Jump to content
IGNORED

Њујорк, Њујорк...


Њујоркер

Recommended Posts

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Luc

    36

  • Њујоркер

    20

  • smorrior

    14

  • paculla

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne pricas o deci nego o ljudima od kojih si verovatno mnogo gore tretiran.

Ma da, ta fora da nema formalnih pravila je bas super. Mislim bole me uvo u sta ti verujes, ali Host - koji je zaduzio ovaj forum malo vise od tebe -  dolazi iz Evrope u ovu dzunglu u kojoj ja lovim divljac vec 20+ godina, pa samo koristim ovu priliku da mu skrenem paznju da ne placa danak neiskustvu.

Link to comment

Ma da, ta fora da nema formalnih pravila je bas super. Mislim bole me uvo u sta ti verujes, ali Host - koji je zaduzio ovaj forum malo vise od tebe -  dolazi iz Evrope u ovu dzunglu u kojoj ja lovim divljac vec 20+ godina, pa samo koristim ovu priliku da mu skrenem paznju da ne placa danak neiskustvu.

 

:lolol:

 

Nego, NYC i SF su cool mesta ali kada neko zivi ovde shvati da postoje mesta koja nude mnogo bolje uslove za zivot u smislu balansa izmedju urbanih krajeva i prirode, cena, sadrzaja. Mesta kao sto su Dallas (ako mozes da podneses vlagu), Charlotte, San Dijego, Seattle, Denver itd. Ljudi koji dolaze iz evrope ih redovno zaobilaze a u pitanju su vrlo zanimljivi gradovi koji bi vecini cak i vise odgovarli nego standardno NYC i SF.

Link to comment

 

Ni jedan od ovih gradova nema serifa Stepha Curryja.

E ako je sport bitan, pogledaj rostere NY Redbullsa i NY City FC. Ima vremesnih evropski fuzbalera na kilo.

 

No ako vec mora SF zbog Golden State, koji igra u Oaklandu, onda toplo preporucujem odlazak na utakmicu Oakland Raidersa, ako se ne isele sledece godine. Ne zbog utakmice, nego zbog publike.

 

oakland-raiders-fans.jpg?w=650

Link to comment

Unlimited vacation je relativno nova fora u nekim firmama, ja sam cuo od nekih ortaka iz IT sveta da to imaju. U praksi znaci da ti uzmes odmor kad god hoces s tim da ga najavis unapred i gledas da se uklopis u neke 4 nedelje godisnje (mada sam cuo i za 6 jedan primer). Ima razlika u ocekivanjima od firme do firme, ali jedna od preporuka je da gledas kolege koje su s tobom u nivou i imitiras. Takodje, prvih 6 meseci ne bi trebalo da ga uzmes.

Pa nije unlimited ako je najviše 4 nedelje godišnje.

Link to comment

Pa nije unlimited ako je najviše 4 nedelje godišnje.

 

To je trik koji je sad moderan u svemu. Ko kad ti je unlimited data plan na moblinom - vazi al dok ne iskocis iz standarda. Govnarski nacin da slazes da neceg ima beskonacno, posto tehnicki bi unlimited odmor znacio da ti neko salje pare da sedis kuci (znam da meni bi). Jeftin marketinski trik, ali za sada ga koriste uglavnom firme koje se loze na dobro tretiranje zaposlenih (ili barem fejkovanje da im je to bitno) pa moze da se izvuce i nekakav kvalitativni sud iz takvog plana.

Link to comment

Hocu da probam preduzetnistvo, a ponudjeni posao je dobar uvod - post startap sa unicorn ovulacijom™. 

 

nema onda sta da mislis:sf. njujork se jako trudio da razvije scenu (made in ny itd), nikli su silni inkubatori i akceleratori, ali opet nista. naravno da nije primaci sf-u ali nije ni bostonu, denveru ili sietlu po vise kriterijuma: dostupnost parama, dostupnost kvalitetnim ljudima koji ce raditi za equity + manje pare, kvalitetu postojecih startup-ova. u nekom trenutku je njujork malo procvetao jer su ljudi mislili da je bolje jer je manja konkurencija, ali onda je ispalo da mora da se ide u sf ili boston za funding i sve je bilo dosta komplikovano pa su mnogi zbrisali. ja sam bila upetljana u techstars u njujorku i kvalitet i broj ineresantnih stvari je bio mnogo manji nego u ovim drugim gradovima u istim programima.

 

zivot je drugaciji u njujorku i sfu, ali mislim da bi se tebi svideo i jedan i drugi.  

Link to comment

Ma da, ta fora da nema formalnih pravila je bas super. Mislim bole me uvo u sta ti verujes, ali Host - koji je zaduzio ovaj forum malo vise od tebe -  dolazi iz Evrope u ovu dzunglu u kojoj ja lovim divljac vec 20+ godina, pa samo koristim ovu priliku da mu skrenem paznju da ne placa danak neiskustvu.

 

tetreb™ odlazi u usa? :o  lepe amerikanke, cuvajte se :lol:

Link to comment

navijam za sf. bice pravo zadovoljstvo cak i samo zamisljati bigeja kako vozi hibrid do napa vinograda ili jede stapice od organske koprive sa mednim namazom od bolivijskih slobodarskih pcela.

 

meni pise u ugovoru koji imam sa majkom firmom da imam unlimited vacation within six weeks per year. mozda je to ta nova hipsterska fora.

Link to comment

Sto se tice NY vs SF pitanja, ja obozavam i jedan i drugi, ali samo da odem kao turista na nekoliko dana.  Ni u jedan od njih se ne bih preselio bez ponudjenog posla sa platom od najmanje $250 000 godisnje.

 

A sto se tice nekih "unlimited vacation" fora, tu se slazem sa svima koji kazu da je to prevara i obmana.  Unlimited, my ass!  To mozda kaze unlimited, i pise velikim slovima a onda ispod sa 4 puta manjim fontom stoji nesto u fazonu "subject to management approval" ili "determined by current workload" ili tako neko sranje.

Link to comment
  • 5 months later...

Veceras su Srbi u Njujorku ostalii bez crkve. Iz jos nepoznatih razloga, oko 6:50 uvece izbila je vatra u crkvi Svetog Save na Brodveju. Mediji su sturo saopstili da je jedna osoba lakse povredjena, a da se za uzrok pozara jos uvek ne zna. Ja sumnjam na elektricne instalacije, s obzirom na starost objekta, a ne na svece, jer se vaskrsnja sluzba zavrsila bar 6 sati ranije. No, videcemo... Tuzan dan za sve nas odavde, svakako.

 

https://twitter.com/FDNY/status/726922126482149378

https://twitter.com/FDNY/status/726923352921792513

 

img_32011.jpg?w=770

13092191_1208927882485032_27876978607112

Edited by Њујоркер
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...