Jump to content

Fudbal

Recommended Posts

nebojsapetkovic
Aha, to je Tomovic (verovatno onaj iz Zvezde). Meni je to izgledalo kao penal. Ja ne bih rekao da ga je "skrivio" vec da ga je napravio. Isao je na loptu ali je nije dodirnuo; umesto toga sapleo je Argentinca koji je bio opasno blizu naseg gola. Sudija nije imao izbor nego da svira faul. Ono gde je sudija pogresio u toj situaciji po mom misljenju je zuti karton jer Tomovic nije isao pogibeljno niti je imao nameru da pravi faul.
Контакта ногом није било! Него му је директно улетео у путању, а као што рече Филипенко то је прекршај, али да се исто десило нама у њиховом 16-ерцу не би судија ништа судио...
  • Replies 518
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• tsva

52

• teacher

32

• Filipenko

26

• borris_

21

Ок, извини на коментару :rolleyes: , изгледа да ниси ни гледао ову утакмицу :whistle: Или неку другу са поменутом четворком :)
Ne sviraj qrtzu. Dok nas je Argentina pritiskala (nekih 15 minuta) sva cetvorica su pretrcavana kao da ih nema (doduse tada je igrao Jovanovic a ne Tomovic). Smejao sam se k'o lud sam sa sobom gledajuci koliko su argentinski napadaci brzi.
John Coltrane

sudija je po meri nashim igracima: nit mi znamo da igramo,nit on da sudi...jad i beda bolje da se nismo ni plasirali... zabraniti repku na jedno 5godina...

Zao mi je Djukica ne samo zbog ovog turnira vec zato sto do sada nije uspeo da zabelezi ni jednu pobedu u takmicarskim utakmicama. To moze da postane psiholoski problem ne samo njegov vec i celog tima. Nadajmo se da 6. septembra zabelezi prvu pobedu u kvalifikacijama za SP.
FSS bi ekspresno trebalo da ugovori neku prijateljsku pre 6. septembra, sa recimo Lihtenstajnom, San Marinom, ili Andorom, cisto da se razbije taj maler pre nego sto krenu utakmice koje se stvarno racunaju.
FSS bi ekspresno trebalo da ugovori neku prijateljsku pre 6. septembra, sa recimo Lihtenstajnom, San Marinom, ili Andorom, cisto da se razbije taj maler pre nego sto krenu utakmice koje se stvarno racunaju.
Zar nije prva utakmica kvalifikacija sa Faranima?
Najteže je palo kada je Kovinjalo rekao da je sve ovo u stvari dobro jer će OI poslužiti kao proba za kvalifikacije za SP našem selektoru i mnogi igrači će igrati za A tim :(
"Nemojte ljudi, ko boga vas molim." :(
...problem je sto mi nemamo kvalitetnog ofanzivnog veznog igraca, a nemamo ga ni u A selekciji.
How about Sulejmani? Da je on, na primer, bio u Olimpijskoj reprezentaciji + ona dvojca iz Nanta, nas tim bi imao manje problema sa realizacijom i verovatno bi dobio Australiju.

Realno sad:Nas nastup na OI bi okarakterisao kao neuspeh - medjutim, bolje je bilo nego prosli put na OI, kada smo se nevidjeno obrukali, a i bolje je bilo nego na proslom SP. Utakmici protiv Argentine nemam sta da zamerim - em su sanse da prodjemo bile nanoskopske (prakticno smo vec ispali), em je Argentina mnogo bolja (jes' da nisu imali motiv jer su i onako 1. u grupi, al' ipak) - a mi smo uspeli da primimo samo 2 gola i jos da odbranimo 2 penala. Moglo je 'ladno da se raspadnemo i primimo 10tak komada, narocito imajuci u vidu kako su nas raskantali Argentinci u poslednja 2 susreta (OI/SP). Protiv Obale Slonovace - realno slonovi su bolja ekipa, nema reci, ali mogli smo bar do boda. Da nije bilo glupog autogola i jos glupljeg gola u 93. minutu (glupog jer smo ga tako primili, ne komentarisem sam kvalitet akcije). Imali smo prevelike oscilacije u igri.Protiv Australije - e tu je veliki neuspeh. Igrali smo bolje, ali primili gol iz jedine protivnicke sanse, a dali samo jedan pored sijaset nasih sansi. Tu smo morali da pobedimo. Uz pobedu tu i bod protiv slonova mogli smo u cetvrtfinale, 'ladno. Cak i da smo uzeli 3 boda protiv kengura a izgubili preostale 2 utakmice rekao bih ok, nije sjajno, ali nije strasno, boze moj, tukli smo gore od sebe, izgubili od boljih. Ovako jalovo.Jos jedanput, nismo se obrukali, ali ipak je ovo bio jedan neuspeh.I da. FIFA mora da sredi ovo sranje oko toga da li je OI u kalendaru ili ne. Ovo je svinjarija. Ili su klubovi duzni da puste sve igrace, pa i onu trojicu iznad 23 godine (tako smo mi hteli da vodimo Pantelica i Ilica, pa nismo mogli), ili jednostavno nek se to takmicenje skroz izbrise, pa neka se olimpijski turnir ili ukine, ili neka se kvalifikacije igraju kroz Uefin kup regiona (to je onaj za amatere) a ne kroz sampionat U21. S jedne strane mi je drago sto je Djukic uspeo da skupi nekakav autoritet i oformi neki solidan tim, za razliku od proslih OI kada je selektor samoinicijativno ostavio Zvezdi sve igrace na raspolaganju (tako da bilo kakve kritike uprave Partizana mozete da bacite kroz prozor), ali nece mi biti drago ukoliko veceras Partizan oslabljen ne uspe da napravi neki rezultat protiv Turaka.

