Jump to content
Sign in to follow this  
MrX

Olimpijska nostalgija

Recommended Posts

Parsons

1984:dejli tompson u desetoboju i posle toga cuvena igrica za spektrum od koje su brideli prsti danima :D

Patrick Mbomba

Moskva 1980 - Sjecam se kosarkaskog zlata, mislim da je tada bilo ono cuveno dodavanje Slavnic - Kicanovic, Owen - Coe na 800m, sjecam se i onog Poljaka u skoku sa motkom, zaboravih imeLos Anđeles 1984 - Četiri zlata za Karla Luisa. SFRJ nogometasi i pobjeda nad Svabama, zlato Antona Josipovica ispred Hollyfielda, Vlado Lisjak zlatni u Rvanju, veliki docek u Petrinji, rekordnih 7+4+7=18 medalja za SFRJSeul 1988 - Ben Johson i njegov doping, poraz kosarkasa od SSSR-a, debakl nogometne reprezentacijeBarselona 1992 - Zakucaj ga Franjo za vodstvo 25:23 nad Dream Teamom, dvije bronce za Ivanisevica nakon sto je mislim sve meceve odigrao u 5 setovaAtlanta 1996 - Rukometna gusjenica nakon pobjede u finalu, Anton Vrdoljak obecao da ce se gol setati po Jelacic placu ako ne osvojimo 6 medalja, Nigerija osvojila nogometni turnir, SRJ iznenadjujuce uzela broncu u odbojci, sportu u kojem SFRJ nije bas blistalaSidnej 2000 - Tuta Bugarin iz Splita uzeo zlato, veslacki osmerac osvojio broncu, debakl vaterpolista, Kamerun nogometni prvakAtena 2004 - Ovo su bile izrazito uspješne igre po naše sportase, ukupno pet medalja, rukometasi 8 pobjeda u 8 meceva, Drganja uzeo iznenadjujuce srebro na 50 m slobodno, braca Skelin srebro u Veslanju, Ljubicic - Ancic igrali maratonski peti set za broncu u Tenisu, u atletici se proslavili Grk i Grkinja koji su odbili doci na doping test zbog "moto nesrece"...

Edited by Patrick Mbomba

eoten

Minken '72 je prvo što sam pratio. Košarkaško finale USA-SSSR i pobedonosni koš A. Belova u poslednjoj sekundi, Mark špic (valjda) 7 zlatnih sa 7 svetskih rekorda i Valerij Borzov, poslednji belac na 100m a uz to i Rus, što mi je onda bilo posebno važno.

Quizmaster
Sto se tice plivanja: Sydney 2000 i Erik 'Jegulja' :D
Erik Mušambani.. Živa legenda. Kažu da je pre OI trenirao u malom hotelskom bazenu, jer je zbog krokodila bilo previše riskantno da pliva u reci :rolf: Edited by Quizmaster

Venom

Prva i poslednja Olimpijada koje se secam je Atlanta. Sve posle toga mi je skoro nevazno.Michael Jordan, Jackson Johnson 19.32 200 i 400 metara zlato, radovanje odbojkasha kad su dobili Ruse u prvom kolu po grupama (mislim da je Batez hteo da skochi na nekog, pa se razbio k'o pichka po Taraflexu :rolf: ), finale u kosharci, a mozda se i bolje pamti polufinale, Topicevo rushenje letvice pertlom (jeste da je on... takav i takav, ali mi to tad nije bilo bitno), nevidjeno precenjena dostignuca Aleksandre Ivosev, prvi susreti sa Koracevim prenosenjem gimnastike (mada sad u ovom trenutku nisam bash sigura da je on radio te prenose) itd. itd.

Delija67

2004. Maraton u Atini. Brazilac Vanderlei da Lima ima prilicnu prednost na par kilometara do kraja, iz publike neka budala ulece na stazu i napada ga. Na cilj je posle incidenta stigao treci.

Eidyia
2004. Maraton u Atini. Brazilac Vanderlei da Lima ima prilicnu prednost na par kilometara do kraja, iz publike neka budala ulece na stazu i napada ga. Na cilj je posle incidenta stigao treci.
:mellow: Boze, dobro sam ovo zapamtila, nisam vjerovala da se to dogadja. Kako mi ga je bilo zao kad je ulazio u cilj...Zasto je uopce napadnut? :huh: Netko osjetio snazni poriv za fizickim kontaktom sa olimpijcem ili...? Sick.

Delija67
:mellow: Boze, dobro sam ovo zapamtila, nisam vjerovala da se to dogadja. Kako mi ga je bilo zao kad je ulazio u cilj...Zasto je uopce napadnut? :huh: Netko osjetio snazni poriv za fizickim kontaktom sa olimpijcem ili...? Sick.
I meni je bilo jako zao. Navijao sam za njega, a MOK mu je na kraju dodelio neku specijalnu nagradu.Ovaj sto ga je napao je neki psihopata koji je pre toga uspeo da uleti na stazu za vreme trke formule 1, i da pravi jos neke incidente ne raznim sportskim takmicenjima.

Eidyia
I meni je bilo jako zao. Navijao sam za njega, a MOK mu je na kraju dodelio neku specijalnu nagradu.Ovaj sto ga je napao je neki psihopata koji je pre toga uspeo da uleti na stazu za vreme trke formule 1, i da pravi jos neke incidente ne raznim sportskim takmicenjima.
Thnx.Prvo sto mi je palo na pamet je da je u pitanju bilo skretanje pozornosti na svjetske boli or something. Idiot.edit> s tim sto mi je potpuno neshvatljivo da netko tko ima povijest pravljenja izgreda na sportskim dogadjajima uopce ima mogucnost da prismrdi bilo kakvom sportskom objektu, natjecanju, sportasu, sportskoj rubrici u novinama, tv-u kad se prenosi sportski dogadjaj, etc. Edited by Hannah

freakns
prvi susreti sa Koracevim prenosenjem gimnastike (mada sad u ovom trenutku nisam bash sigura da je on radio te prenose) itd. itd.
gimnastiku je prenosi pokojni Srdjan Knezevic

Dorando Pietri

Kao najveca senzacija ostala mi je u secanju pobeda Paraskeve Patulidu u Barseloni.

Tinman

Secali se ko Portugalke (mislim da se zove Rosa Mota) koja prolazi prva kroz cilj u maratonu i pokazuje rukama kao da pita "Treba li jos da trcim?". To je bilo u Seoul-u 1988.

Lozac ugljena

A da li se sećate kada je neki od odbojkaša, ne znam tačno koji, od rodne opštine dobio 1 Yugo 55? :D 1996. je to bilo

Edited by Lozac ugljena

Parsons
A da li se sećate kada je neki od odbojkaša, ne znam tačno koji, od rodne opštine dobio 1 Yugo 55? :D 1996. je to bilo
YUGO je (biliv it or not) bio sponzor americke muske odbojkaske reprezentacije, koja je harala osamdesetih. Na SP 1986 su imali YUGO reklamu na dresovima. :wub: Da se vratim na temu: Buck, Ctvrtlik, Powers, Dvorak, Timmons, Kiraly, Sato i ekipa su uzeli 2 zlata na OI (1984 i 1988). Na nasoj TV je prenoseno samo finale iz Seula (protiv SSSR-a), ali smo kasnije nabavljali sve meceve na video kasetama. Na jednoj je bio nekakav PR materijal, gde se vidi kako Timmons, sa svojom prepoznatljivom narandzastom cetkom od frizure, izlazi iz svoje kuce na plazi i seda u yuga :D

Sign in to follow this  

• Create New...