalje se sa privatne adrese, u smislu kao poklon. Na Amazonu košta, sa popustom, oko 60 dolara. Ima li nešto što onaj koji šalje može da uradi da me ovde carina i ostali troškovi ne bi previše izašli?

Link to comment

pita me prijateljica a ne znam sta da savetujem...hoce sina na koledz u usa da posalje ali ako moze da dobije stipendiju (prosecan je djak ali djuska fudbal)

 

 

kako ide to za nalazenje skole i stipendije? ja joj rekoh da ce to sve mnogo da kosta

Link to comment
  • 2 months later...

valjda je isto ko za malo dete. neki pop hoće da traži krštenicu(kojoj vadiš u crkvi u kojoj si kršten)

što se protokola tiče, obuci se lepo, spremi se na smaranje i samo klimaj glavom. za ostalo bi trebao krštenik da se pobrine, tipa zakazivanje termina, plaćanje, i neki peškir

 

trebao bi da i da spremi poklon(obično košulja) za kuma, a posle da vodi na klopu

:ss1:

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
Jel neko krstio odraslu osobu ili zna kako to izgleda? To me ceka za jedno mesec dana pa rekoh da se pripremim sto se tice obicaja i protokola.

Jesi li ti ta odrasla osoba ili ?
Link to comment
8 hours ago, *edited by mod said:

Jel neko krstio odraslu osobu ili zna kako to izgleda? To me ceka za jedno mesec dana pa rekoh da se pripremim sto se tice obicaja i protokola.

teraće je da se odrekne đavola. čisto da bude spremna da to čuje :lol:

Link to comment
9 minutes ago, Delija67 said:

Jedina razlika u odnosu na kstenje deteta je da se osoba koja se krsti licno odrice djavola i izgovara sta vec pop trazi, a kad je dete u pitanju to u njegovo ime radi kum.

ima i ta razlika da se detetu još nije razvio mozak.

  • Haha 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...