Jump to content
IGNORED

Istorijski kviz


casperbgd

Recommended Posts

Ček bre bufalo. Pa ti si našao na vikiju? To je protivno dobrim običajima. Ja sam našao na vikiju za 5 minuta, ali nisam hteo da dam odogovor :fur:

Link to comment
Ček bre bufalo. Pa ti si našao na vikiju? To je protivno dobrim običajima. Ja sam našao na vikiju za 5 minuta, ali nisam hteo da dam odogovor :fur:
ma jok bre.čitao davno nešto o britanskim expedicijama u sudanu (opsada kartuma i tsl) pa sam znao za spor.
Link to comment

Ja kod Brandta najbolje pamtim onaj detalj o emiru Kordobe kojeg je veselilo uzgajati biljčice u gornjim dijelovima lubanja svojih protivnika, ali se ne mogu sjetiti kak se zvao. :D

Link to comment
Ja kod Brandta najbolje pamtim onaj detalj o emiru Kordobe kojeg je veselilo uzgajati biljčice u gornjim dijelovima lubanja svojih protivnika, ali se ne mogu sjetiti kak se zvao. :D
da to bude novo pitanje?
Link to comment
  • 2 weeks later...
Bio je rudarski inženjer,doktor nauka i pronalazač. Eksperimentisao je sa tastaturama i strujom i napravio više mašina za automatsko računanje podataka. Umro je u svojoj sedamnaestoj godini.
Ko je bre ovaj, ne mogu da iskopam nigde, wunderkind koji je sa 17 godina bio doktor nauka a potom umro?
Link to comment
  • 3 weeks later...

U pitanju je Herman Holerit, osnivač IBM-a. Rođen je 29. februara pa tako iako je umro kao star čovek, zvanično nije slavio 18. rođendan. Pitanje je postavljeno par dana posle 29. februara, mislio sam da će neko povezati taj datum i impresivnu karijeru skucanu u izuzetno kratkom životnom veku ali sam se prevario.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...