Jump to content
IGNORED

Foto tehnike


micke

Recommended Posts

Ja kupila na Ebayu od Nemice, neuwertig (zaista je kao nov, ne vidim bilo kakve tragove trošenja) za 380 zajedno sa slanjem. što se Hong Konga tiče, ja odande naručila cuclu (da, da, original Hello Kitty cool.gif ) i nije mi stigla još uvek iako je prošlo mesec dana. Doduše, Holga mi je odande stigla za tri nedelje. Računaj da će objektiv da provede još jedno dve nedelje na carini i da će te najstrašnije rebnuti tako da ti se na kraju više isplati da kupiš u okviru EU (pre par nedelja sam platila 8 evra carine na par kontaktnih sočiva iz Amerike koja su koštala 45 dolara, pa ti sad vidi koliko će te zacepiti za objektiv od 350 evara). Indy, ja imam Smenu 8M, kupila sam je za jedan dolar iz Rusije. Samo ne radi :D Nisam mogla da se žalim s obzirom na cenu.

Link to comment
  • Replies 830
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    108

  • jms_uk

    103

  • Zmitjkoe

    99

  • Caligula

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

... koliko vidim na foto forumima Sigmu bije glas da ima los quality control...
Na amazonu nema ni jedne veće žalbe (od 46 kupaca). Drugo, mislim da je jeftinije od toga što spominješ, 498 USD (bez poštarine), što izađe 324 Eura (sorry maxi!) Edited by Indy
Link to comment
Na amazonu nema ni jedne veće žalbe (od 46 kupaca). Drugo, mislim da je jeftinije od toga što spominješ, 498 USD (bez poštarine), što izađe 324 Eura (sorry maxi!)
Upravo sam zbog slabog dolara imao nameru da lens kupim u Americi tako da znam za tu cenu na Amazonu. Ali iz nekog razloga americki Amazon ne salje objektive u Evropu (probao sam da narucim). angry.gif I sto kaze maxidiva zaklali bi me na carini, odnosno porezu na promet (20%). Najniza cena (koju sam ja nasao) u NL je ?423.00. Da li zna neko neku nizu (EU) cenu?
Link to comment
Ali iz nekog razloga americki Amazon ne salje objektive u Evropu (probao sam da narucim). angry.gif
Ne isporučuje ni u Australiju, sad sam i ja probao. Mislim, ako bih ja hteo da uzmem, imam tamo ko će da mi kupi lokalno u USA, pa onda pošalje meni ovamo. Možda i ti možeš nešto slično?
Link to comment
Upravo sam zbog slabog dolara imao nameru da lens kupim u Americi tako da znam za tu cenu na Amazonu. Ali iz nekog razloga americki Amazon ne salje objektive u Evropu (probao sam da narucim). angry.gif I sto kaze maxidiva zaklali bi me na carini, odnosno porezu na promet (20%). Najniza cena (koju sam ja nasao) u NL je ?423.00. Da li zna neko neku nizu (EU) cenu?
evo ovako - ovde je od ?279 - sto trenutno zbog relativno slabog kursa ?? izadje oko ?350. Nema carine, posto je EU, i postarina ne znam koliko bi tacno izasla, ali se da proveriti. [a i znam neko da ce doci u AMS krajem juna/pocetkom jula na dan-dva ;)]sto se tice USA, ako Amazon.com ne salje u Evropu, znam da B&H salje, ali tu onda opet moras da platis carinu.inace Indy, ovo sto Zmitjkoe kaze sam i ja cuo - da kod Sigme ume da bude 'losih' kopija koje moraju da se ili kalibrisu ili zamene.
Da li neko ima iskustva sa kupovinom preka ebaya u onim honkonskim radnjama (zaista jeftino 350 eura)?
ima par radnji na eBay-u koje tvrde da ili nema ili da vracaju carinu za UK, isto neki to tvrde za US, ali nisam jos video i za [ostatak] EU.
Link to comment
Ne isporučuje ni u Australiju, sad sam i ja probao. Mislim, ako bih ja hteo da uzmem, imam tamo ko će da mi kupi lokalno u USA, pa onda pošalje meni ovamo. Možda i ti možeš nešto slično?
Ma necu nikoga da maltretiram, tim pre sto mi treba i iPhone. :lol: Kada cu opet preko bare, ne znam a i nemam nameru toliko da cekam (ceo zivot sam zeleo da imam kvalitetan super wide angle lens angry.gif ). I want it NOW!I da iskoristim priliku za jedan dobar link. Ako zelite da vidite kako izgledaju fotke napravljene bilo kojom kamerom, objektivom (ili kombinacija body + lens) sa svim EXIF podacima ovde ih ima na hiljade (istina ovakvo pretrazivanje je moguce i na flickr, ali ovde je to vrlo jednostavno).
Link to comment

Ja sam detaljno istražila sve opcije, ova moja varijanta je definitivno najjeftinija. Indy, ništa mi ne znači što je u van Evrope jeftino, kad moram da platim carinu. S tom carinom uvek izađe skuplje nego da kupuješ ovde. Sve i da isporučuju.

Link to comment
evo ovako - ovde je od ?279 - sto trenutno zbog relativno slabog kursa ?? izadje oko ?350.
Gde covece, daj link. Ili je to neka radnjica na Oxford Streetu?
Link to comment
Gde covece, daj link. Ili je to neka radnjica na Oxford Streetu?
jessops.comkosta ?304 - prilikom checkout-a upisi code : SUMMER25 i skinuce ?25.ne znam da li salju u EU, ali moze da se pokupi u lokalnoj radnji.takodje za UK cene jako dobar sajt za sve digitalne kamere, objektive i pratecu opremu:http://www.camerapricebuster.co.uk/evo npr. na tom sajtu Sigma 10-22mm Edited by jms_uk
Link to comment
što se Hong Konga tiče, ja odande naručila cuclu (da, da, original Hello Kitty cool.gif ) i nije mi stigla još uvek iako je prošlo mesec dana. Doduše, Holga mi je odande stigla za tri nedelje.
ja sam kupio 3-4 sitnice iz HK - lens hood, flash diffuser, okidac i sl - najcesce ispod ?10 i sve mi je stiglo, uglavnom za nedelju dana, nekad dve.
Link to comment
Ma necu nikoga da maltretiram, tim pre sto mi treba i iPhone. :lol:
3G? i ja bih vrlo rado, samo nisam siguran da ce ih biti unlocked za ok kintu <_<. A ne zakljucuje mi se ugovor sa O2 na 2 godine.
Link to comment
3G? i ja bih vrlo rado, samo nisam siguran da ce ih biti unlocked za ok kintu
Pa kupis ga (nekako) za $199 (130 eura :) ) u Americi pa ga onda softverski unlokujes i koristis prepiad.
Link to comment
Pa kupis ga (nekako) za $199 (130 eura :) ) u Americi pa ga onda softverski unlokujes i koristis prepiad.
/mali trolkazu da ce se ovde prodavati za ?99 + ugovor, ali da ce biti i pay-as-you-go verzija, samo nema objavljene cene :unsure:/trol off
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...