Jump to content
IGNORED

najave za filmske dogadjaje


I*m with the pilots

Recommended Posts

U Art bioskopu Kolarac veceras jos novi Hercogov doku

 

 

 

U filmu: "Čujte i počujte", dokumentarni reditelj nominovan za Oskara, Verner Hercog (Grizzly Man, Cave of Forgotten Dreams) rekonstruiše virtuelni svet, počev od njegovog postanka, sve do krajnjih dometa, istražujući digitalnu pozadinu sa istom radoznalošću i kreativnošću kojima je pristupao različitim zemaljskim predelima, poput Amazona, Sahare, Južnog pola i napuštenih predela Australije. 26. i 27. decembra u 20.30h!

Link to comment

НОВОГОДИШЊИ ПРОГРАМ НАЈГЛЕДАНИЈИХ ФИЛМОВА
у Дворани Културног центра Београда


1 – 10. јануар 2017.
Цена улазнице 250 динара


Прве дане 2017. започните у БИОСКОПУ ДОБРОГ ФИЛМА са најгледанијим остварењима из протекле године! Подсетите се својих фаворита, надокнадите пропуштено, уживајте у пробраним филмовима на великом платну. Јер - боље је у биоскопу!

1. и 2. јануар
18.00 ЈОШ ЈЕДАН ТАНГО (Немачка, Аргентина) 85'
Режија: Херман Крал
Узбудљиви документарац који мајсторски преплиће драматичну љубавну причу најпознатијег танго пара на свету и незаборавне покрете надахнутих најбољих савремених играча танга.

20.00 ХУЛИЈЕТА (Шпанија) 99’
Режија: Педро Алмодовар
Последњи Алмодоваров филм је породична сага о опроштају, базирана на кратким причама добитнице Нобелове награде за књижевност Алис Мунро.


3. и 4. јануар
18.00 МОЈА МАЈКА (Италија, Француска, Немачка) 106’
Режија: Нани Морети
Чувени италијански аутор Нани Морети помешао је снове и реалност у остварењу о редитељки која снима филм и истовремено покушава да одржи свој приватни живот под контролом.

20.00 МАТУРА (Румунија, Француска, Белгија) 128’
Режија: Кристијан Мунђију
Румунски маестро Кристијан Муђију освојио је награду за најбољу режију у Кану за ову интригантну драму о компромисима које носи родитељство.


5. и 6. јануар
18.00 МУСТАНГ (Француска, Немачка, Турска, Катар) 95'
Режија: Дениз Гамзе Ергувен
Невина игра пет сестара у сусрету са са дечацима на плажи покреће скандал у патријархалној средини малог турског места у изузетном дебитантском филму номинованом за Оскара.

20.00 ЈА, ДАНИЈЕЛ БЛЕЈК (Велика Британија, Француска, Белгија) 100'
Режија: Кен Лоуч
Обичан човек у борби против немилосрдне бирократије у средишту је бриљантног, дирљивог  и често духовитог филма Кена Лоуча, овенчаног Златном палмом у Кану.
 

7. и 8. јануар
18.00 ПОЖАР НА МОРУ (Италија, Француска) 108'
Режија: Ђанфранко Роси
Поетични документарац који прати преплитање судбина миграната из Африке и рибарских породица на острву Лампедуза, награђен Златним медведом за најбољи филм у Берлину.
 
20.00 45 ГОДИНА (Велика Британија) 95'
Режија: Ендрју Хејг
Једно писмо из Швајцарске које открива догађаје из прошлости мења складни однос средовечног пара у меастралном тумачењу Шарлоте Ремплинг и Тома Кортнија.


9. и 10. јануар
18.00 УСТАВ РЕПУБЛИКЕ ХРВАТСКЕ (Хрватска, Чешка, Словенија, Велика Британија) 90'
Режија: Рајко Грлић
Небојша Глоговац бриљира у филму сјајног Рајка Грлића који меша комедију и мелодраму, третирајући неке од најконтроверзнијих друштвено-политичких тема.
 
20.00 ТОНИ ЕРДМАН (Немачка, Аустрија) 162’
Режија: Марен Аде
Истовремено дирљив и невероватно духовит, филм о односу неконвенционалног оца и презапослене ћерке један је од највећих филмских бисера ове године.

Листа најгледанијих филова у Дворани Културног центра Београда у 2016:

1. УСТАВ РЕПУБЛИКЕ ХРВАТСКЕ, режија: Рајко Грлић
2. ТОНИ ЕРДМАН, режија: Марен Аде
3. ЈА, ДАНИЈЕЛ БЛЕЈК, режија: Кен Лоуч
4. МАТУРА, режија: Кристијан Мунђију
5. ЈОШ ЈЕДАН ТАНГО, режија: Херман Крал
6. МУСТАНГ, режија: Дениз Гамзе Ергувен
7. ПОЖАР НА МОРУ, режија: Ђанфранко Роси
8. 45 ГОДИНА, режија: Ендрју Хејг
9. МОЈА МАЈКА, режија: Нани Морети
10. ХУЛИЈЕТА, режија: Педро Алмодовар
11. ШАУЛОВ СИН, режија: Ласло Немеш
12. РАСПРСКАВАЊЕ, режија: Лука Гвадањино

Срећну нову годину жели вам
БИОСКОП ДОБРОГ ФИЛМА!

