Jump to content
IGNORED

Svastara


Lancia

Recommended Posts

13 minutes ago, vladavsnarod said:

procenat od strimovanja

 

Lol... sad sam baš na Spotify-u vrteo LC & the Commotions sa idejom, pa eto... dobiće neki cent.

 

Izvuklo se, valjda. Skupo je sve dođavola.

Link to comment
4 hours ago, vladavsnarod said:

 Zar ne kaplje kinta od royalties i procenat od strimovanja?

 

U jednom clanku videh poredjenje tih svih sajtova za strimovanje i tu maltene niko nista ne zaradi. Ako zelite da na neki nacin online podrzite muzikante, i dalje je, pored direktnog puta, najbolje na Bandcampu. (Koji inace od pocetka pandemije svakog prvog petka ne uzima ceo harac, pa je zgodno tad skupiti vise)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
 
U jednom clanku videh poredjenje tih svih sajtova za strimovanje i tu maltene niko nista ne zaradi. Ako zelite da na neki nacin online podrzite muzikante, i dalje je, pored direktnog puta, najbolje na Bandcampu. (Koji inace od pocetka pandemije svakog prvog petka ne uzima ceo harac, pa je zgodno tad skupiti vise)
Podržavam Bandcamp.
Znaš kad su iz jednog domaćeg benda bili šokirani kad sam zapravo platio za DL...
Kao ono "da niste pogrešili?"

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
3 hours ago, I*m with the pilots said:

 

U jednom clanku videh poredjenje tih svih sajtova za strimovanje i tu maltene niko nista ne zaradi. Ako zelite da na neki nacin online podrzite muzikante, i dalje je, pored direktnog puta, najbolje na Bandcampu. (Koji inace od pocetka pandemije svakog prvog petka ne uzima ceo harac, pa je zgodno tad skupiti vise)

 

Sve je tačno, samo još dodajem da ih se može podržati kupnjom LP i CD (i sl), kao i naravno koncertnim kartama (kad nije pandemija.)

 

Doduše, sve više onih koje ja slušam su pokojni, tako da mogu jedino da podržavam njihove potomke/naslednike... (A nešto sumnjam da je Iman tanka sa parama;)).

 

Link to comment
8 hours ago, vladavsnarod said:

Zar ne kaplje kinta od royalties i procenat od strimovanja?

Kačio sam nedavno, sad vidim da je nestala statistika. Evo, još jednom

 

POEkAcm.jpg

 

Podaci su za UK. Pošto nam je Spotify aktuelan, ćitap kaže da je za zaradu od jedne jedine funte potrebno 357 strimovanja, nisam čak siguran ni da li je u pitanju neto iznos. Reklame, naravno, idu bez problema, uzima se zarada ali muzičari dobiju đoku.

Link to comment
38 minutes ago, Indy said:

 

Sve je tačno, samo još dodajem da ih se može podržati kupnjom LP i CD (i sl), kao i naravno koncertnim kartama (kad nije pandemija.)

 

Doduše, sve više onih koje ja slušam su pokojni, tako da mogu jedino da podržavam njihove potomke/naslednike... (A nešto sumnjam da je Iman tanka sa parama;)).

 

 

Aman Indy, akcent je bio na online. :) Koncerti, plastika, majice, cegeri, bebece stvari (cak ih i Laibach ima :D ) se podrazumevaju, ali kada toga nema - nezavisno od pandemije, neki uopste ne prave koncerte i ne izdaju fizicka izdanja - mora nekako drukcije, i Bandcamp je tu dobar.

Ja neke koji su u Nemackoj i okolini kontaktiram direktno, uplatim na PayPal i dobijem disckac postom.

Link to comment
20 minutes ago, ragasto said:

Kačio sam nedavno, sad vidim da je nestala statistika. Evo, još jednom

 

POEkAcm.jpg

 

Podaci su za UK. Pošto nam je Spotify aktuelan, ćitap kaže da je za zaradu od jedne jedine funte potrebno 357 strimovanja, nisam čak siguran ni da li je u pitanju neto iznos. Reklame, naravno, idu bez problema, uzima se zarada ali muzičari dobiju đoku.

I pored svega Spotify za sve ove godine poslovanja nije ostvario dobit, bar ne do skoro. Ne verujem da se nešto bitno promenilo u poslednjih godinu, ili dve. Ne znam kako drugi stoje.

Link to comment

Sad sam na brzinu našao nešto o profitu, i ja sam mislio da su i dalje ispod...posle 13 godina, ko zna koliko ostvarenih i planiranih akvizicija i sa duplo većim brojem pretplatnika od Apple/a

:isuse:

Link to comment
52 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Aman Indy, akcent je bio na online. :)

 

OK, nisam to "online" video... mada je danas sve online (i kupovina ploca, itd - neki prodaju LP bas preko bandcampa.)

Link to comment

Nije striming, ali nabodoh sinoć neki intervju povodom toga što je Dallas records uspešan na Limundu...
Iznenadih se ponudom [emoji6]

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...