Jump to content
IGNORED

Foto tehnike


micke

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 830
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    108

  • jms_uk

    103

  • Zmitjkoe

    99

  • Caligula

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
Trenutno najbolja HDSLR na plavoj planeti.
Ne znam da li je mene moj EOS-kec razmazio, ali poigrah se ovim 7D pre neki dan nesto vrlo kratko i glavni utisak mi je ostao da je mnogo plastican :(I da mu se AF tacke pojavljuju ni otkuda :D za razliku od ovih starijih aparata gde su oni kvadratici ugravirani na staklo.Jedva cekam da vidim da se ta tehnologija primeni u keca cetvorku/peticu :) Edited by jms_uk
Link to comment
Ne znam da li je mene moj EOS-kec razmazio, ali poigrah se ovim 7D pre neki dan nesto vrlo kratko i glavni utisak mi je ostao da je mnogo plastican :()
:blink: Plastican je isto koliko i 5D MkII ili 1Ds. Body je od cistog magnezijuma.magnesium.jpg
Jedva cekam da vidim da se ta tehnologija primeni u keca cetvorku/peticu :)
D7 je prepun novih tehnologija + starih koje se mogu naci samo u pro modelima (1D i 5D):- bezicno upravljanje flesevima (do 3 komada istovremeno)- dvostruki DIGIC 4 processor- 1080p HD video sa manuelnim komandama i slow motion + biranje frame rates- potpuno novi AF sistem (mozes fokusirati na jajca od komarca)- intelligent viewfinder- body potpuno zasticen od atmosferalija- novi APS-C CMOS sensor (tek nesto manji od full frame)- brzi od kalasnjikova - 8 slika u sekundi - najkraca ekspozicija 1/8000i jos puno, puno togaISO 1600VideoAnother night in Beijing Edited by Zmitjkoe
Link to comment
:blink: Plastican je isto koliko i 5D MkII ili 1Ds. Body je od cistog magnezijuma.
Nisam mislio na tu unutrasnju strukturu, nego kako je u ruci, spolja*. *I to u poredjenju sa bilo kojim aparatom iz 1D serije.
Link to comment
pfff. ne moze covek da napise prostodusan komentar :lol:
Ma moze naravno ali meni je tesko da razumem analognu nostalgiju ili cak tvrdnju da je "nekad bilo bolje" (mada sam nostalgican prema prohujalim vremenima sa Indijevih fotki). Kako neko moze uopste uporedjivati ORWO, EFKE, Praktiku, smrdljivi fiksir i razvijac, vrlo mala mogucnost izmene gresaka na negativu (sto si sliko, sliko si), apsolutna nemogucnost rada u koloru itd., sa ovima sto imamo danas? Digital Darkroom je 66 svetlosnih godina ispred. Danas sam printam kolor fotografije na A3 Epsonu, neverovatnog kvaliteta, na savrsenom papiru. Full frame sensor ima vecu rezoluciju od 35x24 filma, po kvalitetu i ostrini gotovo da prelazi u srednji format. Sto bi rekla moja baba: analogna fotografija? pu, pu, nepovratilo se.I na kraju da citiram velikog Henri Cartier Bressona (iz filma koji je Indy postavio na Majstori fotografije:"I've never been able to enlarge photograph. I have friends who do it and I trust them. I'm just interested in shots."Potpuno ga razumem, samo sto ja nisam imao drugove koji bi razvijali fotke umesto mene.
Link to comment

Pa ne znaci Zmitjkoe da ako je nesto lakse da je samim tim i bolje. Mislim, da ne budem (opet) pogresno shvacen, izmedju filma i digitalnog, ja biram oba. Naravno da je film kao medij nametao (i namece) neka ogranicenja koja ne vaze za digitalnu fot., medjutim ponekad ogranicenja nisu losa stvar, teraju coveka da izvuce maksimum iz onoga sto mu je na raspolaganju... dok milion pristupacnih opcija obicno vodi (sasvim prirodno) izboru lakseg puta, sto moze da znaci da odredjeni putevi nikada ne budu istrazeni. Ta ogranicenja je sasvim moguce postaviti sebi i sa digitalnom tehnologijom, i ja to i dalje praktikujem ...recimo, odem na photoshoot samo sa jednim jedinim, prime, "normalnim" objektivom i to manuelnim, kao sto je ovaj iznad na D90; znaci, nema zumiranja, moras da pridjes, a odredjene motive jednostavno moras da odstranis iz izbora, sto vodi vecoj jasnoci... Npr. izbegavam ekstremni siroki ugao, jer recimo vidim da on vodi jednim te istim fotkama, prosto namece svoju tematiku, i de facto ogranicava licni izraz. Znaci, namerno sebi namecem ogranicenje, jer necu da pravim iste fotke kao 54 miliona drugih koji setaju po Melburnu sa svojim aparatima. Ne znam da li je to uopste izvodljivo, ali moram da pokusam, inace bolje da radim nesto drugo.

Link to comment
I na kraju da citiram velikog Henri Cartier Bressona (iz filma koji je Indy postavio na Majstori fotografije:"I've never been able to enlarge photograph. I have friends who do it and I trust them. I'm just interested in shots."Potpuno ga razumem, samo sto ja nisam imao drugove koji bi razvijali fotke umesto mene.
Е, ако ниси сам развијао, онда ниси мајстор. Бар је тако било код нас у клубу.А за повећања смо се довијали. Ја свог Кинеза (повећало марке "Галеб", не сећам се баш идеограма :P ) метнем на шпорет, где је и иначе стајао док радим, али наопако, тако да штрчи испред, а фото папир дође на отворена врата од рерне. Наравно, да се то све не изврне, на плочу дође канта воде. Било је и да је папир био скроз на поду, а једном је чак качен и на зид, а повећало се уводорави... ал' то је већ перверзија, не можеш то изоштрити ваљано, слабо светло.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...