Jump to content
IGNORED

Foto tehnike


micke

Recommended Posts

  • Replies 830
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    108

  • jms_uk

    103

  • Zmitjkoe

    99

  • Caligula

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

:lol: Jebiga ne znam kako devetka stoji u pogledu kvasenja. Jos je nisam dropn'o u kanal. A za kisno vreme koristim 30D.
:lol: za macku koristih i ja 20D/40D po kisi[ci], ali nisam siguran da bih ih pustio da pokisnu kao ovaj kec juce.prosto, neki osecaj slobode da i kad pljusti ne moras da brines o aparatu.a kako je brz AF :wub::Hail:
Link to comment

Ma ne sprecava me naravno, imam dve sjajne Canonove kamere (G9 i 30D) i odlican Sigmin 10-20mm objektiv. Iskreno receno, jos mi samo nedostaje Canon 70-300mm pa da imam sve sto mi treba za narednih par godina. Ali postoji to prokletsto: imati novije, bolje, vise pixela, manje noise... Za sada mi je ovo san:Cameras%20Product%20Main.jpgA ko zna sta ce biti za godinu dana?

Link to comment
Ma ne sprecava me naravno, imam dve sjajne Canonove kamere (G9 i 30D) i odlican Sigmin 10-20mm objektiv. Iskreno receno, jos mi samo nedostaje Canon 70-300mm pa da imam sve sto mi treba za narednih par godina. Ali postoji to prokletsto: imati novije, bolje, vise pixela, manje noise...
slazem se sasvim - i mislim da sam uspeo da se oduprem :Dmada imam ideju za jos nekoliko staklica koje bih rado koristio :)
Link to comment
Fotka je odlicna ali je "prljava". Ima sivi cast.Pogledaj histogram tvoje fotke. Nedstaje dobar deo belog spektra. (Na slici je klizac pomeren do tacke gde se zavrsava beli spektar)
Hvala ti, i meni smeta što je tmurna, ali posvetljenjem se dosta gubi u detaljima tla. (i nisam se setio levelsa )
E ne moze covek da se opusti. angry.gif Prosle godine kupih G9 kad ono Cnaon ovih dana izbacio::dool: :drool:Sta to ima G10 (sto moj nema?)To cry or to buy?PSZaboravih da napomenem da sam ga malopre video u izlogu. Cena 550 eurona. :fur:
I ja sam ovih dana primetio izlazak ovog kompaktnog ;) aparatčića.I ozbiljno razmišljam da DSLR priču polako prebacim na ovako nešto. (kvalitetno, jednostavnije, manje, jeftinije, može pod vodu...)šta vi mislite o tome?
Link to comment
Hvala ti, i meni smeta što je tmurna, ali posvetljenjem se dosta gubi u detaljima tla. (i nisam se setio levelsa )
Razliciti delovi slike zahtevaju posebnu obradu.
I ja sam ovih dana primetio izlazak ovog kompaktnog ;) aparatčića.
Apartčića? G10 je kamerčina. U svojoj klasi nema konkurenciju.
I ozbiljno razmišljam da DSLR priču polako prebacim na ovako nešto. (kvalitetno, jednostavnije, manje, jeftinije, može pod vodu...)šta vi mislite o tome?
Samo nemoj mene da pitas. :lol:
Link to comment

Pa sa Sigmom kamera je teska oko 2 kg!!!!!!! Ne treba ti teretana. Mislim da je taj model odlican za sportske fotografe jer je super brza (8,5 fotki u sekundi). Sa ekstra baterijom možes da štekćeš k'o sa heklerom. :lol:

Link to comment
Pa sa Sigmom kamera je teska oko 2 kg!!!!!!! Ne treba ti teretana.
kombo od sinoc [aparat, 17-40 i 580exII] su oko 2.5kg :D a u rancu telac i jos jedna baterija = jos 1 kgbice jos veci izazov nego do sada putovati sa rucnim prtljagom :P
Link to comment

Bolje da pitanje postavim ovde:Pre nekoliko meseci sam se dvoumila oko aparata G9, A650 i slično, ali mi je neko (ne sećam se ko) rekao da je za hvatanje ljudi (dece) u pokretu jedino rešenje DSL aparat. Ja sam se nećkala (cena + veličina), ali sam izgleda ipak prelomila (pogotovo što imam nekoga ko bi verovatno to mogao da mi kupi u Americi). Dakle, cena je i dalje poprilično ograničavajući faktor. Moje nedoumice su sledeće:Canon 450 d- 500 evra Nikon D40 - oko 400 evraOno što mene zanima je sledeće: da li je 450d bolji za tih 100-tinak evra od d40 i koliko je bolji od svog starijeg brata 300d? I da li je neki aparat u tom cenovnom rangu bolji?Nisam profi, amater sam i pitanje je da li ću ikada kupiti veći objektiv od ovog koji ide uz ovo (pretpostavljam da je i to bitno kod donošenja odluke).Sad sam primetila da D40 kit u Srbiji može da se nađe isto za 400 evra (opbjektiv 18-55), a 400d kit za 500 (koliko i 450d u Americi - samo ne znam da li u to ulazi isti ovaj objektiv 18-55). Dakle, da li se isplati mučiti ljude po Amerikama za 450d?

Link to comment

Kada su u pitanju DSLR kamere za 'vatanje dece u pokretu tesko je reci koja je od navedenih kamera bolja. Sta vise preporucio bih Canon 350d, kad je vec budzet u pitanju (to je oko 320 eura) - vrsice posao potpuno isto kao i kamere koje si navela. Za razliku u ceni bolje je kupiti jedan teleobjektiv (120-160mm) za slikanje decijih poretreta (ili deteta u krupnom planu) bez da im se unosis u lice i prekidas spontanost. Na ovaj nacin mozes sa razdaljine od 4-5 metara da napravis idealne portrete, a da ne moras da slikas celu sobu.

Edited by Zmitjkoe
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...