Jump to content
IGNORED

Foto tehnike


micke

Recommended Posts

  • Replies 830
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    108

  • jms_uk

    103

  • Zmitjkoe

    99

  • Caligula

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

Izvini sto pitam ali jel ima neki poseban razlog pa si uzeo DP1 a ne DP2 ?
S obzirom da sebe smatram ulicnim fotografom DP2 bi mi vise odgovarao, zbog objektiva od 41mm, sirine ljudskog pogleda. DP1 je dobar za prirodu i otvoreni prostor, ali i za ljubitelje sirokog ugla, a taj sam. Pa zasto onda DP1? Odlucujuca je bila cena, DP2 je malte ne duplo skuplji. Ne mislim da sam napravio los izbor jer obe kamere imaju isti senzor, razlika je u optici. Ziv nisam kako ce da izgleda DP3. Siguran sam da umeju da naprave kvalitan zoom, ako su sa kamerama (i jedinstvenim senzorom) tek poceli. A sta tek reci o (neizbeznom) full frame Faveronu?
Link to comment
S obzirom da sebe smatram ulicnim fotografom DP2 bi mi vise odgovarao, zbog objektiva od 41mm, sirine ljudskog pogleda. DP1 je dobar za prirodu i otvoreni prostor, ali i za ljubitelje sirokog ugla, a taj sam. Pa zasto onda DP1? Odlucujuca je bila cena, DP2 je malte ne duplo skuplji. Ne mislim da sam napravio los izbor jer obe kamere imaju isti senzor, razlika je u optici. Ziv nisam kako ce da izgleda DP3. Siguran sam da umeju da naprave kvalitan zoom, ako su sa kamerama (i jedinstvenim senzorom) tek poceli. A sta tek reci o (neizbeznom) full frame Faveronu?
Ja sam vise mislio na f/2.8 naspram f/4.0 i 1600 iso naspram 800(cini mi se) ali okej, skoro duplo veca cena je i te kako poseban razlog.
Link to comment
Ja sam vise mislio na f/2.8 naspram f/4.0 i 1600 iso naspram 800(cini mi se) ali okej, skoro duplo veca cena je i te kako poseban razlog.
Naravno da je prednost f/2.8, a i ISO 1600 (mada je skoro neupotrebljiv u coloru, daje lepo zrno u B&W modu). Moja prvobitna odluka je bila DP2, zbog razloga koje sam naveo, plus sto je pogodniji za portrete, ali je drasticna i neopravdana razlika u ceni ucinila svoje. Posle samo jednog dana posedovanja DP1 debelo sam se navuk'o na ovu fantasticnu kameru. S nestrpljenjem ocekujem DP3.
Link to comment
Naravno da je prednost f/2.8, a i ISO 1600 (mada je skoro neupotrebljiv u coloru, daje lepo zrno u B&W modu). Moja prvobitna odluka je bila DP2, zbog razloga koje sam naveo, plus sto je pogodniji za portrete, ali je drasticna i neopravdana razlika u ceni ucinila svoje. Posle samo jednog dana posedovanja DP1 debelo sam se navuk'o na ovu fantasticnu kameru. S nestrpljenjem ocekujem DP3.
I sd14 ima taj senzor (mislim da je krenuo od sd9 na dslr-ovima)ima i predivnih primerahttp://www.sigma-sd14.com/sample-photo/index.html
Link to comment
za sigmu dp1 kazu da je glavni problem "frustrirajuca sporost" kakav je po tom pitanju?
Tacno je, spora je, ali na to se mora racunati prilikom kupovine. Dakle, nije kamera za brze akcije, sport i - nestrpljiive. Ali ja imam razumevanja™: radi se o kompaktnoj kameri sa velikim senzorom (14MP), RAW slike iznose i po 25MB i to treba preneti na karticu, i to traje nekoliko sekundi. U continuous modu radi cak 3 slike u sekundi (!), ali da to zapise i na superbrzu karticu treba joj oko desetak sekundi. Verovatno kod dSLR modela to nije takav slucaj. Ali, brale, ono sto uslika, to uvek izaziva zadovoljstvo. A to treba platiti - strpljenjem. To je kamera samo za foto entuzijaste. Edited by Zmitjkoe
Link to comment

U dupe bih se šutirao i da mi ovo daju:flash-001.jpgAPS-C u tom prcvoljku :wub: . Samo su baš mogli bolje od f2.8...Edit: Svi pominju cenu od 2k$. :wacko: Za sada, iole dostižan san je:Ricoh GRDIIIJedan link o tome kako se prethodnik nosi sa M8-icom. Za novi me mrzi da tražim fotke, gledao, oduševljen.

Edited by zorglub
Link to comment

Stvarno, šta ti ljudi imaju protiv tražila? Ni Ricoh ga nema. Kapiram da nije lako da se ugradi, ali meni je to nekompletno.Izgleda da moraš da ispovrneš 10k dolara za Leicu da bi imao prozorče za slikanje...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...