Jump to content
IGNORED

Svastara


Lancia

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Sjedim u backstageu munchenskog kluba Atomic Cafe. Blaga maglica obavija mi glavu naslonjenu na uzglavlje smedjeg, koznog dvosjeda propaljenog zarom cigareta koje su tijekom godina, u ranim jutarnjim satima, umorno visjele iz tko zna cijih usta. Preko puta mene su dva naslonjaca od tamnog plisa, iznad njih ogledalo, na zidu desno masivna drvena polica s automatom za kavu i nekoliko salica. Hladnjak nakrcan picem smjestio se pokraj nje u kut. Udisuci vlazan miris prolivenog alkohola, dima i dobrog provoda prelazim pogledom po zidovima i stropu oblijepljenim fotografijama i plakatima ogromnog broja bendova koji su svirali na ovom mjestu. Ultra Bimboos, BRMC, gomila revival bendova cija imena zavrsavaju na ’s’, Billy Childish, iznad mene Seeds, Lazy Cowgirls, pa jedan necitko potpisani psihodelicni plavi plakat, Flaming Sideburns, Dirtbombs, King Khan and His Sensational Shrines...prostorija je premala za sve te face, puca po savovima, guli joj se sarena papirnata koza tetovirana najcudnijim fontovima imena stotina grupa za koje sam cula i jos toliko onih za koje nisam. Bendovi koji su davali sve od sebe (lomili se, trgali se, raspadali i svadjali se), koje je publika nosila na rukama, zbog kojih su parovi raskidali i ponovno se mirili, koji su nekome promijenili zivot, zbog kojih su se tukli, bendovi koji sacinjavaju tajno drustvo rock’n’rolla; opskurni gladijatori u shizofrenoj areni koji ovisnicki uzimaju instrumente u ruke iz veceri u vecer i tako obilaze svijet poput prerusenih agenata na tajnom zadatku. Njih nema na naslovnicama casopisa. Njih necete cuti na radiju, njihova je misija vaznija. Njihova se misija zove rock and roll.Clanovi jedne od meni najdrazih grupa koje se u ovoj knjizi spominju, Lux Interior i Poison Ivy, su u intervjuu za magazin MOJO izjavili da je pozornica jedino mjesto na kojem su slobodni, jedino mjesto na kojem mogu biti sto god zele, raditi sto hoce, biti glasni koliko god hoce, a da im pritom nitko nista ne moze.Njihova izjava stoji. Takvim tvrdokornim bendovima zaista nitko nista ne moze. Ne kada su na pozornici. Ona je njihovo mracno kraljevstvo. Svi ostali mogu samo razrogaciti oci i otvorenih usta naculiti usi. Oni su poput korova koji prezivljava sve oblike i pokusaje istrebljenja; pesticide potrosacke pop kulture, insekticide laznih zvijezda i muzickih projekata. Njihovo je korijenje precvrsto da bi ih iscupala slaba ruka popularnih medija. Oni su ti koji vrse utjecaj na druge, oblikuju ih, i zatim im prepustaju svu laz globalne popularnosti. Javnu povijest popularne glazbe.A svi znamo da su tajne stvari zanimljivije. Lada Furlan Zaborac, Bambi MolestersIz predgovora hrvatskom izdanju knjige Tajno drustvo rock and rolla

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

pre neki dan (u subotu)proslava 25 god norton records. silni gosti, muzikanti i iz sl. branše i sretnu se jeff conolly (the lyres) i d. dale:Jeff Conolly: Can I get your autograph?Dick Dale: That'll cost you ten dollars.Jeff Conolly: I've got two words for you - Link Wray!

Link to comment
  • 5 weeks later...

Odgovor na pitanje kako je bend Nipplepeople dobio ime

Three female former employees have claimed that they were pressured into showing their breasts to Koko. They alleged that Patterson encouraged the behavior, often interpreted Koko's signs as requests for nipple display, and let them know that their job would be in danger if they "did not indulge Koko's nipple fetish."[13] The parties eventually reached a settlement.[14] Patterson claimed that Koko uses the word "nipple" to refer to humans because it sounds like "people"
+++
:naughty: Edited by palfoot
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...