Jump to content

Fudbal

Recommended Posts

filipenko, smaras do beskraja.djukic je pristojan lik, jedan od retkih u nasem fudbalu. petkovic i tumba u koje se kunes su nerodjena braca bliyanci bata djore i drugova, nepristojna mafijaska debla.ovo sto se danas igralo je sjajno imajuci u vidu mizeran individualni kvalitet igraca koji cine nasu reprezentaciju.dodao bih samo da je tosic iz partizana tipicna igracka prevara u rangu perice ognjenovica - more seksi driblinga koji nikad ne rzultiraju nicim konkretnim.
Bold 1: kakve veze ima koliko je ko pristojan? U tome i jeste problem, što se jedan bezveznjak postavio kao "pristojan momak, na strani srpske reprezentacije..."Bold 2: daj, ne blamiraj se i ne lupaj, samo zato što je neko radio, trenirao i u krajnjoj liniji živeo u vremenu koje ti se ne dopada. Tumba i posebno Petko mafijaška debla...zastrašujuće! Vlada Bulatović bi te na večeru vodio za ovo. Jbt, reći za Petka koji se ceo život borio protiv Đore, Terze (mnogo pre svih ostalih) i drugih govana u fudbalu da je njihov brat blizanac i mafijaško deblo...vrhunsko nepoznavanje.Bold 3: moglo je i moralo bolje. Ali ne sa ovakva 2 zadnja vezna i držanjem bržih igrača poput Pavlovića na klupi. Što me vraća na bold 1. Mizeran individualni kvalitet? Pa ni oni ne igraju protiv ultramegasuperstarova, već sličnih igrača...Osim ako misliš da npr. Australija nije mogla biti pobeđena...Bold 4: ko je pa promovisao Tošića u superstara? Tošić nema neki kvalitet, a to što igra ne ovde već za A selekciju treba da objasni gospodin iz bolda 1, pristojan lik...
Tachno. U isto vreme, oni raspolazu sasvim razlichitim nivoom igracha. Jednom je najbolji igrach bio Vidic, drugom Milovanovic.
Ne baš. Drugom je na raspolaganju na toj poziciji bio npr. Bane Ivanović (a prvom na SP samo Dudić i Đorđević nakon povreda Krstajića i Vidića). Pride, prvi je na suprotnoj strani imao Drogbu, Robena, Nistelroja, Mesija, a u kvalifikacijama Raula itd. dok je drugi naspram sebe imao same fudbalske vedete.Opet ponavljam po stoti put, koji su to trenerski uspesi preporučili Đukića da postane ni manje ni više nego selektor mlade reprezentacije, odnosno trener Partizana? To što je ćorava koka naknadno ubola zrno ne znači (ovaj, znači™, ovaj, po mene...) da joj treba vazda davati priliku da nabada. Danas se lepo videlo gde nas vodi takvo nabadanje. Čak mu ni u Partizanu to nisu dozvoljavali u poslednjoj sezoni, nego ga je Tomić pozvao na raport i naredio mu da mora da igra 4-4-2 ili će da leti iz Partizana, jer njegov sistem ništa ne valja. Sada je ponovo dobio igračku za svoje eksperimente, za koje umišlja da mogu da donesu rezultat u ozbiljnim takmičenjima.
Мени остаје наразајашњена мистерија како смо ми ту дошли до финала!...Ништа ту Ђукић није посебно урадио, осим штоо је имао среће...
Tu je i pitanje kako smo otišli na prvenstvo. Ovde izgubili 3:0 od Švedske u baražu, tamo dobili 5:0. Inače, vrlo lepo opisano. Hteo sam i sam to da napišem, od baraža do Kolarovog slučajnog gola, ali rekoh biće preterano, a i opet će kukati kako umanjujem "velike uspehe"...Ali dobro, ovde završavam, barem do sledećeg meča...stvarno je dosadilo... Edited by Filipenko
  • Replies 518
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• tsva

