Jump to content
IGNORED

Foto tehnike


micke

Recommended Posts

  • Replies 830
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    108

  • jms_uk

    103

  • Zmitjkoe

    99

  • Caligula

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da li postoji mogućnost da nekako prenesem napravljenu Akciju sa svog CS3ja na neki drugi ili da je sačuvam ako reinstaliram program ?
... pa zar ne postoji opcija save action? Dugo nisam radio akcije, ali cini mi se da sam uredno mogao da ih pamtim.edit: sve akcije mogu da se sacuvaju u jednom fajlu u program files - adobe - PS CS3, ali sada ne mogu da se setim fajla da me ubijes. Probacu da iskopam sutra. Edited by CowBoy
Link to comment
Ovde mozes naci odgovor.
From Photoshop you can [b]only save actions sets directly and not single actions[/b]. Select the name of the action set and from the action palette's drop-down menu use "Save Actions..". This function allows you to save your own action sets. This way the same actions can be reused on different machines or your customers/friends.

Tu je caka.Hvala.

Link to comment
  • 3 weeks later...

zasto kad upload-ujem sliku na flickr, njoj se promeni boja? :huh:evo na primer ovo od veceras:picture4yk3.pngdesno je kako je mali perica to zamislio, a levo sta flickr pokazuje

Link to comment

Ako pravis za Web, pre uploada treba da prebacis (konvertujes) u sRGB. Tako ne bi trebalo da imas problema ovog tipa. Obati paznju da, ako koristis PS, imas dve opcije, a to su da slici pridruzis odgovarajuci profil, i drugu da sliku konvertujes u dati profil. Koristis ovu drugu.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Isproviciran prišom o analognim fotografijama iskopao sam prastari fotoaparat i malo probno iškljocao film na Kališu i neke fotografije sam "obesio" na fotografiji. Interesantno je da sam od tridesetak fotografija dobio sedam-osam meni jako lepih što me malo iznenadilo jer sa digitalnima nemam takav učinak.Sad se pitam da li je moguće da stara ruska tehnika zaista ima bolji kvalitet nego savremena digitalna?2438604551_007e5beb1c_t.jpgFilm koji sam koristio je Kodak Gold200, a fotografisao sam sa skroz otvorenom blendom. Film sam razvio i prebacio na CD u nepoznatoj radnji.Da li može neko da mi kaže zbog čega sam dobio onako zrnaste fotografije (daleko od toga da se žalim ;) )?

Edited by micke
Link to comment
Isproviciran prišom o analognim fotografijama iskopao sam prastari fotoaparat i malo probno iškljocao film
heh :) i ja danas izneo par filmasa u setnju, EOS 3 i EOS 30V. jedino je Praktica ostala kod kuce. Trojka sa power booster-om je cudo na 7fps, bas bih voleo da probam 1Dmk3 :) ali je zato 30V mnogo, mnogo tisi od 3. inace, 3-ojka ide na ebay uskoro :(
Da li može neko da mi kaže zbog čega sam dobio onako zrnaste fotografije (daleko od toga da se žalim ;) )?
ISO/ASA podesavanje na aparatu? ili lose razvijanje?
Link to comment
  • 2 weeks later...

ko hoce da se poigra sa svojom canon kompakt kamerom, evo jedan interesantan open source projekat za hakovanje kamere i instaliranje skriptova. planiram da probam za vikend, pa cu da vam kazem kako je.

Link to comment
Isproviciran prišom o analognim fotografijama iskopao sam prastari fotoaparat i malo probno iškljocao film na Kališu i neke fotografije sam "obesio" na fotografiji. Interesantno je da sam od tridesetak fotografija dobio sedam-osam meni jako lepih što me malo iznenadilo jer sa digitalnima nemam takav učinak.Sad se pitam da li je moguće da stara ruska tehnika zaista ima bolji kvalitet nego savremena digitalna?
Bolja je zato što je lošija. -_- Prosto, manje je savršena, te zahteva više "inputa" od fotografa; manje se može škljocati na "auto pilotu" i krajnji rezultat više liči na ono što ti kao fotograf želiš. Sa masovno-popularnim digitalnim aparatima je obrnuta stvar, oni su napravljeni tako da kada bi se kućni mačak obučio da pritiska okidač, pravio bi fotografije "bez greške". Zato je internet potpuno preplavljen identičnim fotografijama, zato što niko "ne greši". Recimo, postalo je gotovo nemoguće naići na neoštru ili slabo osvetljenu fotografiju. Otuda - globalni pokret lomografa.Digitalni foto-aparati su danas kvalitetniji od filmskih - samo, da bi se postigli vrhunski rezultati sada, potrebna je oprema koja je desetinu puta skuplja ne samo od ruske foto tehnike od pre 30 godina, već čak i od vrhunske profesionalne filmske foto aparature od pre samo nekoliko godina - Nikon F5 se proizvodio čini mi se do 2004.Na fonu svega ovoga, razvija se i elitistički pokret pristalica analogne fotografije (potpuno analogno pokretu ljubitelja vinila).
Link to comment

Samo malo pojasnjenje, Nikon F5 nije prestao da se proizvodi zato sto su ga zamenili digitalni aparati, nego F6 koji se, koliko ja znam, proizvodi jos i dan-danas.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...