Jump to content
IGNORED

Foto tehnike


micke

Recommended Posts

hej, ovaj program za razvijanje raw-a (i drugih formata) je odlican. pre neki dan sam ga instalirao i do sada nisam ulazio u neki drugi. treba mi vremena da mi postane poznat i da se upoznam sa alatima kako bih mogao da kombinujem, ali do sada sam shvatio da je wow!gnu gpl - free!photivo
Isprobao. Radi.Mislim da bi trebalo napraviti nekoliko preseta i sluzice odlicno.
Link to comment
  • Replies 830
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    108

  • jms_uk

    103

  • Zmitjkoe

    99

  • Caligula

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

kada kazes da bi trebalo napravili nekoliko preset-a, mislis da bi u programu trebalo da budu preset-i koji se podrazumevaju?
Ne mislim, vec u okviru opreme koje imas, napravis nekoliko svojih ocekivanih varijanti za razlicite vrste objektiva ili koriscenog osvetljenja; zbog velikog broja opcija, neke rutine moraju da postoje; inace, imaju izvrstan izbor external profila, tako da je to sjajan pocetak. Takodje, mislim da se finija obrada mora raditi na 1:1 processed image i zoom 100%, sto usporava obradu, ali daje jedini realan rezultat.Photivo ima najprirodnije sharpen opcije koje sam dosad video. Uzivanje, stvarno.
Link to comment

gledaj sta ja uradim:smanjim fotku npr: 1000 pixel-a (resize (pogotovo mi se dopada koliko filtera za resize opciju ima)stavim je na 1:1sve odradim sto treba da odradim.na kraju, opozovem resize sacekam malo:)

Link to comment
  • 1 month later...
jel moze neko da mi kaze kako da iskljucim canon d500 da po defaultu pravi duple slike ? jednu normalnu i jednu 3 puta vecu i sa jacim bojama (hdr?). hvala
Verovatno ti je na tom 500D namesteno RAW + JPEG, ako neces taj veci fajl, onda namesti samo na JPEG [u kojoj vec hoces trazenoj velicini]edit: Strana 70. u uputstvu [na eng]edit 2: u slucaju da nemas isto pri ruci :Dscreenshot20111002at221.png Edited by jms_uk
Link to comment
  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Pitanje za one koji znaju Photoshop (ver. CS5.1) - da li u samom PS, ili uz pomoć nekog (besplatnog) plugina, može da se menja/unosi EXIF info?prazno.jpgPrazno... kako popuniti?(Za fotke koje nemaju EXIF, to su one poreklom s filma, voleo bih da ubacim ime aparata i još ponešto - video sam da to neki uspešno rade... a koliko sam čeprkao po PS-u, kao i bespućima Interneta, ništa korisno ne nađoh?)

Link to comment
You may be a bit surprised but Windows Explorer is actually a wonderful Exif editor. Just right click any image file, choose Properties and click the Details tab. You can now edit a wide range of metadata associated with that image from the camera model to the shooting date to copyright information and more.
A ima i raznih [free] EXIF editora.
Link to comment
Pitanje za one koji znaju Photoshop (ver. CS5.1) - da li u samom PS, ili uz pomoć nekog (besplatnog) plugina, može da se menja/unosi EXIF info?prazno.jpgPrazno... kako popuniti?(Za fotke koje nemaju EXIF, to su one poreklom s filma, voleo bih da ubacim ime aparata i još ponešto - video sam da to neki uspešno rade... a koliko sam čeprkao po PS-u, kao i bespućima Interneta, ništa korisno ne nađoh?)
Mozda ces se iznenaditi ali windows explorer je odlican exif editor. Dakle, desni klik na fajl (sliku) - properties - details... pa upisuj sto ti srcu milo :)
Link to comment
Mozda ces se iznenaditi ali windows explorer je odlican exif editor. Dakle, desni klik na fajl (sliku) - properties - details... pa upisuj sto ti srcu milo :)
:isuse: Znam to, naravno. :frust: Nego, krenuo da tražim po Photoshopu, i potpuno zaboravio na najočiglednije.Hvala!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...