Jump to content
IGNORED

Svastara


Lancia

Recommended Posts

zna li neko nekoga ko bi mi mogao pomoci da utvrdim koji model klavira imam u svojoj kuci, posto na osnovu oznaka nista ne nalazim na netu...hvala.
mozda bi mirodjija mogla da pomogne...? :) koje su oznake?
Link to comment

e pa hvala. :)jedino sto se da procitati jeste sledece:piano fabrikweltastellung wien 1873josef bergeropus no 2598ik.u.k. ausschl. privilegriumjosef bergerwien.--daklem, proizvodjac jeste joseg berger, to sam nasla na netu, becki polukoncertni klavir.ali ja bih da saznam godiste, jer za ono gore 1873. nisam sigurna da je godiste.

Link to comment

da, izgleda da 1873. nije godiste. nadjoh na netu da je "weltastellung wien 1873'' naziv za neku svetsku izlozbu odrzanu u Becu, bla, bla...aj raspitacu se kod boljih poznavalaca pa ti kucnem ovde.i lepo od tebe sto si prihvatila moju ponudu za pomoc. -_- ;)

Link to comment
daklem, proizvodjac jeste joseg berger, to sam nasla na netu, becki polukoncertni klavir.ali ja bih da saznam godiste, jer za ono gore 1873. nisam sigurna da je godiste.
ipak je 1873. godiste, al ti mator klavir. :D to ti je ta tzv. becka mehanika i moj ispitanik pretpostavlja da je verovatno instrument napravljen bas za svrhu tog sajma, izlozbe sta li vec. u kakvom je stanju, jel ga sestra tretira kao instrument ili deo namestaja? :D
Link to comment

oh...au.stimer je poslednji put bio pre nekih 17-18 godina, po mom nekom secanju. a sigurno mora da se drvo reparira...niko nije seo za njega godinama unazad, posto je li, niko od ostatka ukucana nije muzicki obrazovan.[doduse, sestra je imala obicaj da sedne za klavir, posle zavrsetka nize muzicke, samo i jedino onda kada nestane struja.]jbt, sad kad se setim taj klavir je kupljen neke '92-3, za neke ne bas velike pare... kapiram da bi na reparaciju samu sad otislo brdo love... al dobro, prvom prilikom.sestra se odselila, mama je samo nastavila da brise prasinu sa klavira. hvala ti puno za cimanje i informacije!

Link to comment
oh...au.stimer je poslednji put bio pre nekih 17-18 godina, po mom nekom secanju. a sigurno mora da se drvo reparira...oh, auu. :D najbolje da dodje stimer i proceni stanje.niko nije seo za njega godinama unazad, posto je li, niko od ostatka ukucana nije muzicki obrazovan.[doduse, sestra je imala obicaj da sedne za klavir, posle zavrsetka nize muzicke, samo i jedino onda kada nestane struja.]uh, jadan usamljen instrument. :( jbt, sad kad se setim taj klavir je kupljen neke '92-3, za neke ne bas velike pare... kapiram da bi na reparaciju samu sad otislo brdo love... al dobro, prvom prilikom.sestra se odselila, mama je samo nastavila da brise prasinu sa klavira. hvala ti puno za cimanje i informacije!
nema na cemu, fb brzo odradio posao. Srecno sa popravkom!
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...