52

• teacher

32

• Filipenko

26

• borris_

21

dosadio si ti odavno ali te to nije sprecilo da neumorno kenjas. nema razloga da verujemo da ce ubuduce biti drugacije.
ne diraj ga, postovi su mu urnebesni...mislim da bi i terza postao car, kralj i vrhunski fudbalski radnik posle jednog odlaska sa filipenkom na cevape...
Ne baš. Drugom je na raspolaganju na toj poziciji bio npr. Bane Ivanović (a prvom na SP samo Dudić i Đorđević nakon povreda Krstajića i Vidića). Pride, prvi je na suprotnoj strani imao Drogbu, Robena, Nistelroja, Mesija, a u kvalifikacijama Raula itd. dok je drugi naspram sebe imao same fudbalske vedete.
Drugim rechima, mozemo da se slozimo da su obojica imali relativnog uspeha sa ekipama koje su vodili - jedan sa jachom ekipom u jachoj konkurenciji, a drugi sa slabijom ekipom u slabijoj konkurenciji.
Opet ponavljam po stoti put, koji su to trenerski uspesi preporučili Đukića da postane ni manje ni više nego selektor mlade reprezentacije, odnosno trener Partizana?
Isti oni koji su preporuchili Slavena Bilica za selektora mlade hrvatske reprezentacije i kasnije reprezentacije.Uzgred, koji su to uspesi koji su preporuchili Petkovica? To shto je jedanput ranije hitro napustio brod, ili ga je Piksiju mafijashu preporuchio Miljan mafijash?
Tu je i pitanje kako smo otišli na prvenstvo. Ovde izgubili 3:0 od švedske u baražu, tamo dobili 5:0. Inače, vrlo lepo opisano. Hteo sam i sam to da napišem, od baraža do Kolarovog slučajnog gola, ali rekoh biće preterano, a i opet će kukati kako umanjujem "velike uspehe"...
Mogao si, ali bi onda morao da pomenesh i Petkovicev veliki uspeh u kontekstu raspad grupe, zdravog Vidica po prvi put na period duzi od tri nedelje i kao vrhunac, Kezmanov presudni gol kroz chetiri igracha, uz dva odbitka, dok se saplitao desetak metara, a sve zbog zajeba Kasiljasa (vidi, vidi, mozemo i mi da preterujemo).Rezime: Dva mafijashka trenera (ovog tvog omiljenog su chak dovodila dva razlichita mafijasha, jednom Miljan, jednom Piksi), obojica bili i uspeshni i neuspeshni (ovaj tvoj dodushe imao i brodolome sa zrtvama), jedan je kralj, a drugi som iz mulja. Kako to?Shta se to desilo danas shto je bilo tako strashno? Na proshlim OI smo ponizeni, na proshlom SP smo ponizeni; na ovim OI smo do sada imali jedan nereshen rezultat i jednu utakmicu gde smo izgubili sa 4-2. Shodno predjashnjim rezultatima, to je napredak, posebno uz sva mrcvarenja koje je trpeo iz Partizana, a samim tim verovatno i iz Saveza, od novog predsednika i do prekjuche predsednika Partizana.

Koja bre mrcvarenja iz Partizana majke ti? Naročito od bivšeg nam predsednika,a sad Đukinog šefa... To što su ovi stalno kukumavčili za igrače, a na kraju ih dali (barem one glavne), a ovaj stalno odbijao da ih pusti? I što je bolji Verder ili još gore Nant u toj priči...Jadni, namučeni Đuka. Dogodilo se upravo ono što je većina i predviđala. Nije uspeo da prođe grupu na jednom nebitnom takmičenju. Znao je šta ga čeka, sam pao sam se ubio...

ne diraj ga, postovi su mu urnebesni...mislim da bi i terza postao car, kralj i vrhunski fudbalski radnik posle jednog odlaska sa filipenkom na cevape...
Vidim da nisam bio dovoljno konkretan, pa ću to učiniti sada. Samo vrhunski bezobraznik, lupetalo, cinik može da svrsta npr. Iliju Petkovića u istu ravan sa Đorićem i trenerima sa njegove "škole". Nikakvo poznanstvo tu nema veze. Nazvati onako kako je nazvan nekoga ko mrzi Đorića iz dubine svoje duše, njegovo postojanje, njegove ljude, njegov uticaj u fudbalu, ko se protiv toga javno bori(o), koji je bio jedan od retkih ko se usuđivao da digne glas protiv njega, ko se u krajnjoj liniji uopšte nije obrazovao za trenera kod naših vajnih "kursadžija" već u Portugaliji, ko je u svakoj prilici na svim seminarima držao ozbiljna predavanja i pričao protiv tih jagnjećih brigada u domaćem fudbalu, nekoga ko je još davno, kada Terzić još nije smatran ničim specijalnim već momčićem koji drži OFK, pričao o njegovoj štetnosti i 3 za 3 kombinacijama, ko mu je bio opozicija u klubu i ko je sve donedavno bio opozicija u klubu Terzinom otpatku Vladi Bulatoviću, iako od toga nikada nije imao koristi već je mogao samo štete da ima, i ko je u krajnjoj liniji jedini selektor koji ima nekakav rezultat sa državnim timom u proteklim godinama je jednostavno glupost prvog reda. Meni dalje ne treba da bih skapirao koliko neko takav poznaje prilike u domaćem fudbalu. Pa još kada na sve to dođe neko drugi™ i prosere se kako je Petković selektor koga je postavila (skoro) ista mafija, a njega u stvari postavio Stojković u svi znamo kakvom trenutku...nemam reči. Pa se kao šlag na tortu navodi da je neko ko je godinama bio trener pre nego što je postao selektor u stvari isto što i neko ko je to postao bez dana rada kao trener. Sve to da bi se odbranio jedan "fin momak", koji je preko ko zna koje kombinacije (a ljudi bez dana rada se ne postavljaju za selektore bez "kombinacija", posebno u Terzinom štabu) došao u situaciju i poziciju u koju je došao, kao još jedan Terzin kadar. Još jedno klasično izvrtanje teze, nalik na ono "a ko drugi kada nemamo bolje igrače", samo što je sada "a ko drugi kada nemamo bolje trenere". I jedina odbrana istog su priče o tome kako su drugi loši, ili kako "ekipa deluje bolje nego ikada™". Čak je i meni ispod nivoa da sa takvima pričam o fudbalu. Svrstavanje njega u istu ravan sa pomenutim štetočinama je ekvivalent izjaviti npr. da je Aleksandar Solženjicin još jedno pijano, lenjo komunističko đubre, lažov i bezvredan dripac koji je trebao da nestane sa "njegovim" komunizmom 1990. godine. A sada izvolite, nastavite priču napamet, držite se za ručice :wub: i slično... Edited by Filipenko
Ivo Petović

