Jump to content
IGNORED

Њујорк, Њујорк...


Њујоркер

Recommended Posts

Sve sto si nabrojao ima i kod mene :) Plus, orlovi koji su potpuno fascinantni :Hail: A, detlici su chudo. Imam i ja jednog, koji non-stop kucka po obodima kuce :D
Е, орлови, или које је већ која врста, има овде једна породица која кружи крајем. Кад неколико стотина чворака или неких 'тица што су као вране али упола мање диже грају на неком оближњем дрвету, и онда одједном заћуте, нигде их нема. Само дигнем поглед, и већ ћу негде спазити орла, копца или који је већ ђаво. Овај (на 25м од куће):dscf8917_orao.jpgА детлићи... једном сам слушао, у долини, двојицу тих телеграфиста како се докуцавају са супротних страна. Прво један одштекће своје, и таман да замре одјек, почне други. Одличан стерео :D.
Ljudi dodjite u Bg da vidite malo civilizaciju
Мислиш, пустош? <_<Мани бре, ово живуљки нам је нека надокнада за то што је све далеко и јако размакнуто.
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Luc

    36

  • Њујоркер

    20

  • smorrior

    14

  • paculla

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pronadjoh ovo u posti:Greetings!I am performing my AMAZING new show, PREDESTINED, on Friday March 19th and Saturday March 20th at 8:00pm. Details are on my website: http://www.iAmSuzana.comI am Serbian/American (rodjena sam u New Yorku) and I'd be grateful for your support! Serbia is in transition now, recovering from a historic turning point, whether welcomed or not, and in my opinion needs some artists to make a real statement with compelling art. I am proud to be of Serbian descent and would be deeply grateful for your show of support at my show. PLUS my show is 'F----N' AMAZING, unlike anything you've ever seen before! Provocative, daring, fearless, sexy, raw, outrageous and hilarious! Full price tickets are $20 but you can get reduced tickets for $15/each when you use discount code: 'YUMMY' at SmartTix.com.Wine and hors d'oeuvre to follow in the lovely theater lobby.All the details are on my website: http://www.iamsuzana.comRemember to use discount code 'YUMMY'.Hvala i sve najbolje!Suzana Stankovic

Link to comment
  • 6 months later...

Danas su prajmariji u drzavi Njujork, a od svih trka, najzanimljivije su sigurno GOPovske za guvernere i za senatora (protivnik Djilibrandovoj koja je u prajmariju danas takodje), a sa demokratske strane za AG i House, hoce li Rangel preziveti izazov.Pa da vidimo koje su to trke:New York Senate Special ElectionDemocrats Votes Pct.Kirsten Gillibrand incumbent 88,012 81% na 21% prebrojanih listicaGail Goode 20,828 19%Republicans Votes Pct.Joseph DioGuardi 58,764 41%David Malpass 56,993 40%Bruce Blakeman 27,680 19%New York SenateRepublicans Votes Pct.Jay Townsend 164,180 56% na 67% prebrojanih listicaGary Berntsen 128,365 44%New York Governor Republicans Votes Pct.Carl Paladino 167,952 67% na 45% prebrojanih listicaRick Lazio 82,862 33%New York Attorney General Democrats Votes Pct.Kathleen M. Rice 13,130 35%Eric Schneiderman 9,014 24%Sean Coffey 8,561 23%Richard Brodsky 4,453 12%Eric Dinallo 2,623 7%House1st District Republicans Votes Pct.Randy Altschuler 9,515 45% na 88% prebrojanih listicaGeorge Demos 6,341 30%Chris Cox 5,077 24%3rd DistrictRepublicans Votes Pct.Peter King incumbent 3,163 89%na 15% prebrojanih listicaRobert Previdi 394 11%4th DistrictRepublicans Votes Pct.Francis Becker 0 0%Daniel Maloney 0 0%Frank Scaturro 0 0%5th DistrictDemocrats Votes Pct.Gary Ackerman incumbent 3,357 69% na 24% prebrojanih listicaPatricia M. Maher 1,529 31%Republicans Votes Pct.James Milano 6 75%Elizabeth Berney 2 25%10th DistrictDemocrats Votes Pct.Edolphus Towns incumbent 10,933 66% na 53% prebrojanih listicaKevin Powell 5,537 34%13th DistrictRepublicans Votes Pct.Michael Grimm 3,602 65% na 48% prebrojanih listicaMichael Allegretti 1,968 35%14th DistrictDemocrats Votes Pct.Carolyn Maloney incumbent 14,147 80% na 50% prebrojanih listicaReshma Saujani 3,493 20%Republicans Votes Pct.David Brumberg 1,621 63% na 50% prebrojanih listicaDino LaVerghetta 702 27%Roger Blank 257 10%15th DistrictDemocrats Votes Pct.Charles Rangel incumbent 13,985 53% na 59% prebrojanih listicaAdam Clayton Powell 6,544 25%Joyce S. Johnson 2,667 10%Ruben Dario Vargas 1,643 6%Jonathan B. Tasini 990 4%Vincent Morgan 661 2%17th DistrictRepublicans Votes Pct.Anthony Mele 10 100%York Kleinhandler 0 0%19th District Republicans Votes Pct.Nan Hayworth 13,961 70% na 71% prebrojanih listicaNeil DiCarlo 6,096 30%23rd DistrictRepublicans Votes Pct.Matthew Doheny 14,693 53% na 93% prebrojanih listicaDouglas Hoffman 12,815 47%Apdejtovace se...Dobismo i prvog pobednika prajmarija. Na svega 21% prebrojanih listica, Kirsten Djilibrand se kvalifikovala za novembar. Ceka svog protivnika...I Piti King sa Long Ajlenda je s lakocom u novembru.Evo i najveceg iznenadjenja veceri (ako je to vopste iznenadjenje)! U trci za mesto guvernera ispred GOPa, Rik Lazio je uspeo da se obruka i da ubedljivo popusi od one majmuncine, soviniste i seksiste iz Bafala, Karla Paladina! Sta reci, ono sto se i znalo, da je Rik luzer, pokazalo se i veceras... Iako je izgubio prajmari, Rik ce najverovatnije ipak ici u trku za guvernera, jer je na listi i Konzervativne stranke, ali me samo zanima hoce li imati obraza da se povuce iz politike jednom zanavek. Ja cu s moje strane da ga skinem s fb-a. :PInkumbenti u NY ocigledno ne moraju da se plase, do sada niko nije okinuo, cak ni nesrecni Carli Rangel...Malopoznati Dzej (Tauzend) ce na Carlsa Sumera, demokrate #3 na Kapitolu.

