Jump to content
IGNORED

Istorijski kviz


casperbgd

Recommended Posts

Da nastavimo sa kolonijalnom tematikom.Koja se britanska kolonija, nakon sto je poput Australije, Kanade i Novog Zelanda dobila samoupravu kao "dominion" samoinicijativno i demokratski samoukinula i zatrazila da opet bude kolonija pod direktnom upravom Britanije?@Rodjer

Jeste postojala, kao konstituivni deo rzeczpospolite. Ukinuta je ustavom iz 1791.

Edited by hazard
Link to comment

Kongres glasao 1795. ne da se nemački uvede kao zvaničan jezik, već da li akte treba objavljivati i na nemačkom, jerbo je tada bila neka kampanja uber-super-patriota (koji su mrzeli Britaniju i sve englesko) koji su kenjali kako je potreban još jedan jezik, jezik kulture, razume & slično, pa se ispostavilo da je nemački bio najbliži od konkurenata kao što su bili grčki, hebrejski, francuski, tim pre što ga je dosta stanovništva govorilo. Iz toga se izrodila urbana legenda da su glasali da švapski bude zvaničan jezik, što nije tačno. A samo glasanje o prevođenju i objavljivanju akta kongresa na nemački je skenjao neki Frederik Mulenberg, Milenberg, kako već, koji je - o ironije - bio podrijetlom švabo.

Link to comment

Ja b' reko da je Hartman u pravu - sedmogodisnji - to sam cuo da nazivaju "prvim pravim svetskim ratom"Rat za spansko nasledje koliko znam nije vodjen u Indiji, za razliku od sedmogodisnjeg rata

Edited by hazard
Link to comment
Ja b' reko da je Hartman u pravu - sedmogodisnji - to sam cuo da nazivaju "prvim pravim svetskim ratom"
Sad sam se malo podsetio, kad je Hartman napisao... Ima jedan kontinent više od mene, i borbe su vođene svugde na kopnu... Biće da je to... :)
Link to comment

Hartman je u pravu, čestitke i molba za postavljanje pitanja - po mogućstvu, izbeći Papuu Novu Gvineju i Namibiju, za koje vidim da su u modi u skorašnjim pitanjima.

Edited by Filipenko
Link to comment

Napad na Nirnberg, noć 30/31.mart 1944.godine. Oborena 64 Lankastera i 31 Halifaks.Sa onima koji su otpisani kao nepopravljivi posle povratka, izgubljeno je ukupno 106 aviona. Poginulo je 670 ljudi, dok je 1940 u Bitci za Britaniju poginulo 515 pilota. Rođen je u oficirskoj porodici.Njegov otac je poginuo u ratu kada je imao samo sedam godina. Završio je vojni koledž kao i pravni fakultet i služio u vojsci ali je kasnije odlučio da se bavi advokaturom. Pozvan je u vojsku kada je počeo rat koji će ga proslaviti i u kojem će biti odlikovan Viktorijinim Krstom iako je u tom višegodišnjem ratu u borbi proveo manje od polovine jednog dana.Bio je odličan igrač ragbija i posle rata član parlamenta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...