Jump to content
IGNORED

Foto tehnike


micke

Recommended Posts

Da li bi mogli da mi kažete kako u praksi koristite Metering Mode (Evaluativ Metering, Partial Meterin i Center-weighted Average Metering)
Isto kao i sa fokusom wink.gif - usmerim spot na zeljenu vrednost svetla i okidam :lol: obicno me mrzi ili suvise zurim da bih isao u meni i podesavanja, pa koristim "precice".Selektivni metering je jako korisna stvar, Aion je vec napisao - danas su ga toliko razvili da je (barem meni) sasvim dovoljno samo da podesim koliko da fotku podexponira ili obrnuto. Edited by CowBoy
Link to comment
  • Replies 830
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    108

  • jms_uk

    103

  • Zmitjkoe

    99

  • Caligula

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da li postoji neki program za brzo i lako pravljenje Tumbnailsa od fotografija, možda neka "caka" u CS3 ili nekom drugom popularnom programu ?
Vrlo jednostavno u PS pomocu Actions (snimis action koji se zove resize (tako sto ces jednu forku da smanjis na recimo na 150 pix.), zatim taj action primenis (pomocu Automate -> Batch) na ceo folder sa slikama - PS ce automaski sve fotke iz foldera da smanji na 150 pix.
Link to comment
Vrlo jednostavno u PS pomocu Actions (snimis action koji se zove resize (tako sto ces jednu forku da smanjis na recimo na 150 pix.), zatim taj action primenis (pomocu Automate -> Batch) na ceo folder sa slikama - PS ce automaski sve fotke iz foldera da smanji na 150 pix.
Ne znam gde si, ali imaš pivo u Beogradu kad god i gde god hoćeš :)Samo mi reci ovo, kad izotvara i primeni Action na X fotografija onda morm da ih saveiram jednu po jednu, ili i to moža automatikom?
Link to comment
Ne znam gde si, ali imaš pivo u Beogradu kad god i gde god ho?eš :)
Bices promptno obavesten. wink.gif
Samo mi reci ovo, kad izotvara i primeni Action na X fotografija onda morm da ih saveiram jednu po jednu, ili i to moža automatikom?
Ako u Actions ukljucis i save* (u odredjeni folder) onda ce PS sve to sam uraditi. * U Actions mozes da stavis bilo koju operaciju (ili citav skup operacija) u PS i to automatski primenis na veliki broj fotki. Edited by Zmitjkoe
Link to comment
Da li postoji neki program za brzo i lako pravljenje Tumbnailsa od fotografija, možda neka "caka" u CS3 ili nekom drugom popularnom programu ?
'ocu i ja pivo: u PS-u : FILE / AUTOMATE / WEB PHOTO GALLERY, podesi i pusti ga da radi :) Edited by CowBoy
Link to comment

Hvala, hvala, uskoro će proizvod vaših saveta biti postavljen na mom sajtu samo kad ugrabim malo vremena da se sa tim bavim jer kako sam zamislio trebaće da se malo "pomučim" sa tim.

Inače za pivo sam uvek spreman, može bilo koji petak ili subota posle 9, a organizaciju odnosno određivanje termina prepuštam Kauboju kao ovdašnjem lideru.edit: plaćam I turu! :)

Edited by micke
Link to comment

Ne volim da citiram samu sebe, al' moraću...

ne volim HDR jer 98% ljudi ne ume da ga uradi kako treba, uvek sve upropaste nekim prenaglašavanjem i konačni rezultat je najčešće kič.
Pritom sam mislila na ovo ili ovo ili ovo. Baš tako izgleda ogromna većina HDR-ova s kojima sam došla u susret. Naravno da svaki medijum može da sklizne u kič, ali HDR-u se eksperimentatori klizaju pa sve lome vrat (a da toga najčešće nisu svesni) dok se za neke druge tehnike to ne može reći. Edited by maxivida
Link to comment
Zasto kich - svaki medijum moze da sklizne u kich ako se ne koristi kako mu priroda nalaze.
Mislim da je ovaj ekstremno pogodan za kičericu (prema onom što sam dosad video) baš zato što ništa ne ostavlja mašti. Gledajući te fotografije, ustanovim da ja, kao posmatrač, tu jednostavno nemam šta da radim.Nisam ranije znao za tu tehniku, budući da nisam baš mnogo digitalizovan, ali mi to sad retroaktivno prilično dobro objašnjava zašto mi se tako jako malo fotografija sviđa na sajtovima tipa photo.net i sličnim.
Link to comment
Ne volim da citiram samu sebe, al' moraću...Pritom sam mislila na ovo ili ovo ili ovo. Baš tako izgleda ogromna većina HDR-ova s kojima sam došla u susret. Naravno da svaki medijum može da sklizne u kič, ali HDR-u se eksperimentatori klizaju pa sve lome vrat (a da toga najčešće nisu svesni) dok se za neke druge tehnike to ne može reći.
Ma ok - tacno, kada kameru uperis u npr. pejsaz tesko da ce od tog hdr-a da ispadne nesto bolje od kicha. Kazem samo, medij nije toliko los da ga treba otpisati. Meni se kod hdr-a svidja neka neuhvatljiva likovnost, treperenje u polusenkama, ujednacenost game - sve to moze dobro da se koristi ako si vest.@Indy - slazem se potpuno, problem je sto ga ljudi koriste za "lepe" motive. Edited by CowBoy
Link to comment
Evo sad videh na Fragments jos jednu HDR sliku Pariza. Ljudi odusevljeni i lepe je na desktop. :D
Ja bas primetio i pomislio koja kicherica :D BTW, kompozicija je skroz off... ali nema veze, svidja se ljudima. Pored nje bi verovatno i 1 Eugene Atget prosao nezapazeno. Sta ce covek, nije imao HDR, ni PS.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...