Edited by hazard

Djuka objasniohttp://www.mtsmondo.com/peking2008/text.php?vest=106341

"Karadžić mi je naredio da pustim Fejsu da ide za Beograd. On je iznad mene u hijerarhiji. Preneo sam igračima šta je rekao gospodin predsednik, a oni su zatražili da održe sastanak sami. Posle pet minuta došli su do stručnog štaba i poručili ili idu svi kući ili svi ostaju. Trebalo je predsednik da siđe među igrače i kaže im svoju odluku, da siđe u 'rudnik, u jamu', ali nije. Otišao je za Beograd, Argentinu nije gledao. Došao je samo na Obalu Slonovače, valjda da odvede igrače, ne znam", pričao je Đukić.
Tole je nesposobni smrad i ako bog da zavrsice kako mu dolikuje
Selektor je poručio ostavku neće podneti, iako se na njega vrši pritisak da to učini."Ako smo krenuli svi na Olimpijske igre, svi ćemo i da se vratimo. Ja ostavku neću podneti, iako na mene vrše pritisak, a oni kako hoće", naveo je Đukić.Upitan ko su to oni, Đukić je rekao da su to "ovi što hoće večno da traju"."Nikada se nikome ne zameraju, sa svima su u šemi. U srpskom fudbalu su sve šeme i dilovi - ja ću tebi ovde, ti meni onde. Da ste samo čuli razgovore telefonom posle utakmice sa Obalom Slonovače", rekao je srpski selektorKakvi su razgovori vođeni?"Ej, da ne traži Zvezda sad igrače, ma neće ne brini, to smo se dogovorili. A, šta ćemo sa stranim klubovima. Neće valjda i oni sada... takvi su razgovori vođeni?, rekao je Đukić i sa puno gorčine dodao: "Ma užas, za povraćanje. A mi pričamo o grbu Srbije, zastavi, ej Srbija, naša domovina".
:rolf: :rolf:kad bolje razmislim :ph34r: :ph34r:
Zar nije prva utakmica kvalifikacija sa Faranima?
Jeste, ja sam samo mislio da udje u kvalifikacije sa jednom kakvom takvom pobedom, da skine maler, da se protiv Farana ne desi neka senzacija.
How about Sulejmani? Da je on, na primer, bio u Olimpijskoj reprezentaciji + ona dvojca iz Nanta, nas tim bi imao manje problema sa realizacijom i verovatno bi dobio Australiju.
A ko je kriv zato sto oni nisu bili u reprezentaciji? Partizan? Zvezda? CIA/Vatikan/Masoni? Edited by WTF
SleeperSleep
evo ovako... imao sam malo priliku da gleadm sulejmanija i smatram da se radi o nasem najtalentovanijem igracu u poslednjih 10 godina. nije bezveze ajaks izdvojio rekordne pare. njegovo prisustvo bi znacajno popravilo nasu igru.sto se dvojca iz nanta tice... ne verujem da bi oni ista posebno doneli. djordjevic se u zvezdi lose pokazao, a babovic, iako pomalo zna lopte, svojom konstitucijom i fizickim karakteristikama nije dorastao ozbiljnom fudbalu.da dodam da se ne slazem da nasem fudbalu nedostaje ofanzivni vezni. jankovic moze da igra sasvim dobro na toj poziciji. verovatno i jos poneko. nasem fudbalu nedostaje centralni vezni. ono sto se nekad zvalo poslovodja.
Кристофер Лумумбо
evo ovako... imao sam malo priliku da gleadm sulejmanija i smatram da se radi o nasem najtalentovanijem igracu u poslednjih 10 godina. nije bezveze ajaks izdvojio rekordne pare. njegovo prisustvo bi znacajno popravilo nasu igru.sto se dvojca iz nanta tice... ne verujem da bi oni ista posebno doneli. djordjevic se u zvezdi lose pokazao, a babovic, iako pomalo zna lopte, svojom konstitucijom i fizickim karakteristikama nije dorastao ozbiljnom fudbalu.da dodam da se ne slazem da nasem fudbalu nedostaje ofanzivni vezni. jankovic moze da igra sasvim dobro na toj poziciji. verovatno i jos poneko. nasem fudbalu nedostaje centralni vezni. ono sto se nekad zvalo poslovodja.
