Jump to content
IGNORED

Foto tehnike


micke

Recommended Posts

oksamo da znas.. ova akcija [simulacija film zrna na digitalnim fotografijama] nece uvek da se primi na svaku fotku. [ne, konkretno ovo sto je aion stavio] to, je samo osnovni layer - kako da stavis sum na fotku i u nekim slucajevima taj isti sum ce izgledati kao zrno. imace smek.kada to nije slucaj..[takvih slucajeva je vise nego ovih prvih gde se prima u startu] [hoces na silu da stavis negde, a ne prima se i cupas kosu zasto je to tako] nemoj da silis jer nista neces postici osim sto ces da se smoris.u tom slucaju. na snagu stupaju drugi alati. e, sad.. koji... zavisi od same fotografije i sta sve ona ukljucuje u sebi.ako mi bude pao dobar primer na pamet, ostavicu ovde.edit:nekoliko postova je ispisano, a ovaj je bio namenjen invisiblelight

Edited by bob mould hair style
Link to comment
  • Replies 830
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    108

  • jms_uk

    103

  • Zmitjkoe

    99

  • Caligula

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

ok..ajd da i slikovito izlozim attachovanim delomnisam htela oo.jpgstavljati fotku na kojoj je lik pa sam uzela delic fotke i to je ta strukturaovo je neka sumrak fotka ali isti efekat je vidljiv i na dnevnim fotografijamaprobacu ovih dana,hvala vam na savetima..

Link to comment

Pa Adobe Photoshop Lightroom je bas prilagodjen sa vec gotovim tools za brzo razvijanje. Korekcija, white balance, expozicije, kontrasta ... gotovi presets, katalozi, colections sve sto jednom fotografu treba. Pravi profi photo software. Relativno novi softwer 2007 V1.0 nastao kao potreba da se postojeci PS prilagodi fotografima. To je i dalje PS bar 40% ali prilagodjen fotografima. PS je software koje je zbog slozenosti prilagodjeniji za design, editorial ... Naravno moze sve to i PS jedino je u LR to sve sazvakano i prilagodjeno bas za dig fotografiju.

Edited by hefestus
Link to comment

krajem sedamdesetih playboy-evi fotografi su koristili povremeno neki trik koji su posle obelodanili, a ja pročitao u nekom od foto magazina.Dvadesetčetiri sata pred snimanje film su stavljali u friz na led i vadili ga neposredno pred snimanje. Friz je morao da bude na podešen na najjače hladjenje da bi se stvorili nekakvi kristali koji bi povećavali zrno tkz. disperzionu kružmicu

Link to comment
  • 8 months later...

pitanje za znalce:htedoh sinoc da uslikam mesec (nije vise supermesec, ali sad je vedro za razliku od onomad kad je bio)e sad, kad namestim ekspoziciju da se vide obrisi zgrada - mesec je bljesteca bela flekakad je namestim da se on lepo vidi, onda je sve oko njega skroz crnosta radim pogresno?ili samo moram naci nesto svetlije okolne motive, koji ce se videti i sa kracom ekspozicijom(ovo sam radio u tri ujutru kad sam ustao da pijem vode, pa sam ga slikao kako izlazi preko komsijskog krova, da probam. a rad bih bio znati vredi li se cimati i setati po gradu s kamerom ko ludak u to doba, ili da i ne pokusavam)

Edited by Zverilla
Link to comment

Jel ti aparat u manuelnom modu i da li si maksimalno otvorio blendu? Da li je na stativu (i da li imas zicani okidac)? Imas li bracketing (multiple snimke sa razlicitim ekspozicijama)? Ne zaboravi na ISO podesavanja (podesi na maksimum ako zelis kratku ekspoziciju, itd). Iskljuci anti-shake sistem(e) ako to imas na aparatu.Ako mozes da izaberes vreme neposredno posle zalaska sunca (15-tak minuta to traje) kad jos ima svetla u ambijentu, to ti je najbolje, posto su objekti (zgrade i sl.) osvetljeni.Ako ti je vise stalo do ovog, pogledaj ovo detaljno uputstvo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...