Jump to content
IGNORED

Svastara


Lancia

Recommended Posts

Meni je poznata priča po kojoj su kontaktirani preko Krisovog prijatelja ovdašnjeg porekla, sve sa ciljem da održe koncerte koji bi bili neka vrsta mirovne inicijative. Ali više o tome ne znam.

Edited by Malkmus
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
 
 
posted September 29 2015 — 2:13 PM EDT
 
Esteemed engineer and former Big Black frontman Steve Albini has a well-documented history of criticizing everything from New Yorkers to online music streaming to Miley Cyrus. When Oscar Powell, a label exec who also releases electronic music as Powell, requested Albini’s permission to sample one of his vocals from Big Black, Albini—despite giving his approval—seized the opportunity to take on EDM and the modern state of dance music.
 
“I’ve always detested mechanized dance music, its stupid simplicity, the clubs where it was played, the people who went to those clubs, the drugs they took, the s–t they liked to talk about, the clothes they wore, the battles they fought amongst each other,” Albini wrote in a reply to Powell, The Quietus first reported. “I detest club culture as deeply as I detest anything on earth. So I am against what you’re into, and an enemy of where you come from but I have no problem with what you’re doing…”
 
But Albini’s response may actually lead to more listeners for Powell’s upcoming single, titled “Insomniac.” The DJ asked Albini for permission to use the email to promote the song; when Albini replied “still don’t care,” Powell’s label, XL, published the note in full on a billboard on London’s Commercial Street.
 
Albini confirmed to EW that he authored the email featured on the billboard.
 
Read his full comments about EDM below, per The Quietus, who published a photo of the billboard:
 
I am absolutely the wrong audience for this kind of music. I’ve always detested mechanized dance music, its stupid simplicity, the clubs where it was played, the people who went to those clubs, the drugs they took, the shit they liked to talk about, the clothes they wore, the battles they fought amongst each other…
 
Basically all of it: 100 percent hated every scrap.
 
The electronic music I liked was radical and different, shit like the White Noise, Xenakis, Suicide, Kraftwerk, and the earliest stuff form Cabaret Voltaire, SPK and DAF. When that scene and those people got co-opted by dance/club music I felt like we’d lost a war. I detest club culture as deeply as I detest anything on earth. So I am against what you’re into, and an enemy of where you come from but I have no problem with what you’re doing…
 
In other words, you’re welcome to do whatever you like with whatever of mine you’ve gotten your hands on. Don’t care. Enjoy yourself.
 
Steve

 

 

Link to comment

pa nije da nije, zajebavao sam Bada onoliko svojevremeno kada je floodovao muziku hvalospevima o onom garage bendu iz Detroita (koje sam gledao) koje je dovodio u Srbiju a ciji pevac je pljunuti Leni Kravitz. Ti likovi realno nemaju pojma ali smo taj bend  trebali da slusamo u stavu mirno jer su to bili badovi ortaci. To je bilo u vreme kada si se sa njim svadjao pa su te i banovali zbog toga, verovatno si tu malu epizodu zbog toga propustio. Ja sam se tada bio javio jer sam ih gledao kod mene u teksasu i bio sam u fazonu what the fuck? pa sam dosao da pitam sta sam propustio i docekan sam salvama uvreda,

to što se slažem sa tobom da su smak jedna od yu-rock tragedija ne znači da ću da preskočim da odgovorim na ovo bulažnjenje, a u vezi sa The Dirtbombs ;)

dakle, mik kolins liči na kravica kao što ti i ja ličimo. ovo je kao da si rekao meni su svi crnci isti. 

ovo da bend nema pojma i da su moji ortaci (jes, pa da je tako svake godine bi ovde svirali i pravili mi odličnu zaradu) tek je budalaština. a kako sam uspeo da zajebem 300 ljudi 3. jula 2008. godine i dovedem ih da se raspištolje i provesele na ovom koncertu vrlo jasno govori ova zabeleška, kao i koliko "ti likovi realno nemaju pojma":

Link to comment

dakle, mik kolins liči na kravica kao što ti i ja ličimo. ovo je kao da si rekao meni su svi crnci isti. 

To je onomad napisao Nikola Kiric. 

 

U celoj toj epizodi oko the Dirtbombs mene nije toliko pogodila razlika u misljenju pa ni sam nacin razmene, imam dovoljno debelu kozu za to.

 

Ono sto mi je bilo bizarno je da se oko kvaliteta benda raspravljam sa promoterom koji tvrdi da dovodi samo bendove koje voli, te samim tim ako kritikujem bend koji je promoter doveo, kritikujem i promoterov muzicki ukus. Dakle, na temi o the Dirtbombs boksujem se sa blizancima: sa badom promoterom the Dirtbombs i sa badom fanom the Dirtbombs. A onda uleti podrska iz vazduha, Nikola Kiric, sa implikacijom da sam pomalo i rasista jer su mi svi crnci isti, posto mi Leni i Mik lice. Sto bi Cowboy rekao "pa, jebote". Ne mislim da si los promoter, ne mislim da ti je muzicki ukus los; samo mislim da radi diskusije na ovom pdfu treba da razdvojis bada promotera od bada fana nekog benda.    