lose sam se izrazio. mislio sam da nam nedostaje centralni vezni, ali ne DMC, vec AMC! ono sto u partizanu igra moreira, u arsenalu fabregas, u hrvatskoj modric... nisam mislio na krilne igrace. tu imamo sulejmanija i jankovica i tu se slazem. nadam se da bi ljajic mogao da bude taj, ali ne znam da li mu je to prirodna pozicija.
I da. FIFA mora da sredi ovo sranje oko toga da li je OI u kalendaru ili ne. Ovo je svinjarija. Ili su klubovi duzni da puste sve igrace, pa i onu trojicu iznad 23 godine (tako smo mi hteli da vodimo Pantelica i Ilica, pa nismo mogli), ili jednostavno nek se to takmicenje skroz izbrise, pa neka se olimpijski turnir ili ukine, ili neka se kvalifikacije igraju kroz Uefin kup regiona (to je onaj za amatere) a ne kroz sampionat U21. S jedne strane mi je drago sto je Djukic uspeo da skupi nekakav autoritet i oformi neki solidan tim, za razliku od proslih OI kada je selektor samoinicijativno ostavio Zvezdi sve igrace na raspolaganju (tako da bilo kakve kritike uprave Partizana mozete da bacite kroz prozor), ali nece mi biti drago ukoliko veceras Partizan oslabljen ne uspe da napravi neki rezultat protiv Turaka.
Ja vidim 3 moguca resenja za ovo trenutno stanje oko fudbala na OI koje je ravno cirkusu, koje nema veze sa zdravim razumom i koje bi pod hitno (citaj do Londona 2012) moralo da se sredi.1. Da MOK ukine fudbal kao olimpijski sport. Mnogi ce reci da je to radikalno resenje, mnogi ce reci da je glupost, i mozda su u pravu. S druge strane, postoje drugi veoma popularni sportovi kao cricket, rugby, i americki fudbal koji nisu olimpijski. Neki drugi isto popularni sportovi kao tenis nisu bili olimpijski sve do pre 2 decenije. Cinjenica je da se vec sledece OI igraju u zemlji koja nema svoju fudbalsku reprezentaciju jer FIFA/Govno priznaju sve njene pokrajine/provincije kao posebne fudbalske saveze. Vec sam negde video da postoje razne kontroverze o tome na sta ce da lici da reprezentacija GB i ko ce tu da igra. Predlazem im da angazuju Miljanica i ostale prezivele funkcionere bivseg FSJ kao savetnike da im prenesu svoje iskustvo i expertizu o pozivanju igraca u repku po nacionalnom kljucu, tako da i Englezi, i Skoti, i Velsani, i Severni Irci budu srecni i zadovoljni.2. Da Blater i ovi njegovi smradovi iz FIFE prestanu sa dosadasnjim "hocu kakim, necu kakim" pristupom i da odluce sta ce biti. Da se OI uvrste u zvanicni kalendar i da dobiju isti tretman kao SP i najveca kontinentalna prvenstva (Euro, ANC, Copa America..), sto znaci da ce svi klubovi biti duzni da puste sve igrace koje selektori pozovu, a za to ce imati i 1 logican razlog jer se za vreme OI nece igrati nikakva prvenstva, kvalifikacije za klupska takmicenja, etc.. ILI3. Da FIFA zauzme suprotni stav i prepusti individualnim savezima da naprave procenu koliko je njima vazno ucesce i rezultat na OI, s tim sto se unapred zna da nijedan klub nije duzan da pusti nijednog igraca. Onda se ti problemi resavaju na relaciji klub-igrac, a da li ce neka zemlja da posalje svoj najbolji sastav ili grupu rekreativaca to je njihov prerogativ.
  • Create New...