Edited by Њујоркер
Link to comment

Ej, znate li šta o ovome? Da li je zaista moguće da će zgrada otići u istoriju? Kako Njujorčani reaguju? Kako uopšte izgleda to staklo preko fasade? Jel' kao na zgradi beogradskog JDP ili se stara fasada ni ne vidi?

Link to comment

Zasto ne bi otislo u istoriju? Bas sam malopre prosao pored 3 Kolumbus Sirkla, zgrada ko zgrada, nije cak ni nesto lepa. Stavise, ne uklapa se nimalo u okolni ambijent. Menhetn je mali, manje zgrade ustupaju mesto vecim, skajlajn se neprekidno menja... Da je u pitanju Grinic Vilidz ili Ist Vilidz, pa jos zgrada sa istorijskim znacajem, digla bi se frka, ovde bar postoji javno mnjenje. Ovako, jedan ofis bilding zamenice drugi ofis bilding, samo veci. Big dil... Pre par nedelja lik koji ima vecinski paket akcija u Empajer Stejt Bildingu is'o kod Blumberga da place da ovaj zaustavi gradnju ofis tauera koji bi bio 2 bloka dalje i samo malo nizi od njegovog, pa bi smetao u panorami. Ne treba napominjati da ga je Blumberg (a i cela skupstina grada koja je ionako bila kivna na njega jer je mesec-dva pre toga ODBIO da na dan rodjenja Majke Tereze osvetli zgradu u plavo-belo, vrdao je kao ne obelezava on religijske licnosti, qrac ne obelezava, obelezio je i papu i dalaj lamu i..., uglavnom navukao bes i gradjanja i odbornika) odjebao samo tako rekavsi da se grad razvija tako sto se grade nove i visoke zgrade. A zgrada koja treba da se srusi da bi se ova podigla je cuveni Hotel Pensilvenija (pored Medison Skver Gardena).UBR, stara fasada se ic ne vidi od stakla, doduse, bio sam sa suprotne strane ulice a i nije da sam nesto obracao preterano paznju...

Link to comment

Hvala na odgovoru!Hm, mislio sam da ima neku istorijsku vrednost. Verovatno sam je pomešao sa nekom drugom zgradom.Ali da li postoji uopšte neka zaštićena zona Menhetna? Mislim, ne mogu da zamislim da ruše Empajer Stejt ili Krajsler jednog dana.

Link to comment

Ma naravno da ima. Evo ti linka ka zasticenim zonama Njujorka:NYCLandmarkshttp://www.nyc.gov/html/lpc/downloads/pdf/maps/greenwich_village.pdfOvde se lepo vidi da i Marti Misterija zivi u kuci pod zastitom drzave u vasington Mjuzu :PSad videh i drugi link, pa cu da postam fotke ovde:post-294-12847770380164.pngNjujork...post-294-12847770673703.png... i zasticene zoneI ne brigaj, i Krajsler i Empajer su pod zastitom ;)

Link to comment
  • 1 year later...

Nas dvoje stigli pre 3 nedelje u Njujork. Oboje imamo papire, zivimo kod mog brata u stanu (koji je jako mali, tako da je samo privremeno resenje) i aktivno saljemo aplikacije za posao. Ima li neko neki opsti (ili konkretan) savet sta treba da znamo sto se trazenja posla u Njujorku tice i uopste u vezi sa zivotom ovde. Svi saveti, iskustva i sugestije su nam vise nego dobro dosli :)

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Izbori su danas za Kongres, guvernera i ine drzavne cate u NYS. Glasovao protivu NObaminih, nije da ce nesto da vredi.

 

10644771_10204159320816223_3375709782198

 

Inace, da sam hteo, mogao sam da glasam koliko god sam hteo puta pod tudjim imenima. Niko te ic ne pita za dokumenta, samo teraj. Voter fraud u najavi! Da ne pricamo da je umobolna kucka upisala da je moja zena glasala (a nije, eno je radi, nema vremena za ove zezancije), iako sam se ja potpisao pod svojim imenom, koje je iznad moje supruge.

 

Uzas.

 

 

 

Slobo, slobodo!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...