^_^ ^_^

Link to comment

Koliko mi je bio draži kada su u praznoj sali puštali Stopparda ili Mameta od ovog sadašnjeg šunderajskog političkog mainstreama...

 

Prošlost jeste ponekad strana država, doduše kulturni centar Beograda je samo umislio da je to...

Link to comment

Koliko mi je bio draži kada su u praznoj sali puštali Stopparda ili Mameta od ovog sadašnjeg šunderajskog političkog mainstreama...

 

Prošlost jeste ponekad strana država, doduše kulturni centar Beograda je samo umislio da je to...

vsevold pudovkin je rekao kako je život montaža

Link to comment

Bunuel je počeo svoju autobiografiju lažnim sećanjem venčanja u crkvi prijatelja koji je bio toliki ateista da to nikad nije mogao učiniti.

 

Igramo se asocijacija koliko sam shvatio, odnosno beskonačno izvrćemo i subverziramo prethodne rečenice sagovornika...

Link to comment

Koliko mi je bio draži kada su u praznoj sali puštali Stopparda ili Mameta od ovog sadašnjeg šunderajskog političkog mainstreama...

 

Prošlost jeste ponekad strana država, doduše kulturni centar Beograda je samo umislio da je to...

стварно? нани морети шундерајски политички мејнстрим?

репортован си модерацији за булажњење.

Link to comment

стварно? нани морети шундерајски политички мејнстрим?

репортован си модерацији за булажњење.

 

Već sam dobio takvu doskočicu, i to svojevremeno od forumaša koji je sam za sebe više puta napisao da studira FPN.

 

Odgovor je uvek isti. U svakoj selekciji se nađu dva tri kvalitetna filma, ali to i dalje ne menja prirodu same selekcije.

 

A, mislio sam da ćeš imati dovoljno ukusa da me se prođeš nadalje, nakon onoga što si uradila...

Edited by Ajant23
Link to comment

Već sam dobio takvu doskočicu, i to svojevremeno od forumaša koji je sam za sebe više puta napisao da studira FPN.

 

Odgovor je uvek isti. U svakoj selekciji se nađu dva tri kvalitetna filma, ali to i dalje ne menja prirodu same selekcije.

 

A, mislio sam da ćeš imati dovoljno ukusa da me se prođeš nadalje, nakon onoga što si uradila...

i dalje bulazniš a to je već dosadno kao smrt.

 

Zile, sta preporucujes za gledanje?

sa ovog spiska gledala sam hulijeta, moja majka i matura. sva tri odlična.

jedino bih ovaj poslednji rumuski pre opisala kao dramu o transgresiji korupcije.

 

da nije rumuna ja već odavno više ne bih ni išla u bioskop.

u tom smislu, preporučam i rumunski sieranevada iz ove godine. tri sata čekanja popa dok se sarma ladi a creva krče. katarza u poslednjem kadru. takođe odličan :D

Link to comment

sa ovog spiska gledala sam hulijeta, moja majka i matura. sva tri odlična.

jedino bih ovaj poslednji rumuski pre opisala kao dramu o transgresiji korupcije.

 

da nije rumuna ja već odavno više ne bih ni išla u bioskop.

u tom smislu, preporučam i rumunski sieranevada iz ove godine. tri sata čekanja popa dok se sarma ladi a creva krče. katarza u poslednjem kadru. takođe odličan :D

fala, lepotice  :)

Link to comment

Realno je prosla interesantnost tih sci rumunjesce, gde ocigledan pad se naslucuje vec od 4 meseca, 3 nedelje i 2 dana, tako da to vise ne pratim, iako sam npr gledao apsolutno nesmesni Aferim! Nisam, obratio paznju jel kriticari skovali neki termin za taj neki njihov talas? Kao npr za grcki Weird Wave. Elem, potpuno na drugom kraju ulice, rumuni su nedavno provalili i elektroniku, pa je smisljen naziv microhouse, sto nije naravno nista novo za one koji imaju trece uho i dubinski su istrazivali berlin school iz sredine devedesetih, tako da u izvesnom smislu oduzimam na originalnosti rukopisa i ove nove filmske skloe, koja iako unosi nesto novo na teritoriju evropske kinematografije, zapravo je za obodne delove tog terena, kao sto su npr Rusija i Srbija davno probana casa piva

Link to comment

Rumunska kinematografija je u ovom trenutku debelo ispred ruske, a sa srpskom je uopšte smešno porediti. Mada, slažem se da je talas u padu.

 

edit - mislim, sa srpskom je povezuje to što su svi ti filmovi komotno mogli biti snimljeni i u Srbiji (osim možda 4 meseca....), ali nisu i nema šanse da će uskoro bilo šta približno tog nivoa biti snimljeno ovde.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

, gde ocigledan pad se naslucuje vec od 4 meseca, 3 nedelje i 2 dana,

sad sam pogledala na imdb, to je film iz 2007.

ja sam prvi rumunski film odgledala na fafu 2009. i od tad se trudim da ne propuštam.

tako da su za mene ovo dobre vesti. drago mi je da rumunska kinematografija od 2007. propada.

a ovo za obode evrope je dosta dobar vic :lolol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...