Jump to content

Fudbal

Recommended Posts

Smarate nevidjeno. Drugo poluvreme je izgledalo sasvim solidno dok ovaj slepac od sudije (bog te, sta smo mi Bogu skrivili da nam na svakoj Olimpijadi sudi po jedan debil) nije krenuo da cascava Argentinu penalima i slobodnjacima oko gola. Karleusa jeste saban ali ne bih smeo da se zakunem da ja ne bih isamarao onu budalu da sam bio na terenu.Najvise je skripalo u odbrani, prosto zato sto je ova fantasticna cetvorka koja je danas igrala pozadi verovatno najsporija grupa ljudi koja je ikad istrcala na fudbalski teren. Sreca je da je postavljanje u situaciji 1 na 1 razlog zbog cega je Stojkovic odlican golman. Koliko je danas takvih situacija skinuo? Ja sam brojao do cetiri.Kacara prekomandovati u A tim i oko njega i Kuzmanovica praviti igru.
Karleusa je barem mogao da skoci prilikom izvodjenja slobodnog udarca, mozda bi i uspeo da izblokira udarac. Ovako je samo ispratio loptu pogledom.Stojkovicu svaka cast. Najbolji igrac u poslednje dve utakmice, bezbroj fantasticnih suteva je ukrotio. Pritom je sva tri penala procitao ugao. Kada su u pitanju penali, prvi je vrhunska glupost Jovanovica, srusiti igraca koji loptu vraca od gola ka 16 je nesto neopisivo. Drugi penal je mozda i preostro dosudjen, ali opet ne vidim razlog zbog kojeg je Tomovic(kompletna neznalica) drzao Argentinca za rame... Ponavljanje penala i izvodjenje su posebna komedija, dok je drugi zuti Tosicev aopravdano dosudjen.
  • Replies 518
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• tsva

52

• teacher

32

• Filipenko

26

• borris_

21

Utakmica je bila zanimljiva. Nas tim je delovao solidno ali Argentina je bolja. (Mislim da je srpska reprezentacija bolji tim od bilo kog naseg kluba.) Ono sto nedostaje srpskom timu je crispness (ne znam kako bi bio adekvatan srpski prevod) i to sto lopta ne tece tecno i kada nasi igraci ne grese u dodavanju. Npr., onaj Tosic sa jez-frizurom je dobar igrac, trudi se i veoma se unosi u igru. Medjutim, on cesto usporava akcije jer zadrzava loptu i oduzima crispness nasoj igri. U nasoj odbrani desni bek je bio problem jer igraci (mislim da se jedan zove Jovanovic a drugi Tomic) koji su igrali na tim mestima nisu bekovi. Medjutim, najveci problem u ovoj kao i u prethodnim utakmicama je zavrsnica. Najslabije igramo u napadu. Mislim da nas je to u znatnoj meri kostalo da ne odemo dalje na ovom turniru jer smo u sve tri utakmice propustili more sansi da damo golove. Sve su svemu, nismo se brukali iako smo opet poslednji u grupi. Zao mi je Djukica ne samo zbog ovog turnira vec zato sto do sada nije uspeo da zabelezi ni jednu pobedu u takmicarskim utakmicama. To moze da postane psiholoski problem ne samo njegov vec i celog tima. Nadajmo se da 6. septembra zabelezi prvu pobedu u kvalifikacijama za SP.

nebojsapetkovic

Заиста не разумијем зашто мрзите Тошића! Играо је солидно... чак кориснији него на беку, а и после Коларова не знам ко може да игра ту позицију...Е сад Томовић јесте ретард, али он уопште није крив за пенал! Него је судија мекокитис, а гаучоси су екстра глумци.Тошић уопште није брукао земљу. Други жути је пресмешан и картон је добио незаслужено! У данашњем фудбалу је нормално је да се приђе да се кења судији како би мало вршили притисак, а још поготову кад си ревотлиран досуђеним прекршајем, али не! Када Жука приђе да кења линијском око пенала, иако по свом признању није ни видео шта се дешава, али је, како је сам рекао, морао нешто да кења судији!!! Е тад је Жука цар, а овај наш је ретард и брука државу... Нисмо играли лоше... јесте да за Аргентину нису наступиле неке веће звезде, али ипак су ту били неки играчи који су при врху европског фудбала... П.С. Кад пишем Тошић мислим на Душка Карлеушу, а о овом малом пицопевцунемам шта да кажем...

