Jump to content
IGNORED

Amy Winehouse


Zoe

Recommended Posts

Amy Winehouse. Volim tu zenu. Pokusala sam racionalizirati to stanje tim vise jer nikad nisam ljepila postere slavnih, sizila, plakala i ljubila u snu bilo koga od slavnih ikad.Dobila je sva moguca i najvisa prizanja od najokrutnijih muzickih kriticara ever; nije razlog moje naklonosti, ali povod za topic. Proglasena je kraljicom soula (izmedju ostalog). Njen album "Back to Black" slusam po n-ti put i nije mi dosadio, pojma nemam zasto. Da je bar siromasna pa da mogu organizirati neku humanitarnu pomoc tipa montazne kuce, odjece, bilo cega. Njen profesionalan uspon i osobno propadanje je toliko ocito i tako jako boli da mi se javlja poriv fuck Amy, wake up! i ne znam bih li vikala ili prosto dugo i jako zagrilila tu izuzetnu mladu zenu koja je nesretna (tako ponekad mislim) ili toliko sretna da joj se zivo j*be za sve oko sebe, za vlastiti zivot ( sto bi bilo jako ok) potpuno nesvjesna svoje karizme i apsolutne kvalitete - ili je bas to teret kad postanes toga svjestan? Cula sam da su na netu otvorili kladionicu kad ce riknuti, sto je, ako cemo iskreno, sasvim izvjesno, a najvise ce zaraditi oni koji su se kladili na uskoro. Ne pratim i ne znam sto se trenutno dogadja, ali bih voljela da ostane ziva. Da se izvuce. Da povuce. I onda mi se javila krajnje pateticna pomisao da, ako postoji josh netko kome je stalo, napravimo jedan PPP krajnje iritantan i zivotan topic koji bismo joj nekako poslali da joj damo snage ako je nesretna. Ili suvise sretna. Ovisna. Whatever. Samo da se izvuce. Mozda je glupo, a ako jeste, nebitno, ja ju i dalje volim. Samo neka prezivi. Opstane i ostane.

Edited by Ziza
Link to comment
  • Replies 964
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    59

  • Zoe

    46

  • Caligula

    42

  • yolo

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja imam jednu stvar koju je Amy snimila za Radio1, obradaalbum nisam preslusala - svi kazu dobar je, svi ga slusaju, pa k'o velim ne moram bas i ja...da mi je zao - pa nije basmoj tata kaze - dao bi joj ja jednu vrstu kukuruza u maju da okopa pa joj posle nista ne bi bilo...pa ako cemo da otvaramo PPP za Amy sto ne bi za Britney?

Link to comment
album nisam preslusala - svi kazu dobar je, svi ga slusaju, pa k'o velim ne moram bas i ja...
Pa hajde poslusaj ju. Ne gubis nista, osim da mi kazes "rekla sam ti".
pa ako cemo da otvaramo PPP za Amy sto ne bi za Britney?
Joj. Pa nemoj. To je kao kad usporedjujes umjetni, prozirni, bezukusni sir ( Britney) s onim Paskim, najboljim. (Amy)
Link to comment

Svaka čast na temi...Omiljena pesma:"Tears Dry On Their Own" i "Love Is A Loosing Game"... :wub:Jeste li slušali prvi album? "Frank"Ma Amy je kraljica! Kakva Madonna,kakvi bakrači!Amy rules! cool.gif

Link to comment
Pa hajde poslusaj ju. Ne gubis nista, osim da mi kazes "rekla sam ti".
ajde 'ocu. leba ne jede, ali da ti ja posle dam na slusanje Adrienne Paulyhocu da kazem, ima jos genijalnih umetnika
Joj. Pa nemoj. To je kao kad usporedjujes umjetni, prozirni, bezukusni sir ( Britney) s onim Paskim, najboljim. (Amy)
nemoj tako, i Britney treba pomoc (neciju), kad poraste kukuruz u maju tata ce da nedje i vrstu kukuruza i za nju :wicked: u stvari se ne salim i da znas da me pre neki dan bas uhvatilo da razmisljam (eto nocas i o Indy-ju :rolleyes: ) o tome kako bi tim devojkama trebalo pomoci.i dalje mislim da se na razmazenost odgovara strogim maminim vaspitanjemjadno dete koje meni padne saka :lol:
Link to comment

omiljena pesma u zestokoj konkurenciji:ni meni nije jasno kako i zasto, ali mogu oba albuma da slusam na repeat kol'ko oces puta i nikako da mi dosade.devojka je definitivno genijalna i zasluzuje poseban topik, nadam se samo da joj droga

Now its not hard to understand why we just speak at night The only time I hold your hand is to get the angle right Everything is slowing down river of no return you recognise my every sound theres nothing new to learn
nece doci glave. iskreno bi mi bilo zao.
Link to comment
nemoj tako, i Britney treba pomoc (neciju), kad poraste kukuruz u maju tata ce da nedje i vrstu kukuruza i za nju :wicked:
Ima nas raznih i svi smo (valjda) na neki nacin sasvim svoji, ali ima ljudi koji posjeduju karizmu. Iskreno mi je tesko da ti objasnim jer stvarno nisam nikad bila niciji fan. Kao sto rekoh, volim Amy mozda zato jer joj vrline daleko nadmasuju mane i jer ima sjajne pjesme i jer prosto nije Britney. Na 100 konfekcijskih Britney dodje jedna Amy sto ne znaci da ne mislim da ne treba pomoci Britney, ali hocu da prvo pomognemo Amy.
Link to comment

