Jump to content
IGNORED

najave za filmske dogadjaje


I*m with the pilots

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

u nasem malom mistu gostuje putujuci bioskop geteovog instituta, pa molim one koji su gledali, da mi preporuce sta od filmova da nikako ne propustim /barbaru i hanu arent sam gledala, ostalo nisam /

ps. vidim da sam propustila ovaj prvi kojeg ne bih propustila da se nisam sinoc vratila sa seminara, pa nisam postigla/

# PUTUJUĆI BIOSKOP – CIKLUS NEMAČKOG FILMA
# SREDA, 18. MART - FILM: “ALMANYA, DOBRODOŠLI U NEMAČKU” – (2009/11, 95’) - Režija: Jasemin Šamdereli.
# ČETVRTAK, 19. MART - FILM: ”ONO ŠTO OSTAJE” – (2012, 88’) – Režija: Hans-Kristijan Šmid
# PETAK, 20. MART – FILM: “BARBARA” – (2011/12, 108’) – Režija: Kristijan Pecold
# SUBOTA, 21. MART – FILM: “HANA ARENT” – (2012, 113’) – Režija: Margaret fon Trota.
# NEDELJA, 22. MART – FILM: “DRUGA DOMOVINA – HRONIKA JEDNE VIZIJE” – (2013, 231’) – Režija: Edgar Rajc - 
# PONEDELJAK, 23. MART – FILM: “DŽEK” - (2014, 103’) – Režija: Edvard Berger -
# UTORAK, 24. MART – FILM: “VOLJENE SESTRE” – (Nemačka/Austrija 2014, 170’’) – Režija: Dominik Graf -
# SREDA, 25. MART – FILM: “LJUBAVNE ŠNICLE” – (2013, 89’) – Režija: Jakob Las
# ČETVRTAK, 26. MART – FILM: “VREME KANIBALA” – (2014, 93’) – Režija: Johanes Naber
# PETAK, 27. MART – FILM: “IZMEĐU SVETOVA” – (2014, 103’) – Režija: Feo Aladag

Link to comment

Taj "Dobrodosli u Nemacku" je mene dobro nasmejao, pa sam ga uvek preporucivala kao finu komediju koja ostavi gledaoce sa osmesima na licu uprkos nekim nedostacima (klisei, po koja klinacka fora).

 

Nisam gledala ni jedan od ostalih sem B i HA, ali evo ako ti nesto znaci, najvise me je od ponudjenih zanimao "Ono sto ostaje" ali nisam mogla da stignem a veceras mozda stignem na "Vreme kanibala".

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
U fontani se daju neki od filmova sa Palica. U cetvrtak u 20h se daje estonski 'Na raskrscu vetrova'. Odgledao sam ga na Palicu, neverovatan film.
 
 
 
 
Offering a unique take on the moving picture, “In the Crosswind” is a black-and-white slice of history that mixes live-action with living tableaux to provide a requiem for the inhabitants of the Baltic countries who, in the summer of 1941, were deported to Siberia or killed on Stalin’s orders. Estonian helmer Martti Helde’s debut is an art film in every sense of the word; the extraordinary visual techniques he uses to convey a sense of being frozen in time won’t be to all tastes, but those open to a different sort of cinema will find it a very poignant experience.

 

 

Link to comment

Ja sam bila sinoc na "Testu" Aleksandra Kota, pored mene i drugarice nije bilo ama nikog u sali.

Nisam znala nista o filmu sem da su mi prijatelji rekli da ga pogledam, i sad vidim ovaj promasaj od opisa filma na IMDBu

 

A mischievous father and his gentle, beautiful daughter live a quiet life in a vast plain until two young men fall for the girl. The love triangle leads to a wholly unexpected turn of events in an astounding story that incorporates unimaginable beauty with a strong social message.

 

Lepo uslikan i snimljen (na pravoj lokaciji) i bas je uzivanje gledati ga na velikom platnu ali me nije toliko odusevio, delom zato sto su mi likovi bili dosta kruti. Inace nema izgovorene jedne reci u filmu, niti izmedju protagonista.

Sve vreme smo se pitale zasto je na pocetku stajalo "16+" kad je takav da ga mala deca mogu gledati.

Link to comment

Jesi gledao još nešto od ovih koji su u Fontani? Ja sam gledao Magical girl, preporučivao sam ovde pre par meseci, treba pogledati svakako.

 

Nisam. Iznenadilo me je sto daju tri filma iz takmicarskog programa, gledacu da odem Magical girl.

Link to comment

navodno se HEIL prilicno dobro poigrava sa nemackim tabu temama

Da, gleda se i meni taj film, mislim da cu ga uhvatiti u maticnoj zemlji. Prethodna dva Ditrihova filma (oba prikazana i na Palicu) su mi bila vrlo zanimljiva - "Kreuzweg" i "Drei Zimmer / Kueche / Bad", totalno razlicita u svakom smislu i pristupu. Bas me zanima kako je ispao "Heil"

 

 

Ja sam bila sinoc na "Testu" Aleksandra Kota, pored mene i drugarice nije bilo ama nikog u sali.

Nisam znala nista o filmu sem da su mi prijatelji rekli da ga pogledam, i sad vidim ovaj promasaj od opisa filma na IMDBu

 

Lepo uslikan i snimljen (na pravoj lokaciji) i bas je uzivanje gledati ga na velikom platnu ali me nije toliko odusevio, delom zato sto su mi likovi bili dosta kruti. Inace nema izgovorene jedne reci u filmu, niti izmedju protagonista.

Sve vreme smo se pitale zasto je na pocetku stajalo "16+" kad je takav da ga mala deca mogu gledati.

 

Evo lepog teksta o filmu na blogu NGboo Art / Испытание (Александр Котт, 2014) : http://ngbooart.blogspot.com/2015/06/2014.html

Svakako ako negde uhvatite film na velikom platnu, treba videti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...