Karleusa je barem mogao da skoci prilikom izvodjenja slobodnog udarca, mozda bi i uspeo da izblokira udarac. Ovako je samo ispratio loptu pogledom.Stojkovicu svaka cast. Najbolji igrac u poslednje dve utakmice, bezbroj fantasticnih suteva je ukrotio. Pritom je sva tri penala procitao ugao. Kada su u pitanju penali, prvi je vrhunska glupost Jovanovica, srusiti igraca koji loptu vraca od gola ka 16 je nesto neopisivo. Drugi penal je mozda i preostro dosudjen, ali opet ne vidim razlog zbog kojeg je Tomovic(kompletna neznalica) drzao Argentinca za rame... Ponavljanje penala i izvodjenje su posebna komedija, dok je drugi zuti Tosicev aopravdano dosudjen.
Ko zna sta je njemu sve Karleusa izredjao od rodbine za taj drugi zuti. Vec je kod onog pomeranja naseg zida na uobicajenih 60 metara od lopte potpuno ispizdeo. Ovaj drugi penal ne bi svirao ni trener Argentine. Onaj jadni Argentinac koji je "srusen" je vec krenuo da kuka kad je video da ova budala vadi zuti, jer je bio potpuno (i opravdano) uveren da ce da popase zuti zbog simuliranja.
Utakmica je bila zanimljiva. Nas tim je delovao solidno ali Argentina je bolja. (Mislim da je srpska reprezentacija bolji tim od bilo kog naseg kluba.) Ono sto nedostaje srpskom timu je crispness (ne znam kako bi bio adekvatan srpski prevod) i to sto lopta ne tece tecno i kada nasi igraci ne grese u dodavanju. Npr., onaj Tosic sa jez-frizurom je dobar igrac, trudi se i veoma se unosi u igru. Medjutim, on cesto usporava akcije jer zadrzava loptu i oduzima crispness nasoj igri. U nasoj odbrani desni bek je bio problem jer igraci (mislim da se jedan zove Jovanovic a drugi Tomic) koji su igrali na tim mestima nisu bekovi. Medjutim, najveci problem u ovoj kao i u prethodnim utakmicama je zavrsnica. Najslabije igramo u napadu. Mislim da nas je to u znatnoj meri kostalo da ne odemo dalje na ovom turniru jer smo u sve tri utakmice propustili more sansi da damo golove.
To je zato što se ne krećemo i ne otkrivamo u napadu, igrači ne menjaju mesta, čemu najviše doprinose nepokretni i priglupi zadnji vezni, pa onda nema ni crispness-a. Osim toga, za to je potrebno da igrači znaju gde je ko u svakom trenutku. To se inače uigrava na treningu. Što opet postavlja pitanje šta se tamo radi.Kačar odličan. Ne zbog šuta, izeš to, nego zbog kretnji, ideje. On i Kuzmanović za NE™ tim. Sve ostale "vezne" što pretenduju da igraju u sredini, sa izuzetkom Duljaja (i Stanković tu može da uskoči), eliminisati iz reprezentacije (one prave, NE™ reprezentacije, a a™ ovog, Đukićevog tima) vvv (vo vjeki vjekova). Fejsa, Gulan, Smiljanić...katastrofa.
nebojsapetkovic
Najvise je skripalo u odbrani, prosto zato sto je ova fantasticna cetvorka koja je danas igrala pozadi verovatno najsporija grupa ljudi koja je ikad istrcala na fudbalski teren. Sreca je da je postavljanje u situaciji 1 na 1 razlog zbog cega je Stojkovic odlican golman. Koliko je danas takvih situacija skinuo? Ja sam brojao do cetiri.
