Jump to content
IGNORED

Foto tehnike


micke

Recommended Posts

@ rasejanImas polarizacionih i polarizacionih filtera. Neki kostaju 5$, neki 50$, a neki dosta vise (pogotovo ako su veceg precnika). Kao i (skoro) uvek: koliko para - toliko i muzike.To sto se nekad zvalo polarizacioni filter, sada se zove linearni polrizacioni filter. Kruzni polarizacioni filter je slicno, ali i radi na DSLR-ovima. Ako koristis obican (linearni) polarizacioni filter na DSLR-ovima (i savremenim SLR-ovima) mozes imati problem sa autofokusom i greske u merenju svetla.
Онда мора да и ради некако другачије... што ће рећи да ће и ефекат бити вероватно другачији. Ето мени занимације :).
Link to comment
  • Replies 830
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    108

  • jms_uk

    103

  • Zmitjkoe

    99

  • Caligula

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

Radi drugacije (zapravo nesto je slozeniji - iza obicnog polarizacionog filtera nalazi se jos jedan koji linearno polarizaciju ponovo pretvara u kruznu), ali je efekat na sliku apsolutono isti.

Link to comment

javili se iz servisa pixel plus, treba da se sigurno zameni centralna ploca na g9 (kako se to btw zove na engleskom da vidim posto je to na ebayu), cijena sitnica, 15.600 din plus cekanje 3-4 nedelje. i nije sigurno da je to sve sto mora da se menja.da ja to bacim u djubre a?ovo sam nasao kod jednog domaceg prodavca audio opreme, izgleda da je zalutalo u kamion- Canon EOS D-5 + 50mm 1.8 + 17-40mm 4 + Battery Grip BG-E4 + Speedlight 430 EX Speedlight - Pozvati / Call- Canon EOS 500D - EF-S 18-55 IS - new in the box 600 evrasta mislite o ovome

Link to comment

Pozovi, stisni zube i uzmi 5D. I mjesec dva govori zeni da draga, tako je draga, oh nova frizura draga... Ili ako imas klince uvijek je dobro ucijeniti spikom > necemo imati niti jednu dobro fotku djece, a oni tako brzo rastu...

Link to comment
posto je g11? on ima smanjenu rezoluciju tako da bi trebao da bude bolji pri niskim asa vrednostima od predhodnika.
Oko 480 eura. Canon je napravio zajeb sa G10 jer je nagurao gotovo 15 megapiksela na minijaturni senzor pa je rezultat bio katastrofalno visok nivo suma i na fotografijama sa malim iso vrednostima. G11 sam probao i odlican je, nizak nivo suma, veliki dinamicki opseg, slike prilicno obojene, ne pojavljuje se hromatska aberacija, ne pucaju prilikom obrade.
Link to comment
ovo sam nasao kod jednog domaceg prodavca audio opreme, izgleda da je zalutalo u kamion- Canon EOS D-5 + 50mm 1.8 + 17-40mm 4 + Battery Grip BG-E4 + Speedlight 430 EX Speedlight - Pozvati / Callsta mislite o ovome
U zemlji Srbiji, bar €1500 - bas me interesuje sta ce da kaze. Ne zaboravi i da je 5D nije noviji aparat. Ja bih rekao po ovom opisu da je u pitanju svadbarski primerak.
- Canon EOS 500D - EF-S 18-55 IS - new in the box 600 evra
Ovoliko funti kosta nov ovde - znaci, stedis nekih €50, a gubis garanciju.
Link to comment

gazza1ovaj canon eos 5d + sve ono što si spomenuo da ide je pro i siguran sam da će tu da ti ode džak love.i ovo canon eos 500d je sasvim kool da ne kažem super za nekoga ko bi ušao u ove dslr vode.ovde su ti spomenuli da dobro razmisliš oko ovoga ako nisi u fazonu da se posvetiš fotografiji. to nije nešto što ti stane u džep i izvadiš u svakom trenutku. vidim da baš imaš problem šta da uradiš. ono da popravljaš ne vredi pogotovo što kažeš da "i nije sigurno da je to sve što mora da se menja". šta ti misliš o verziji iznad te kamere? pogledaj i ovaj test sigme dp1 možda ti se učini kao sasvim ok za tebe.

