Jump to content
IGNORED

Foto tehnike


micke

Recommended Posts

hvala ti. meni između ostalog kada sam spomenuo da mi je njena obrada kao vintage retro, takođe podseća na efekat kada uzmeš neke kolor časopise i ostaviš ih na suncu i posle par meseci promene boju.
To sam i rekao - kao foto papir koji vremenom gubi plavu i crvenu. A oko lazur sloja, obecavam do veceras mali tutorijal, ako mi uspe:) naravno
Link to comment
  • Replies 830
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    108

  • jms_uk

    103

  • Zmitjkoe

    99

  • Caligula

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dakle, ovako je najjednostavnije:dupliras finalnu fotografiju u novi layer, dodas joj zutu i nesto crvene u color balance panelu, odaberes neki od modova koji ti najvise odgovara (meni u ovom slucaju "lighten color"), transparencijom ili delimicnim maskiranjem gornjeg layer-a fino podesics jacinu zavrsnog sloja i to je otprilike to.Lazur.jpgjebeni photobucket mi je smanjio jpeg za 50% <_<

Edited by CowBoy
Link to comment

Daj Bob ne zezaj: da se sada uporedi moje i tvoje znanje u obradi fotografija, ja bih dobio eventualno 20%poena. Ovo sto sam okacio je najsiroviji nacin, a ja uglavnom imam takav pristup fotosopu :( Mada, u ovom slucaju radi:)edit: slican efekat bi se postigao da se umesto dodavanja zute u color balance smanjuju sve druge iz spektra u color panelima u PS. Mada, ne postoji templejt koji radi za svaku fotku - najbolje je kada svaka fotografija ima samo svoju obradu.

Edited by CowBoy
Link to comment
ja bih dobio eventualno 20%poena.
malo li je kada se porediš (bilo ko) samnom? :D nego...ne zezam. to je pod 1pod 2. 'color balans' nisam drndao, ali se sada nalazi među layer-ima za ovu obradu. evo rezultata: color balans + teksture + channel mixer*ipod 3. ovo ću da ti napišem privatno :D*kada je u pitanju 'channel mixer' tu sam pažljiv i samo zelenu podignem sa slajderom na 114 koji stoji na default-nih 100.nije neki motiv, više je test. mada meni ovo mnogo više liči na cross-processing nego na onaj njen vintage-retro-časopisiubojibiliizloženinasuncudugovreme. ali blizu sam?04.jpg?t=1269786342
Link to comment

Dobra je.Kod ovakvih obrada plava obicno predje u tirkiz, a crvena odvuce na narandzasto. Mozak je zaista cudo: oko voli i lepi se cak i za tehnoloske nedostatke foto-papira:) duga izlozenost svetlu izvuce kolor iz fotografije - a ona postane jos atmosfericnija.

Link to comment

izvinte sto vracam temu na nivo hardvera, ali mi treba samo jos jedna informacijaodlucio sam, uzimam S90 - mane u odnosu na G11 (nema horseshoe) mi ne znace nista u odnosu na prednosti (velicina, brzina, low light performanse)prvi put kupujem u srbiji, izmedju ostalog i zbog garancije (G9 sam 3x servisirao). pitanja: 1) ko ima najbolje cene 2) ko ima najbolju robu - malo su me prestravili pricama o kamerama sa mrtvim pikselima koje redovno stizu u srbijuhvala i necu vise da smaram

Link to comment
1) ko ima najbolje cene 2) ko ima najbolju robu - malo su me prestravili pricama o kamerama sa mrtvim pikselima koje redovno stizu u srbiju
Axel foto - dobri uslovi kupovine, mogucost dogovoraBM foto - isto sto i ovi goreMoneta - trebalo bi da su tamo cene najpovoljnije, oni su direktni dobavljaciedit: ... a mrtvi pixeli su urbana legenda. Svaki aparat prodje stroge provere pre izlaska iz fabrike, ono sto mozes da dobijes u startu su tzv. hot pixels koji se javljaju pri dugim ekspozicijama.Hocu reci, ako na novom aparatu i pronadjes mrtvi pixel na cipu, imas pravo da zamenis aparat za noviji. Edited by CowBoy
Link to comment