Елементари, доктор Вотсон!Рајковић, Д. Тошић, Коларов су веома брзи! Чак и Томовић кад је скривио пенал је сустигао играча који му је побегао!А то што смо бушни позади, криве су лоше офсајд замке, и добро и правовремено убацивање противника, који је ипак - и технички, а и тактички - боље школован него ми! Е то је елементари, др Харпер. А ово да су они спори... то не... то никако...
Kačar odličan. Ne zbog šuta, izeš to, nego zbog kretnji, ideje. On i Kuzmanović za NE tim. Sve ostale "vezne" što pretenduju da igraju u sredini, sa izuzetkom Duljaja (i Stanković tu može da uskoči), eliminisati iz reprezentacije (one prave, NE reprezentacije, a a ovog, Đukićevog tima) vvv (vo vjeki vjekova). Fejsa, Gulan, Smiljanić...katastrofa.
Ja Gulana nikada nisam gledao pre ovog turnira i ne shvatam zasto je bas toliko na udaru kritika. Bilo je danas mnogo igraca koji su gore odigrali od njega. Decko nema samopouzdanja i snage ali sasvim se dobro kretao i stalno je gurao loptu napred (uzasno me nervira navika nasih veznjaka da igraju ledjima okrenuti protivnickom golu i da stalno vracaju loptu stoperima). Cak je i nekoliko argentinskih akcija uspeo da sjebe dobrim postavljanjem. On je ipak bas klinac i na vreme je pobegao nasim kvazi-trenerima tako da moze nesto da bude od njega. Danas je bio Makelele licno za Smiljanica i Fejsu.Z. Tosic mora pod hitno da zapadne nekom normalnom treneru. Ja razumem da igrac zadrzi loptu i krene u dribling kad mu se niko ne otkriva, ali da mu dva igraca trce u kontru a on ne da loptu nego je mulja izmedju tri argentinska igraca (i da je, naravno, izgubi) to ne mogu da razumem. Jednom mu se Kacar okrenuo (koliko se videlo na snimku u cosku) i prilicno ga izribao zbog toga. Tosic je lak, brz i ima dobru kontrolu lopte, trazi loptu i otkriva se, tako da bi mogao da bude bas dobro resenje za tu stranu na kojoj igra. Samo neko treba da mu da po prstima kad god krene da se nabija u tri igraca u suludim pokusajima driblinga.
Е сад Томовић јесте ретард, али он уопште није крив за пенал!
Aha, to je Tomovic (verovatno onaj iz Zvezde). Meni je to izgledalo kao penal. Ja ne bih rekao da ga je "skrivio" vec da ga je napravio. Isao je na loptu ali je nije dodirnuo; umesto toga sapleo je Argentinca koji je bio opasno blizu naseg gola. Sudija nije imao izbor nego da svira faul. Ono gde je sudija pogresio u toj situaciji po mom misljenju je zuti karton jer Tomovic nije isao pogibeljno niti je imao nameru da pravi faul.
Елементари, доктор Вотсон!Рајковић, Д. Тошић, Коларов су веома брзи! Чак и Томовић кад је скривио пенал је сустигао играча који му је побегао!А то што смо бушни позади, криве су лоше офсајд замке, и добро и правовремено убацивање противника, који је ипак - и технички, а и тактички - боље школован него ми! Е то је елементари, др Харпер. А ово да су они спори... то не... то никако...
Rajkovic i Kolarov brzi. :lol: Pa jeste, brzi su od mene i Filipenka. Jedva nesto malo.Karleusa je na prosloj utakmici kad je igrao po strani pokazao koliko je brz. Isto vazi i za Tomovica.

