Jump to content
IGNORED

Foto tehnike


micke

Recommended Posts

Pentax, Sony?
Oly?E500 koji sam koristio do pre sest meseci mi je pravio odlicne fotografije sa kit objektivom. Kada ih uporedima sa ovima koje danas imam na CAnonu 50D, ne vidim da zaostaju po kvalitetu - samo je pixelaza manja. Shum je neznatno veci i to je to. Olimpusi su mali, kompaktni, brzi i kvalitetni. E, sad - ako nameravas da se bavis profi fotografijom, bolje je navikavati se na Canon ili Nikon. I zbog optike koja se kupuje, takodje.edit: hocu reci - sva ta frka canon-nikon podize veliku prashinu, narocito kod aparata koji su u nizem cenovnom rangu. Edited by CowBoy
Link to comment
  • Replies 830
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    108

  • jms_uk

    103

  • Zmitjkoe

    99

  • Caligula

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

pitanje za nikon-ase a mogu i drugi da se umesaju. idem za dve nedelje na us open i malo bih slikala tenisere. iznajmila bih neki objektiv bolji od kit lensa odavle. preporuke?
Dok nam ne kazes koliko ces daleko biti od terena, ja bih preporucio Nikon 70-200 EDIF AF-S VR :)
Link to comment

tripod sam vec zajmila od prijatelja. jms udaljenost ce mi se menjati od terena do terena tako da mi treba nesto sa promenljivom fokalnom duzinom. ovo tvoje deluje ok. da li ce samo sa af-s da mi radi autofokus na d40?

Link to comment
tripod sam vec zajmila od prijatelja. jms udaljenost ce mi se menjati od terena do terena tako da mi treba nesto sa promenljivom fokalnom duzinom. ovo tvoje deluje ok. da li ce samo sa af-s da mi radi autofokus na d40?
Ako ces imati tripod, mozda vredi pogledati i 80-200 f2.8 oni su malo jeftiniji jer nemaju VR [koji tebi mozda nece biti bitan ako ces koristiti tripod, za razliku od handheld], ali nisam siguran da li njima radi autofokus na D40.
Link to comment
mozda uzmem ovaj 80-400, ima af, laksi je od ovog 70-200 a i mozda usnimim celulit serene vilijams :D
Jedino sto kod tog ces morati da pazis da ima dovoljno svetla da bi brzina okidanja bila dovoljna da uhvati [brze] pokrete tenisera.Nadam se da ovo ima smisla - ako ne, napisacu na engleskom :lol: Edited by jms_uk
Link to comment

mislis da moram da pazim da ima dovoljno prirodnog osvetljenja da bih mogla da hvatam pokrete jer ima manju aperturu nego ovaj drugi pa ce mi biti mracne slike na jako brzom shutter? imas li neki osecaj koliki problem to moze biti ako slikas nocu jako dobro osvetljene objekte?

Link to comment
pitanje za nikon-ase a mogu i drugi da se umesaju. idem za dve nedelje na us open i malo bih slikala tenisere. iznajmila bih neki objektiv bolji od kit lensa odavle. preporuke?
dozvoljavaju publici unosenje dslr-a?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...