Jump to content
IGNORED

Foto tehnike


micke

Recommended Posts

70010594.jpgHoces da kazes da ovo nema u CS2?
Nema toga u CS2 9.0, bar ne na tom nestu. psprimer01.jpg
Jao opet se vraćamo na Snošanu. :lol:
:wub: Da vis' sad kad me salete ovi hejteri!Nego, kako ti izgleda konverzija? Mozda bi valjalo da je malo svetlije. Edited by Sludge Factory
Link to comment
  • Replies 830
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    108

  • jms_uk

    103

  • Zmitjkoe

    99

  • Caligula

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

Svi pobrojani nacini o kojima dikutujete su preseti - odlicni preseti koje su formirali profesionalci i daju odlicne rezultate; ali ako zelite direktno da uticete na konverziju do kraja, morate petljati sa adjustment layerima; svi adjustment layeri u sustini rade isto, ali meni je najprirodniji Gradient map, iako on radi slicno kao Black&White. Recimo ovo:

post-2970-1263147460.jpg

Link to comment
inglouriousbasterdsshos.jpg(tvoja konverzija)primer1.jpg(moja konverzija)QQ lele kako Photoshop depresivno izgleda na PC!Prosto ne mogu da verujem da ne postoji ova opcija u PS za Windows. Mozda je na nekom drugom mestu? Edited by Zmitjkoe
Link to comment

Uh, tvoja bolja. Kako si dosao do nje? I kako koristiti histogram? Takodje, u Channel Mixeru, on nudi tri output kanal (naravno red, green i blue). Jel' treba podesavati u sva tri, ili samo u po jednom u zavisnosti od boja na originalnoj slici?Sto depresivno? Namestio sam da mi XP izgleda kao classic windows, pa ti mozda to vraca neprijatne uspomene :D Meni ovako bolje.Probam sad da idem na ovo sto kaze April, prvo Gradient Map, pa onda na Channel Mixer.

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Izbrisao sam greskom pri splitovanju ovaj Maheem-ov post:

nisam primetio rubriku oglasi na ovoj temi pa se izvinjavam moderaciji ako nisam smeo da prosledim ovaj oglas:Studijska rasveta Hensel(nemacka),kompaktna i sa idealnim pakovanjemdve glave Contra E 500, 500w/sdva stativa za svetladve refektujuce aluminijumske cevi za kisobranejedan softboksjedan beauty dish-extra(nekoriscen)jedan ojacan kofer za ceo setjedna torba za beauty dishjedna rezervna halogenka za pilotno osvetlenjejedan rezervni flash tubeSet je savrseno ocuvan, bez ikakvih znakova upotrebe, originalno, nemackog proizvodjaca rasvete "Hensel".nekoliko poklona uz kupljen set:sinhrokabel,dva hot shoe blic adaptera,stipaljka za montiranje dodatnog blica,komplet Kodak Grey Cards (3 kom.)Kupljen je online za cenu od 1700eur,Prodajemo za 700eur fiksno----------------------------------------------------NIKON D80sa 18-70mm 3.5-4.5i 18-55mm 3.5-5.6nikonovim objektivima,2x1 gb ultra speed karticama idve torbe,jednom manjom u koju staje samo aparat i drugom(Lowepro) za citav set objektiva i ostalih dodataka...svom opremom je rukovala zenska ruka i kupljena je u americi pre dve godine i u izuzetnom stanju(27000 okidanja)..zbog hitnosti supruga i ja smo prinudjeni da kompletnu opremu ponudimo po veoma povoljnoj ceni:d80 -340eur18 -70mm 160eur18 -55mm 60eurmanja torba 10eurveca (Lowepro)torba 35eurCEO KOMPLET MOZE I ZA 500 EURA----------------------------------------------------rasljic@yahoo.com
btw, ja vec imam studijsku opremu, a ovo je vrlo povoljna ponuda:)
Link to comment
kako se u Photoshopu od obicne fotografije u boji, pravi crno-bela fotka?
imaš i akcije koje su isto dobre (u mom slučaju, ja volim da radim sa nik - silver efex programom) ali ove akcije su takođe dobre i profesionalne, takođe odlične za manipulaciju. stvar afiniteta, ja volim crnu i belu sa sivom da uokviri (volim kontrast) sa druge strane, skoro sam dobio gomilu fotografija (kao posao) da ih konvertujem u bw i nisam uspeo, tj. drugar koji je imao sliku u glavi kako to treba da izgleda (iako sam razumeo) ja nisam uspeo da primenim u obradi. (mnogo detalja koji trebaju da budu u sivoj zoni)sa druge strane, kada bih kojim slučajem bio na nekom dobrom času kako konvertovati u bw, glava bi mi ekplodirala koliko je ta tehnika zapravo široka. tehnički kada bi neki profesionalac pogledao fotke koje sam ja konvertovao u bw, rekao bi mi da sve to ne valja i da sam promašio poentu. verujem da to ima smisla, ali ono što ja znam je dovoljno za mene da mogu da je predstavim i sebi i drugima i da me ne bude sramota. verovatno preterujem, ali sam svestan da konvertovati u bw nije baš tako sve crno-belo :lol: zaboravi sve ovo i skini ovo:black and white conversionprimer: NewBW.jpg
Link to comment

jaoj! blago li se pentaxovcima! linkpretpostavljam da je ovo laća da se uradi i dođe mi da šaljem mail canonu da razmisli o ovoj opciji. barem na onom flickr sajtu bi mnogi bili srećni. moram da smislim šta, kako i koliko da ovo shvatim kao meni potrebno i barem da se iscimam u smislu da im pošaljem mail. ako imate neki savet, dobro bi mi došao.

Link to comment
Zasto ne bi bilo? Ima, mozda u ekstremnim slucajevima nema, ali u dosta slucejeva photoshop ima i te kako dobre alatke kojima se WB moze ispraviti
Korekcija WB u jpeg formatu, prakticno uvek znaci gubitak kvaliteta fotografije (ovo nije pitanje alatki koje program ima, nego principa kako se kodira fotografija). Ovo ne znaci da uvek treba koristiti raw, ali znaci da kada se koristi jpeg, balans belog treba da se odredi sto je tacnije moguce. Ovo vazi i za sve ostale parametre slike (kontrast, saturacija, ...).
Link to comment
jaoj! blago li se pentaxovcima! linkpretpostavljam da je ovo laća da se uradi i dođe mi da šaljem mail canonu da razmisli o ovoj opciji. barem na onom flickr sajtu bi mnogi bili srećni. moram da smislim šta, kako i koliko da ovo shvatim kao meni potrebno i barem da se iscimam u smislu da im pošaljem mail. ako imate neki savet, dobro bi mi došao.
Sta ce ti in-camera crop?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...