Jump to content
IGNORED

Amy Winehouse


Zoe

Recommended Posts

mozda bi mogao da navedes gde sam te ja to 'analizirao', mislim tebe kao licnost a ne termine i zanrove koje koristis.
ti termini i zanrovi nemaju nista zajednicko osim toga sto sam ih ja izneo.izvoli pa ih analiziraj jedan po jedan...a ne da ih nabacujes u grupu 'kopceva epohalna otkrica' Edited by kobac
Link to comment
  • Replies 964
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    59

  • Zoe

    46

  • Caligula

    42

  • yolo

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

mislim da ono što ovaj momak kobac oće da kaže je da Amy ima dobar glas i naznake autorske ličnosti ali je spakovana u razvodnjeno '60s retro/rnb/soul pakovanje što je više čini proizvodom pop industrije nego autorkom.ona jeste autor svojih tekstova ali mislim da je muziku suviše prepustila producentima, zbog čega je ja ne doživljavam kao kompletnog autora. zato sam napisao da je u raskoraku, niti je sasvim industrijski proizvod kao Britni-šakira-Bijonse, niti je hevi autorski kalibar npr. jedne Trejsi Čepmen. ali možda s godinama (ako ih doživi) nešto se tu izdešava s njom pa krene da svira sama s đitrom ili za klavirom uz min. pratnju benda, kako to rade druge žene velike face.