Da li ti očekuješ da te bilo ko posle ovoga ozbiljno shvati?A što se držanja za ručice tiče - vama držanje za ručice i pljuvanje po Đukiću sasvim dobro ide na onom grobljanskom topiku.

Ja se sećam izjave Terzića par nedelja pre postavljanja Đuke za selektora ''da je Đukić perspektivan, ali da još uvek nije došao trenutak da on preuzme A selekciju i da ne želi da Đukić bude prerano potrošen...''. Tražio se stranac, ali je onda naprasno ipak Đuka isplivao kao jedini kandidat. Ko je sve lobirao i šta se događalo u međuvremenu ostaje da se vidi. Stay tuned...

Koja bre mrcvarenja iz Partizana majke ti?
Sve to shto si pobrojala, pa josh, na primer, tri dana pre ove utakmice hoce igrache nazad.
Vidim da nisam bio dovoljno konkretan, pa ću to učiniti sada. Samo vrhunski bezobraznik, lupetalo, cinik može da svrsta npr. Iliju Petkovića u istu ravan sa Đorićem i trenerima sa njegove "škole".
Unapred samo da konstatujem da se uklapam u sva tri opisa. A sad ono bitno.Ti da znash neshto konkretno o Djukicevim dilovima sa Terzicem, za njegovo postavljanje na mesto selektora, do sada bi nas o tome nesumnjivo informisao. I o tajnom sastanku na Svetom Stefanu, shta su jeli za vecherom dok su prichali o procentima i koju su muziku pushtali da bi onesposobili prislushkivache. Poshto nisi, mogu samo da zakljuchim da ne znash, vec da se samo forumski razrachunavash zbog lichne netrpeljivosti prema njemu (iz xyz razloga, za koje me boli uvo), shto i nije tako strashno, osim shto sve te stvari zbog kojih si popljuvao Djukica, mogu da se primene i na tvog omiljenog Petka.Jel hocesh da kazesh da ne moze? Da li je prvi put bio selektor dok je prezidente bio Miljan, a gensek Bata "Kesa s parama" Bulatovic? Da li ga je drugi put tu postavio Piksi, za kojeg se pre par meseci isto prichalo da ce na robiju, jer je muljao oko transfera u Zvezdi? Da li je, na kraju, Petko bio neki istaknuti i poznati struchnjak? Jeste, kurac moj. Drzao je seminare, jaka stvar. Toliko jaka, da je uspeo da vodi poneki japanski tim. Edited by Venom
I ko bi trebao da bude selektor?
Zavisi na koju selekciju mislis...Selektor A reprezentacije = Ilija PetkovicSelektor U21 reprezentacije = Dusko PetkovicSelektor zenske reprezentacije = gdja Petkovic (pardoniram sto ne znam njeno cenjeno ime)
Da li je, na kraju, Petko bio neki istaknuti i poznati struchnjak? Jeste, kurac moj. Drzao je seminare, jaka stvar. Toliko jaka, da je uspeo da vodi poneki japanski tim.
Zaboravljas 1 titulu sa 1 Servetom! angry.gifangry.gifangry.gif Edited by Brazilac
  • Create New...