Potpuno razumem tvoj zastitnicki poriv, jednom sam se ladno rasplakala kad sam gledala neki lajv, strasno je kad vidis kako je ocigledno i ogromno nesigurna. (Nisam bila bas pri cistoj svesti, ali ipak... :))

Link to comment
Potpuno razumem tvoj zastitnicki poriv, jednom sam se ladno rasplakala kad sam gledala neki lajv, strasno je kad vidis kako je ocigledno i ogromno nesigurna. (Nisam bila bas pri cistoj svesti, ali ipak... :))
O my, pa hajde da budem gruba (ocito je bitno). Ne volim ju zato sto je ocigledno i ogromno ( :huh: koja rijec) nesigurna, pijandura, narkomanka, bode se u nogu, posrce po pozornici, pljuje po publici, zavrsava u hitnoj, tuce se s muzem i te de svi ostali tracevi koje ste culi zahvaljujuci zutoj stampi, nego ju volim zato jer je izniman vokal, jer je napravila album koji je daleko nadmasio silne konfekcijske (s razlogom) hopsalice, tupsalice, Britnice i slicne govnalice.Ako nisam bila dovoljno jasna; nisam pokrenula topic zato da bismo pokrenuli svekoliku zastitu sisavaca, nego je pocetna misao bila Amy - Back to Black - kvaliteta - stvarno bi bila steta da takav talenat ode u nepovrat. Ali ok, ispricavam se sto sam precijenila ukus publike. Vratimo se cupkalicama, nemojte da vas vise zbunjuje ovaj topic. <_< Edited by Ziza
Link to comment
O my, pa hajde da budem gruba (ocito je bitno). Ne volim ju zato sto je ocigledno i ogromno ( :huh: koja rijec) nesigurna, pijandura, narkomanka, bode se u nogu, posrce po pozornici, pljuje po publici, zavrsava u hitnoj, tuce se s muzem i te de svi ostali tracevi koje ste culi zahvaljujuci zutoj stampi, nego ju volim zato jer je izniman vokal, jer je napravila album koji je daleko nadmasio silne konfekcijske (s razlogom) hopsalice, tupsalice, Britnice i slicne govnalice.Ako nisam bila dovoljno jasna; nisam pokrenula topic zato da bismo pokrenuli svekoliku zastitu sisavaca, nego je pocetna misao bila Amy - Back to Black - kvaliteta - stvarno bi bila steta da takav talenat ode u nepovrat. Ali ok, ispricavam se sto sam precijenila ukus publike. Vratimo se cupkalicama, nemojte da vas vise zbunjuje ovaj topic. <_<
ajde bre Zizo, nije stvar u cupkalicama, problem je jednostavno globalanBBC im avec nekoliko dana diskusiju na svom site-u - koliko smo MI krivi za tragedije, jer mislim da je to bas prava rec, tragedija - sta se desava tim mladim zenamaa mene si nasla da slusam cupkalice <_<
Link to comment

aj ovaj out cu samo o njenim pesmama... po meni, postoji dosta 'muzike', cija popularnost se zasniva vise na zvuku nego na muzici...mislim da je ejmi primer toga.. gde sam zvuk njenog glasa daje mnogo vise nego sto zapravo daje njeno pevanje...ponekad imam utisak da ona jednostavno sipa stihove...bez ikakve 'emotivne tezine' van one koja je izgleda inherentna samom zvuku njenog glasa.

Edited by kobac
Link to comment
mislim da je ejmi primer toga.. gde sam zvuk njenog glasa daje mnogo vise nego sto zapravo daje njeno pevanje...
Mozda nesto kao Billie Holiday svojevremeno?
ponekad imam utisak da ona jednostavno sipa stihove...
Naravno da sipa. bravo, uopce mi nije palo na pamet da je zapravo prije svega potrebno ovo:Amy Jade Winehouse (born 14 September 1983) is an English soul, jazz, and R&B singer and songwriter.Winehouse's debut album, Frank (released in 2003) was nominated for the Mercury Prize. Her 2006 album Back to Black led to six Grammy Award nominations including the "Big Four": Best New Artist, Album of the Year, Record of the Year and Song of the Year. On 14 February 2007, she won a BRIT Award for Best British Female Artist; she had also been nominated for Best British Album. She has won the Ivor Novello Award twice, among other prestigious distinctions.Winehouse has created media buzz apart from her singing. Her unique style, most notably her former signature beehive hairstyle, has spawned imitators and been the muse for fashion designers, most notably Karl Lagerfeld.
bez ikakve 'emotivne tezine' van one koja je izgleda inherentna samom zvuku njenog glasa.
Moguce, ako nisi poslusao citav album nego pojedinu pjesmu.
Link to comment

delko je ona od bili holidej...upravo zato sto ima samo zvuk.. ali ne i muziku.ne znam sta je bio cilj navodjenja gremija...istorija gremi nagrada nije nista drugo nego istorija promocije bofla... <_<

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...