Bobe, da li si probao da primeniš obični vintage wash, tj. da lupiš preko fotke jedan lejer farbe - možeš da uzmeš R230 G215 B185, blending - multiply, fill 30%, opaicty namestiš kako tebi odgovara, u zavisnosti od toga da li hoćeš jače ili slabije žućkasto? Tako se ja snalazim, uglavnom sam zadovoljna rezultatima.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Drugari, jel se neko cimao oko hdr fotki? Meni zanimljivo da se time igram, al sam tek na početku, pa reko da vidim jel mi od alata treba još nešto sem Photomatix Pro 3 i Photoshopa, posebno jer ganjam stripolikost fotke (ispod mi je za sada najbolji pokušaj, mada je još uvek dosta bijedan je ne mogu nikako da uradim dobar noise reduction na jednobojnim površinama).bru.jpg

Link to comment
Drugari, jel se neko cimao oko hdr fotki? Meni zanimljivo da se time igram, al sam tek na početku, pa reko da vidim jel mi od alata treba još nešto sem Photomatix Pro 3 i Photoshopa, posebno jer ganjam stripolikost fotke (ispod mi je za sada najbolji pokušaj, mada je još uvek dosta bijedan je ne mogu nikako da uradim dobar noise reduction na jednobojnim površinama).
Radis li pseudo HDR ili eksponiras vise puta?Obavezno raw, zaboravi na jpg.Photomatix podesi da automatski radi noise reduction.Dalja podesavanja za photomatix (mada to varira od slucaja do slucaja):Strenght - 100Saturation - po ukusuLimunosity - 5-10Smooting (light mode) - highMicrocontrast - 10Microsmoothing 2-5Izlaz - tiff 16 bitaDobijeni fajl vuces u photoshop gde finaliziras tonska podesavanja, nakon toga toga sledi skidanje suma. Za tu operaciju meni se najbolje pokazao Imagenomic Noiseware Professional Plugin, on jednostavno izuva. Na kraju klasican photoshop sharpen i HDR mora da zvoni.Naravno, najbitnije je da imas dobar kadar, lepo svetlo-senke i sve ostalo sto fotografiju cini dobrom. Srecno!Edit: Za Hard core HDR kakav se tebi dopada cesto je potrebno vise puta uraditi tone mapping. Edited by Low-Life
Link to comment

Problem sa HDR-om je u tome sto je postao jako™ popularan pa je internet preplavljen (Flickr) neuspelim pokusajima koji su gotovo kompromitovali inace odlicnu tehniku. Ideja je bila da se blendiranjem vise fotografija, snimljenih sa razlicitim ekspozicijama, poveca dinamicki opseg slike (senzor/film imaju mnogo manji DO od ljudskog oka). BTW, moguc je HDR i od jednog snimka, ako je slikano u RAW pa se posle razviju™ tri (ili vise) slika, razlicito eksponiranih. Kada se primeni HDR tehnika predmeti bivaju obasjani cudnom svetloscu i do izrazaja dolaze i najmanji detalji. Zameni nebo sa ahadeerisanim™ nebom iz originalne fotke, malo smanji crvenu boju i vec ce biti bolje. Evo dve moje slike od pre dve godine (onu najbolju™, ne mogu da nadjem) :P hdr04798081.jpgheadshophdr2.jpg

Link to comment

Prva mi se bas dopada, umereno je mapirana, bas po mom ukusu. Ja sam jedno vreme bio ovisnik (to stvarno moze da preraste u boles`) vukao glomazni tripod svugde sa sobom i pravio pravio po 10 ekspozicija istog kadra. Sada ga radim samo u slucajevima kada je sama scena HDR inspirativna i ne mogu da odolim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...