Jump to content
IGNORED

Foto tehnike


micke

Recommended Posts

A moglo bi i u Objekti obožavanja.Leica Noctilux 50mm f1.0noctiluxqv3.jpg"Najbrži" objektiv za 35mm foto-aparate (pun otvor blende f = 1; postoji i verzija sa f = 1.2). Idealan za uslove sa slabim osvetljenjem. Dozvoljava snimke iz ruke (bez blica, naravno) pri svetlosti sveće, sa minimalnim "razlivanjem" svetlosnih izvora. Omogućava postizanje ekstremno iznijansiranog tonaliteta, jer jasno razdvaja i najneuočljivije razlike u nijansama i bojama. Sam po sebi, ovaj objektiv je dovoljan razlog za korišćenje Leica-M sistema.Cena ovog objektiva je astronomska (čak i polovnog), uglavnom je oko 10,000 USD. Na e-bay-u može da se nađe malko jeftinije, međutim sa tako skupim (i preciznim) instrumentom, e-bay može da bude nezgodan. Postoje (doduše) primerci iz Hong Konga koji se nude za 6,500 USD... Well, ako ikad dobijem na lotou...Evo 3 fotke iz opusa Tommy Oshime, snimljene sa ovim objektivom.respectingterriweifenbalw9.jpghideandseekiiijr1.jpgglittersofnightjh9.jpg

Link to comment
  • Replies 830
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    108

  • jms_uk

    103

  • Zmitjkoe

    99

  • Caligula

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

mogu samo da dodam da [isto jako retko] moze da se nadje i Canon EF 50mmL f1.0ne pravi se vise [zamenio ga je f1.2]2ef50mmf10l1dh7.jpgkad smo kod objektiva i aparata - idem danas da uzmem 40D i narucim 70-200 f4 :)

Edited by jms_uk
Link to comment
mogu samo da dodam da [isto jako retko] moze da se nadje i Canon EF 50mmL f1.0ne pravi se vise [zamenio ga je f1.2]
Da, postoje (na sreću) i drugi pristupačniji (ili barem malo manje nenormalno skupi) objektivi, koji i dalje mogu da rade posao, pa sad ako ne baš kao Noctilux, ono ne drastično lošije. Meni je zanimljiva kombinacija Voigtlander Bessa R3A + Nokton 35mm f1.2 (što sve zajedno može da se nađe, novo, za cca 1400 USD). (Takođe, ni ovaj objektiv koji je na slici na aparatu nije nezanimljiv, nimalo).bessadd1.jpgPS. Bravo za novog Canona, ozbiljna makina. :)
Link to comment
PS. Bravo za novog Canona, ozbiljna makina. :)
thx - upravo se vratio u ofis sa paketom - jedva cekam vece da otvorim :)
Meni je zanimljiva kombinacija Voigtlander Bessa R3A + Nokton 35mm f1.2 (što sve zajedno može da se nađe, novo, za cca 1400 USD).
i meni, samo mi rangefinder nije u planu/budzetu trenutno :)
Link to comment
i meni, samo mi rangefinder nije u planu/budzetu trenutno :)
Meni jeste u planu, ali nije u budžetu (sad). U planu mi je Nikon D300 (koji mi takođe nije u budžetu, :D)... Inače sam počeo od Kieva 4 (kopija Contax i Nikon rejndžfajndera), pa se sećam onog gotovo bešumnog okidača... pošto planiram da se u budućnosti više bavim life - street fotografijom (kao što mi je savetovala Pussy Galore, treba da slikam kafanske tuče, LOL), mislim da je tu neki ovakv rejndžfajnder kao npr. Bessa - car. (Neuočljiv, rel. mali, crn, tih, ima odličnu optiku za tamne prostore, itd.) Slična je i ova mala Leica CL (ovaj kit npr, polovno doduše, ide na ebay-u za oko 1200USD).clgk2.jpg
Link to comment

naježim se prosto koliko sve to KOš-TA! elem...koliko su neki omoti koje bendovi stavljaju na kao front cover ružni. da li primećujete npr. to? stvarno, ko je to radio? ja i bez profesionalne opreme isti motiv+fotošop bih uradio ono... baš strava. nije da se palim, nemam razloga. samo konstatujem kako su ružni.

Link to comment
koliko su neki omoti koje bendovi stavljaju na kao front cover ružni. da li primećujete npr. to? stvarno, ko je to radio? ja i bez profesionalne opreme isti motiv+fotošop bih uradio ono... baš strava. nije da se palim, nemam razloga. samo konstatujem kako su ružni.
ma ne razumeš ti to (a ni ja) to ti je neka viša umetnost, to su profesionalci :) trebao si da staviš i neke primere.
Link to comment
ma ne razumeš ti to (a ni ja) to ti je neka viša umetnost, to su profesionalci :) trebao si da staviš i neke primere.
he heevo primer: p13664.jpgnpr. volim omote od belle and sebastian. imaju smisla i ostaju u sećanju. eto setio sam se njihovih. i dinosaur jr. imaju omote koji ostaju u sećanju. npr. moose isto imaju strava omote. itd
Link to comment

Ma jok. Bas je 'fototehnicna' prica. ;)Kako Lajka CL okrete pricu na omote ploca zaista nemerem shvatiti???on topic:sto se tice ovog 'kita' ove lajke, 1200$ je simpaticna cena, ali (videvsi ovaj telac levo) ja bih uvek u bilo kojoj kombinaciji rangefinder aparata bio orijentisan ka sirim objektivima. 90tice, 135tice, pa cak i nesto malko krace u kombinaciji sa zutom mrljom, pa cak i sa celim konceptom Lajke i slicnih (narocito u ovo danasnje digitalno doba) nije najsrecnije resenje. Raspon od 21mm do 50mm je ono gde se taj tip aparata pokazuje u najboljem izdanju.Naravno, sve ovo pisem iz svoje vizure i svojih potreba. Daleko od toga da su Leitzovi kratki telci losi objektivi, samo smtram da nisu bas najsrecniji smer za koriscenje Lajke i slicnih.

Link to comment
Sugestija Kauboju, ako projashe ovuda: mozda ovu pricu o omotima treba otopichiti u zaseban topik?
Slazem se, ako postane masovnija. Lako cu da splitujem:)
Link to comment
  • 3 weeks later...
Muahahaha, upravo mi je stigla Sigma 10-20mm. I am the king of the world! evilsmile.gif
Sjajno! Meni je malo falilo da je uzmem, a onda naleteo na EF-S 10-22mm za super cenu.Vec se radujem tvojim UWA fotkama :)
Link to comment
Muahahaha, upravo mi je stigla Sigma 10-20mm. I am the king of the world! evilsmile.gif
He, he upravo merkam ovih dana gde da je kupim. Sa tim cudom se otvara jedan potpuno novi svet (takorekuc riblji). Da li neko ima iskustva sa kupovinom preka ebaya u onim honkonskim radnjama (zaista jeftino 350 eura)? Ili dati 100 eura vise i lepo ga kupiti u radnji i ladno zameniti ako "ubodem" bad copy (koliko vidim na foto forumima Sigmu bije glas da ima los quality control).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...