Jump to content
IGNORED

Foto tehnike


micke

Recommended Posts

za avione [na manje od 30k]
Ok, znao sam da se zanimas za neku specificnu oblast fotografije (cak i pogodih). :) To me je podsetilo na cinjenicu da Henri Cartier-Bresson nikada u zivotu nije upotrbio lens veci od 50mm. Edited by Zmitjkoe
Link to comment
  • Replies 830
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    108

  • jms_uk

    103

  • Zmitjkoe

    99

  • Caligula

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

sklapam neke panoramske fotografije u fotosopu, medjutim, bez obzira sto ih lijepim rucno, rezultati nisu idealni. u kom programu bih ovaj posao mogla da obavim bolje (mozda i brze)?

Link to comment
sklapam neke panoramske fotografije u fotosopu, medjutim, bez obzira sto ih lijepim rucno, rezultati nisu idealni. u kom programu bih ovaj posao mogla da obavim bolje (mozda i brze)?
ja koristim Canon PhotoStitch, ali sigurno ima jos neki
Link to comment
ja koristim Canon PhotoStitch, ali sigurno ima jos neki
Ja takodje, ali mislim da bi slike trebalo biti napravljene u nekoj Canon kameri koja ima "uputstva" kako/koliko da se slike preklapaju za idealan, seamless rezultat. Edited by Zmitjkoe
Link to comment
sklapam neke panoramske fotografije u fotosopu, medjutim, bez obzira sto ih lijepim rucno, rezultati nisu idealni. u kom programu bih ovaj posao mogla da obavim bolje (mozda i brze)?
Nije to toliko do softwarea (o tome u stvari i ne znam). Bitno je da koristiš stativ i da imaš aparat koji može da radi manuelno. Automatska ekspozicija i uoštravanje moraju da se isključe (za perfektne rezultate - koristiti iste blendu i ekspoziciju koje generalno odgovaraju svim kadrovima). Ako radi automatika, svaka sekvenca će verovatno biti snimljena sa različitom ekspozicijom, blendom, a možda i fokusom.
Link to comment

hvala svima na savjetima :)stvar je u tome sto moram da koristim ove nesavrsene snimke enterijera, ne mogu da slikam ponovo .vidim da se svjetlo mijenja od fotografije do fotografije, pa predpostavljam da treba upraznjavati ovo sto preporucuje Indyuspjela sam da u fotosopu sastavim nesto, pa korigujem ili lijepim objekte (sa inicijalnih fotografija) na kojima se svjetlo ocigledno mijenja, cime nastaju svjetlije ili tamnije trake

Edited by morgana
Link to comment

dobar je photostitch, kao i autostitch koji sam izguglala. cini se, po komentarima na nekim forumima, da korisnici prvog prelaze na drugi - ali ja ih nisam koristila dovoljno da bih primjetila eventualne razlike.

Link to comment

Autostitch ne daje uvek idealne rezultate, ali je mali i veoma brz program. Posle greške možeš da koriguješ u Photoshopu. Ja čak ne koristim ni stativ za panorame (mirna ruka + dobar centar za ravnotežu :) ) ali manuelna ekspozicija je obavezna. Nekoliko primera (mojih): 1, 2, 3, 4. Sve je urađeno u Autostitchu.

Link to comment

Hvala Lancia, ali sigurna sam da preteruješ. :blush: Ja sam apsolutni autodidakt, jedino što sam od 2005-2007. imala znatno više slobodnog vremena nego inače, pa sam mogla da se posvetim hobiju (više nemam, što se nažalost primećuje i u mom fotografskom radu :( ).

Link to comment

Znaci, korpa :( ?

Hvala Lancia, ali sigurna sam da preteruješ. :blush: Ja sam apsolutni autodidakt, jedino što sam od 2005-2007. imala znatno više slobodnog vremena nego inače, pa sam mogla da se posvetim hobiju (više nemam, što se nažalost primećuje i u mom fotografskom radu :( ).
I ko sad preteruje? Ja sam vatreni obozavalac tvojih fotografija, kao i Hefovih. De se dede taj covek?
Link to comment

Korpa, korpa :D Ne preterujem, keve mi, nego sam stvarno priučena. Vidiš da čak ne slikam ni u RAW fajlu, ko poslednji ljaxe... :)Ne znam ni ja šta se dešava s Hefom, u poslednje vreme je okačio samo jednu fotku... :(

Link to comment

Izvinjavam se što upadam ovako, ali me podseti da rešenje mog problema na fotki sa " Fotografije" čuči u lejerima. Zato pitam kako da napravim lejer koji nije prelivanje iz crne u belu , nego iz crne u PROVIDNO (kvadratiće) ?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...