Jump to content
IGNORED

Foto tehnike


micke

Recommended Posts

  • Replies 830
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    108

  • jms_uk

    103

  • Zmitjkoe

    99

  • Caligula

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

komšinicu :D ja volim da posmatram ljude pa bih (kad prevaziđem zent da ću da popijem anfas direkt posle škljocanja) uglavnom slikao po ulici i stvari koje traže akciju, dakle, verovatno je bitno da nađem aparat koji ima kratak time_to_first_shot. Slikao sam i do sada svojim idiotom, ali sam dobijao samo upropašćene prilike. Nemam sad pri sebi slike da ilustrujem.A posle toga dolazi na red macro za neke profesionalne potrebe i wide lens za lepe dane :) Danas sam jedno pola sata škljocao gorepomenuti i ... relativno je brz, ali mi se izrada aparata ne svidja, kada se namešta fokus ringovi imaju veliki hod, kao da su rasklimani, a nov aparat skroz. Možda je loš primer, ali slikao sam ventilator u najvećoj brzini i slika je ispala potpuno ok, nema zamućenja. Brz je, ali... mislim da može i bolje... al šta ja znamIndy, tnx. Otežano razumem gospodjicu sa videa, ozi ili kiwi?

Edited by Kelt
Link to comment

Ma Ozi je, izgleda, ali totalno frfljavo priča. Obzirom da joj je ime Zenit, mislim da bi trebalo da se zadrži na reklamiranju istoimene foto-opreme :D (šalim se, nema boljeg aparata od Zenita, ni boljeg auta od Moskviča, kao što je poznato).Što se tiče saveta, jms is your man, on je ovde Canonovac. A možda i Zmitjkoe + bob mould. Maxivida i ja navijamo za Nikon tabor.

Link to comment
ali mi se izrada aparata ne svidja, kada se namešta fokus ringovi imaju veliki hod, kao da su rasklimani, a nov aparat skroz.
Posto pominjes fokus prstenove [od kojih je jedan i za zumiranje ;)] to govoris o kit objektivu koji dolazi uz aparat?Ne znam da li taj objektiv dolazi u IS varijanti, a ni kakav je, nisam licno nikad probao [na moj trenutni Canon aparat ne idu EF-S objektivi] - mada ga puno ljudi hvali kao dobar pocetnicki objektiv.Ako hoces da slikas akciju, mislim da ces prerasti taj dosta brzo [pogotovo ako/kad probas neki sa boljim AF-om] :)A i za to slikanje ljudi: da li hoces da im pridjes [neki 30-50mm objektiv] ili iz daleka [neki telac od ~200mm]?Nadam se da ne zbunjuje, ali imaj u vidu da se field of view razlikuje od full frame DSLR-ova i filmskih SLR-ova 1.6x puta [50mm objektiv kao 80mm na full frejmu i sl.]edit: ne znam da li tu moze da se kupi samo telo, i da mozda uzmes neki objektiv koji bi ti vise odgovarao umesto tog kit objektiva? Edited by jms_uk
Link to comment
Što se tiče saveta, jms is your man, on je ovde Canonovac. A možda i Zmitjkoe + bob mould. Maxivida i ja navijamo za Nikon tabor.
Pa nije se jos odlucio, ubedite ga da uzme D60 ili tako nesto :PLicno mislim da ako neko tek pocinje u [d]SLR vodama da ima drugacije kriterijume od nekog ko je vec u 'sistemu', i da je izbor mnogo veci :)Pentax, Sony?
Link to comment
Posto pominjes fokus prstenove [od kojih je jedan i za zumiranje ;)] to govoris o kit objektivu koji dolazi uz aparat?Ako hoces da slikas akciju, mislim da ces prerasti taj dosta brzo [pogotovo ako/kad probas neki sa boljim AF-om] :)A i za to slikanje ljudi: da li hoces da im pridjes [neki 30-50mm objektiv] ili iz daleka [neki telac od ~200mm]?Nadam se da ne zbunjuje, ali imaj u vidu da se field of view razlikuje od full frame DSLR-ova i filmskih SLR-ova 1.6x puta [50mm objektiv kao 80mm na full frejmu i sl.]edit: ne znam da li tu moze da se kupi samo telo, i da mozda uzmes neki objektiv koji bi ti vise odgovarao umesto tog kit objektiva?
Errm.. ovo danas je bio kit. Ima i on AF, da ne grešim dušu, ali nikako ne mogu da se otmem utisku da za te pare može i nešto bolje. Razumem za field, nisam to znao.200mm je uvek zgodna opcija, ne? Ali mislim da bi mi za početak više pasovao 50.Možda može kao polovna varijanta, u prodavnicama mislim da ne može.
Pentax, Sony?
sony ne bih
Link to comment

evo meni je taj 450D otvorio vrata dslr sveta, jos uvek ga koristim i vrlo sam zadovoljan. skljocao sam svim i svacim (u canon vodama), a u tom okvirno rangu cena po meni je najbolji izbor. ima odlican senzor koji ga cini vrlo uporedivim sa cenjenim 40D i upravo je tu i presudio u mom izboru, po cenu nesto slabije izrade i 'turistickih' dimenzija.uz njega je stigao i kit 18-55 IS koji je za svoje pare odlican. znatno su ga unapredili u toj IS varijanti. jeste on plastikaner, cheapo izgleda, mekan pri full rasponu i sl. ali za 100 evra i ne moze bolje..50ica 1.8 je takodje super ali bi morao da je probas jer na krop telu je to.. prilicno krop :) drasticno smanjio bi upotrebljivost aparata ako ne bi imao neki univerzalac uz nju. naravno, sve zavisi za sta i kako zelis da ga koristis. sto se izrade tice, mislim da tu jos vise vazi sve ono pomenuto za kit..

Link to comment
<br />Znam ja da mi jedan blic nije dovoljan za neku ozbiljniju fotografiju. Ali ja moj (SB 600) koristim kad slikam dete u kupatilu, ono se non-stop praćaka u kadi, a nemam dovoljno dnevnog svetla na raspolaganju pa ga odbijem o plafon (blic, ne dete).
Мени је повремено успевало да разблажим блиц држањем цигарет папира испред њега. Само за мања растојања, дакако, онај пикавац што је уграђен у апарат није за нешто озбиљније, а свој стари ручни (Национал, јапански, 1974, пали, иде) сам теслимио ћерци.Најбоље ми је успевало на журкама, тих седамдесетих - све се то одигравало у неким просторијама са нижим плафоном (једном чак и на броду), а у оном диму је блиц мнооого боље изгледао кад се одбаци. Неки су ме убеђивали да се сећају да га уопште нисам користио. Блиц правац напред... отприлике као да гледаш кроз млеко :).
Link to comment
Мени је повремено успевало да разблажим блиц држањем цигарет папира испред њега.
Tehnologija je malo uznapredovala od onda ;)Nisam siguran za druge, ali ja na mom blicu [580EXII] imam built-in bounce card koja moze da se izvuce i koristi po potrebi.ovo nisu moj aparat i blic, ali izgleda isto tako:580exiibouncecard.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...