Ma ko sta rekao, nismo imali ni dovoljno srece. U startu smo dobili najtezu grupu, Belgija je recimo prosla u cetvrtfinale tako sto je ispred Kine i Novog Zelanda, Italija je bila u grupi sa Hondurasom, Korejom i Kamerunom. Obe reprezentacije smo dobili prosle godine i bili plasirani na EP ispred njih.Protiv Australije, koja definitivno nije los tim kako je izgledalo posle prve utakmice smo odigrali dobro i apsolutno zasluzili pobedu. Australijanci su posle izgubili tek u finisu i od Argentine i od Obale Slonovace.Sa Afrikancima se krenulo dobro do idiotskog drugog gola, kada nastaje raspad. Ne mislim da su oni vanzemaljci za nas. Ovo danas je logican epilog.Osnovna zamerka Djukicu sa moje strane-forsiranje jednog spica i neigranje Pavlovica. Mrdakovic jeste hteo, ali nije znao. Spic ne sme da omasi ono sto je on promasio protiv Australije. Stojkovic i Kacar solidni, sve pohvale Zivkovicu za pozrtvovanost. Karleusi nije mesto u reprezentaciji. Smiljanic razocarao, moze daleko bolje.

Za to su kriva glupa pravila, koja govore da se penal mora sankcionisati žutim kartonom. Ali dobro. Meni je mnogo gora tirada Adeljka™ koji je smarao minutima kako to nije bio penal. Nisam ni sumnjao da će mu se nakon toga mnogi pridružiti i ovde. Ušao Tomović u Argentinca, koristio podlakticu, naslonio se rukom na njega, ovaj je lepo pao (verovatno bi se održao na nogama da je bio duel na sredini, ali eto...) - čist penal.Oko Zorana Tošića - ko zna, možda njemu sredina jednostavno ne leži toliko. Dečko je vazda igrao po strani, nije lako ljudima kada im se promeni mesto na terenu da se tek tako prilagode. Loše je igrao, ali je bilo i gorih.

Кристофер Лумумбо
Utakmica je bila zanimljiva. Nas tim je delovao solidno ali Argentina je bolja. (Mislim da je srpska reprezentacija bolji tim od bilo kog naseg kluba.) Ono sto nedostaje srpskom timu je crispness (ne znam kako bi bio adekvatan srpski prevod) i to sto lopta ne tece tecno i kada nasi igraci ne grese u dodavanju. Npr., onaj Tosic sa jez-frizurom je dobar igrac, trudi se i veoma se unosi u igru. Medjutim, on cesto usporava akcije jer zadrzava loptu i oduzima crispness nasoj igri. U nasoj odbrani desni bek je bio problem jer igraci (mislim da se jedan zove Jovanovic a drugi Tomic) koji su igrali na tim mestima nisu bekovi. Medjutim, najveci problem u ovoj kao i u prethodnim utakmicama je zavrsnica. Najslabije igramo u napadu. Mislim da nas je to u znatnoj meri kostalo da ne odemo dalje na ovom turniru jer smo u sve tri utakmice propustili more sansi da damo golove. Sve su svemu, nismo se brukali iako smo opet poslednji u grupi. Zao mi je Djukica ne samo zbog ovog turnira vec zato sto do sada nije uspeo da zabelezi ni jednu pobedu u takmicarskim utakmicama. To moze da postane psiholoski problem ne samo njegov vec i celog tima. Nadajmo se da 6. septembra zabelezi prvu pobedu u kvalifikacijama za SP.
problem je sto mi nemamo kvalitetnog ofanzivnog veznog igraca, a nemamo ga ni u A selekciji. to je veliki problem posto se ni u mladjim selekcijama ne nazire igrac takvog profila.
Pokojni Ruxin

Nisam gledao tekmu, ali samo bih da kažem da je Karleuša kreten!Crveni nema nikakve veze sa tim...više onako....uopšteno govoreći...čovek je kreten.

nebojsapetkovic
Rajkovic i Kolarov brzi. :lol: Pa jeste, brzi su od mene i Filipenka. Jedva nesto malo.Karleusa je na prosloj utakmici kad je igrao po strani pokazao koliko je brz. Isto vazi i za Tomovica.
Ок, извини на коментару :rolleyes: , изгледа да ниси ни гледао ову утакмицу :whistle: Или неку другу са поменутом четворком :)
problem je sto mi nemamo kvalitetnog ofanzivnog veznog igraca, a nemamo ga ni u A selekciji. to je veliki problem posto se ni u mladjim selekcijama ne nazire igrac takvog profila.
Kuzmanovic moze da igra na toj poziciji. Koliko sam procitao napravio je protiv Slavije sto sansi za spiceve Fiorentine. Moze to da igra i Kacar. Tu je i Sasa Ilic za po nekih 50-60 minuta. Nije bas to toliko tragicno. Nemamo dobar izbor spiceva i bocnih igraca u zadnjoj liniji. Zigic je propao, Kezman religiopoludeo, ne znam sta je sa onim Jovanovicem, Sulejmani i Lazovic vise igraju po strani. Ostali jedva da su vredni pomena. Sve u svemu nista narocito. Na bekovima, kad ode Dragutinovic, zavrsicemo sa Rukavinom (Ninkov) i Kolarovom (Karleusa) u A timu, a to nije narocito ozbiljan kvalitet.
  • Create New...