Link to comment

uh...kako da pomognem sebi?zaljubljen sa u rad les brumes. nije samo motiv nego je i obrada i sve vreme sam potrošio (mnogo vremena stvarno) u razmišljanju i primenjivanju ideja koje su mi padale na pamet "kako je to uradila" naravno, neće da kaže što je možda i ok. to je njen lični pečat.ono što samo znam od nje je da ima sličnu kameru kao i ja.sve i svašta probavao u samoj kameri; nameštajući parametre ovako ili onako. pa, sam u fotošopu takođe svašta radio. drndao sa podešavanjem boja u meni-ju itd. znači, nema šta nema da nisam probavao. takođe sve njene teksture znam napamet. ne znam šta više da probam, a želim taj rezultat. verujem da je njoj to tako lagano, čak sam siguran da već ima templates za obradu (video sam detalje) nešto što može zatvorenih očiju da radi. ne mogu da kažem da sam isfrustriran, ali bih voleo da znam kako jer bih bio srećan. nemam više ideja šta bi to moglo da bude. inače sam neviđeno uporan kada se primim na nešto. ako neko ima bilo kakvu ideju, strava. evo primer. za ovo sam se namučio prilično. jedno desetak tekstura + ovo + ono... a, ko bi rekao da uopšte ima teksture. znači: dopada mi se taj njen retro-vintage fazon m n o g o. što se tiče nekih drugih obrada, meni stvarno nije teško. čini mi se da dosta toga znam barem kada je obrada u pitanju, ali evo sada sam došao u situaciju da nemam pojma o čemu se radi. 4464952602_317d9e3fb4.jpgovo je njena fotka:3220165590_aba2e92958_o.jpg

Link to comment

Preko njene fotografije postoji fina zuckasta gama. Kao kodakov papir koji je od dugog vremena ubio sebi kontraste, saturaciju i sacuvao uglavnom zutu iz citavog spektra.Ja licno mislim da svaka obrada (ma koliko bila agresivna ili komplikovana) treba da se zavrsi jednim gornjim (top) lazur slojem koji ce celu kompoziciju da ujedini ili u koloru ili u kontrastu/zrnu/ostrini.Klasicni slikari su, kada bi zavrsili sliku, dodavali lazur (providni) sloj u zuckastoj ili crvenoj, plavoj, tirkiz boji uglavnom preko cele slike da bi ujedinili gamu.Na to mi lici i ova njena fotka koju si okacio.edit: mada, tvoja obrada je takodje dobra.

Edited by CowBoy
Link to comment
Preko njene fotografije postoji fina zuckasta gama. Kao kodakov papir koji je od dugog vremena ubio sebi kontraste, saturaciju i sacuvao uglavnom zutu iz citavog spektra.
da li bi hteo da mi objasniš kako to da uradim?
Ja licno mislim da svaka obrada (ma koliko bila agresivna ili komplikovana) treba da se zavrsi jednim gornjim (top) lazur slojem koji ce celu kompoziciju da ujedini ili u koloru ili u kontrastu/zrnu/ostrini.
ovo nisam najbolje razumeo, ovu rečenicu na kraju. da li misliš kao finalni čin kada kažeš "gornjim (top)" ? ako je to, to sam isto pokušavao. obradim fotku i gotova je i na kraju kada sam zatvorio sve layere, ekperimentisao sam sa podešavanjima boja i nisam bio zadovoljan.
Klasicni slikari su, kada bi zavrsili sliku, dodavali lazur (providni) sloj u zuckastoj ili crvenoj, plavoj, tirkiz boji uglavnom preko cele slike da bi ujedinili gamu.Na to mi lici i ova njena fotka koju si okacio.edit: mada, tvoja obrada je takodje dobra.
hvala ti. meni između ostalog kada sam spomenuo da mi je njena obrada kao vintage retro, takođe podseća na efekat kada uzmeš neke kolor časopise i ostaviš ih na suncu i posle par meseci promene boju.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...