Link to comment

To je onomad napisao Nikola Kiric.

 

U celoj toj epizodi oko the Dirtbombs mene nije toliko pogodila razlika u misljenju pa ni sam nacin razmene, imam dovoljno debelu kozu za to.

 

Ono sto mi je bilo bizarno je da se oko kvaliteta benda raspravljam sa promoterom koji tvrdi da dovodi samo bendove koje voli, te samim tim ako kritikujem bend koji je promoter doveo, kritikujem i promoterov muzicki ukus. Dakle, na temi o the Dirtbombs boksujem se sa blizancima: sa badom promoterom the Dirtbombs i sa badom fanom the Dirtbombs. A onda uleti podrska iz vazduha, Nikola Kiric, sa implikacijom da sam pomalo i rasista jer su mi svi crnci isti, posto mi Leni i Mik lice. Sto bi Cowboy rekao "pa, jebote". Ne mislim da si los promoter, ne mislim da ti je muzicki ukus los; samo mislim da radi diskusije na ovom pdfu treba da razdvojis bada promotera od bada fana nekog benda.

To se neće desiti nikad, pa ni tad ;)

Poenta mog posta bila je da si se iskenjao po bendu koji je ovde odvalio upravo na koncertu oko kojeg smo se sporili (zato sam ilustrovao ovim gore snimkom). Mislim, dal ti palo na pamet da im je koncert koji si video iz nekog razloga bio sjeb i na kraju ispao ispod prosečnog ili bilo šta? Jbg, ti si osuo po njima, ja sam uzvratio. Izv ako sam bio nepristojan ili šta :)

Link to comment

To se neće desiti nikad, pa ni tad ;)

 

Hihihi. Dal ti je palo na pamet da, ako ne razdvojis blizance, neko moze da pomisli da se fan u tebi buni ne zato sto se neko iskenjao po bendu koji voli, nego zato sto se neko promoteru u tebi iskenjao u budjelar? 

 

Ja bendu koji ne poznajem dajem 1 sansu da me impresionira. Dosao sam da vidim dal treba da im dam drugu sansu, i onda je krenula je voznja oko Slavije.

Link to comment

Hihihi. Dal ti je palo na pamet da, ako ne razdvojis blizance, neko moze da pomisli da se fan u tebi buni ne zato sto se neko iskenjao po bendu koji voli, nego zato sto se neko promoteru u tebi iskenjao u budjelar?

 

Ja bendu koji ne poznajem dajem 1 sansu da me impresionira. Dosao sam da vidim dal treba da im dam drugu sansu, i onda je krenula je voznja oko Slavije.

Vidi se da živiš u Americi. Realno mi pište jajca da li ćete se ti ili Indy ili ko bilo popišati po bendu, a da onda ja mislim koji mi je odgovor lukrativniji.

Ako će neko da ceni bend po tome kako se ja (kao fan i promoter) ponašam ovde, onda nek sve ide u tri lepe. Mislim, ako ti je bend kul, pogledaš ih. Ako ti je promoter nekul, onda si retardinjo ako koncert mašiš jer te je pristrasni promoter napušio/vređao.

Link to comment

Vidi se da živiš u Americi. Realno mi pište jajca da li ćete se ti ili Indy ili ko bilo popišati po bendu, a da onda ja mislim koji mi je odgovor lukrativniji.

 

U pravu sim ne znam kakva je situacija u Srbiji. U Americi su promoteri tvog kalibra, koji su u stanju da dovedu cak tri stotine posvecenih fanova u klub, samo jedan mali stepenik iznad ovih likova:

 

pimpin1.jpg

 

Malo ozbiljniji pimp nikad ne kaze "ne samo sto sam pimp, nego sam i musterija i odgovorno tvrdim da kvalitet i-z-u-v-a", Ne, Pimp Daddy nema potrebe za tim, jer kvalitet govori sam za sebe.

 

Ako će neko da ceni bend po tome kako se ja (kao fan i promoter) ponašam ovde, onda nek sve ide u tri lepe. Mislim, ako ti je bend kul, pogledaš ih. Ako ti je promoter nekul, onda si retardinjo ako koncert mašiš jer te je pristrasni promoter napušio/vređao.

Edited by ObiW
Link to comment

 

U pravu sim ne znam kakva je situacija u Srbiji. U Americi su promoteri tvog kalibra, koji su u stanju da dovedu cak tri stotine posvecenih fanova u klub, samo jedan mali stepenik iznad ovih likova:

 

pimpin1.jpg

 

Malo ozbiljniji pimp nikad ne kaze "ne samo sto sam pimp, nego sam i musterija i odgovorno tvrdim da kvalitet i-z-u-v-a", Ne, Pimp Daddy nema potrebe za tim, jer kvalitet govori sam za sebe.

 

jbg, ovako se baš i nećemo siti ispričati.

 

Čekaj, šta sam sad ja opet skrivio? :fantom:

Sa ovim Obijem se ništa ne slažem, ionako.

ne zameri. obi me podseti na pređašnje okršaje i normalno da se prvo tebe setim :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...