Link to comment
...ali možda s godinama (ako ih doživi) nešto se tu izdešava s njom pa krene da svira sama s đitrom ili za klavirom uz min. pratnju benda...na
Mada, malo je uspesnih primera otcepljenja od industrije. U stvari, ne mogu ni da ih se setim.
Link to comment
Mada, malo je uspesnih primera otcepljenja od industrije. U stvari, ne mogu ni da ih se setim.
npr. Lorin Hil je imala par pokušaja "otcepljenja" pre par godina kada je počela da se pojavljuje sa akustarom i ima on stage izlive suza i patnje. mada si generalno u pravu. Ejmi je napravila prevelik kompromis (i prerano) i možda je to razlog što je tako sjebana i samodestruktivna.
Link to comment
npr. Lorin Hil je imala par pokušaja "otcepljenja" pre par godina kada je počela da se pojavljuje sa akustarom...
Aj kenot biliv dis! Prvu verziju mog prethodnog komentara sam u poslednjem momentu pre slanja skratio za recenicu u kojoj (negativno, vrlo negativno*) komentarisem 1 pokusaj otcepitue Lorin Hil od industrije, tamo 2002.*-To je 1 od 2 CD-a koji sam ikada u zivotu vratio nazad u radnju uz "I want my money back", mislim onaj njen 2. CD (unplugged).
Link to comment
npr. Lorin Hil je imala par pokušaja "otcepljenja" pre par godina kada je počela da se pojavljuje sa akustarom i ima on stage izlive suza i patnje. mada si generalno u pravu. Ejmi je napravila prevelik kompromis (i prerano) i možda je to razlog što je tako sjebana i samodestruktivna.
da, da, bice da je to. sto bi rekla Ceca: i bogati placu zar ne
Link to comment
da, da, bice da je to.
ne kažem da je to, napisao sam možda. u svakom slučaju, taj kompomis/ producentsko pakovanje je ono što me odbija kao slušaoca, inače je gotivim ovako kao pevačicu i lika. da uzme đitru i sama iskomponuje na svoj tekst, više bi je gotivio.
sto bi rekla Ceca: i bogati placu zar ne
naravno da plaču. kad namiriš rodbinu i prijatelje, pokupuješ i proputuješ sve što možeš zamisliti, više ne znaš šta ćeš sasobom. a pritom te na svakom koraku medijski lešinari saleću i čerupaju, logički, lako ćeš posegnuti ta anesteziom.dr. Milić mudro primećuje, kad god je bio pun keša (recimo sa Hankom kad je razvalio) baš ga zabole da komponuje i stvara, pogotovo tužne pesme. zato sve što ima raspikući čim pre i onda uzme akustaru, uvati G dur, i eto novih pjesama i hitova...
Link to comment
mislim da ono što ovaj momak kobac oće da kaže je da Amy ima dobar glas i naznake autorske ličnosti ali je spakovana u razvodnjeno '60s retro/rnb/soul pakovanje što je više čini proizvodom pop industrije nego autorkom.
Za Amy bi vjerojatno bilo daleko lakse da pjeva klasican soul ili jazz, da postane imitator klasicnih diva (to joj glasovno ne bi bio problem, to je vise nego sigurno). Medjutim ona je izgradila svoj vlastiti stil koji tebi eto zvuci razvodnjeno, a zapravo je posve originalan i upravo u tome je, izmedju ostalog, njena vrijednost. Ona jeste retro, ali u 21. stoljecu i njen sound je po mom skromnom misljenju nesto posve novo iako zvuci poznato. Sto se njenog glasa tice, u npr. "Rehab" zvuci posve drukcije nego u "Back to black" - (boja glasa, intezitet) sto je jos jedna njena vrijednost. A na kraju, ima odlike svih velikih diva jer ona svoje pjesme, sto su ustvrdili daleko veci glazbeni znalci od mene, doslovce zivi. Tu nema glume i presvlacenja iza pozornice. Ona je prosto Amy i nema sanse da ju je izmislila industrija. Industrija (kako ti to zoves), slijedi nju, a ne obrnuto. :wink:
niti je hevi autorski kalibar npr. jedne Trejsi Čepmen.
A sto, mislis da iza Tracy ne stoji industrija?
ali možda s godinama (ako ih doživi) nešto se tu izdešava s njom pa krene da svira sama s đitrom ili za klavirom uz min. pratnju benda, kako to rade druge žene velike face.
Just for you, Amy s gitarom. Nadam se da ti prateci band nece biti tako velik problem. :rolleyes: Edited by Ziza
Link to comment
ne ziza... misli da je cepmen bolji pesnik... sto i jeste.
Hvala ne treba mi prijevod sto on misli. Tracy jeste bolji pjesnik, ali to ujedno ne umanjuje kvalitetu Amy. Uopce, usporedba njih dvije u smislu vrednovanja je prilicno besmislena.
Link to comment
Ona jeste retro, ali u 21. stoljecu i njen sound je po mom skromnom misljenju nesto posve novo iako zvuci poznato.
ne znam šta je to novo... čitam komentare ljudi na youtubeu, neki kažu da su mislili kad su je prvi put čuli na radiju da je motown klasik iz 60ih. a, mnogima je zanimljivo i to što ima glas crne žene u svojim 50im a nije crnkinja i nema još ni 25god.
Just for you, Amy s gitarom. Nadam se da ti prateci band nece biti tako velik problem. :rolleyes:
hehe, ovo je kao izvodjenje dokaza odbrane, moram priznati da si dobro pripremila slučaj :wink: nisam je optuživao da ne zna uhvatiti akorde na gitari, već da je muzika pogotovo na Back to Black derivativna i bez njenog autorskog pečata. tekstove nemam šta osporavati, kao što si rekla, to je ona i njen život kakav zaista jeste. poređenje sa Trejsi naravno nije žanrovsko već u smislu da je Trejsi kompletniji autor (muzika i poezija). možemo, u tom smislu, uzeti za poređenje i Noru Jones.
Link to comment
čitam komentare ljudi na youtubeu,
I ako znas engleski, onda ti je jasno da je 95% kritika apsolutno pozitivnih.
neki kažu da su mislili kad su je prvi put čuli na radiju da je motown klasik iz 60ih.
Sto je zapravo sjajno nije li? Ja takodjer u ponekim sekvencama nalazim cistu Billie, a opet ona je (Amy) potpuno svoja)
a, mnogima je zanimljivo i to što ima glas crne žene u svojim 50im a nije crnkinja i nema još ni 25god.
To nije samo zanimljivo. To se zove izniman talent koji daleko nadilazi godine. (i drago mi je sto nisi zanemario taj faktor.) Netko tko je toliko mlad i toliko talentiran ima sve preduvjete za dozivotnu karijeru, osim ako stvrano ne umre, a sto je vrlo izgledno.
u tom smislu, uzeti za poređenje i Noru Jones.
Meni je Norah Jones draga utoliko sto je nakon dugo vremena uspjela bar privremeno s trona zbaciti plasticne barbike, ali iskreno, Norah nije dala apsolutno nista novo. Nista. Prosto je skuzila da su ljudi konacno postali gladni neke druge Joan Baez i to iskoristila. Ona to vrhunski radi, ali ona nema apsolutno nista autenticnog, i nikad nece imati. Problem s Norom je izmedju ostaloga i taj sto je zapravo (ako onako fino sjednes s namjerom da proucis njen opus, a sto sam ucinila (bolje da nisam) jer nakon nekog vremena postane prosto dosadna. Nju je pozeljno konzumirati samo u vrlo malim kolicinama. Za razliku od Amy koja u svakoj iducoj interpretaciji iznenadi -bojom glasa, pogledom, feelingom. Amy ima karizmu koju Tracy (Norah) usprkos njenom plemenitom cilju, vrhunskim pjesmama i politickom angazmanu, nikad nece imati. (a ja jako volim Tracy, cisto da ne bude zabune). Edit: U isti pasus sam stavila Tracy i Noru, sto svakako nije ok, ali posto sam ja Ziza, moze mi se.
možemo, u tom smislu, uzeti za poređenje i Noru Jones.
Ne mozemo. Ima jedna cura u Hrvatskoj koja se zove Suzana Horvat i koja besramno skida Norah. Ne mogu ju pronaci na tjubu, ali ona tvrdi da je Norah njena kopija a ne obrnuto. Ha! Naravno da nitko ziv ne vjeruje u to i upravo je pateticno slusati Suzy kako se guzy na Norah. Mislim, cak ni ne zvuci lose, ali kome (kraj Nore) ona uopce treba? A opet, kome kraj Amy, treba Norah? Edited by Ziza
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...