Jump to content
IGNORED

Istorijski kviz


casperbgd

Recommended Posts

Hamlete Strasni apsolutno tacno! Baba po majci mu je bila Ana Jaksic. Kazu da je dosta uticala na njegovo odrastanje i verovato doprinela, ne samo genima, njegovoj prekosti. Nije on dzabe bio frtalj Srb.Od Velikog moskovskog Princa sirenjem sve do Pacifika napravio je imperijalnu Rusiju i postao prvi car Rusije.Vas dvojica mora da ste rodjaci jer u anglosaksonskoj varijanti zvucite slicno, Horrible i Terrible.Strrrasni izvoli.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ne znam da li sam postavljao nešto slično ali hajdemo ovako: Šta je zajedničko kralju Norveške Olafu V, predsedniku DDR-a Valteru Ulbrihtu i šahu Rezi Pahlaviju (sem što su svi vladali u dvadesetom veku)?

Link to comment

Olaf i Pahvali imaju zajednicke mnoge ordene, izmedju ostalog Croix de la Guerre, orden jugoslovenske zvezde i neke britanske.Al ne vidim nigde da je Ulbriht imao bilo sta slicno.

Link to comment

Tito im je dodelio trt mrt. Jesam li pogodio? :mellow: Drugim rečima, može li neko neodređenije pitanje? Šta se nalazi u svemiru, a da nije planeta? Koliko trava ima istočno od Vršca a zapadno od Kijeva? Zajedničko za Muju, Gustava II Adolfa i Pinočea?

Link to comment

Izvinjavam se, pogotovo što mislim da je ipak bilo pitanje na tu temu. Sadili su drveće jedno pored drugog na ušću. Ovo je tačno određeno, koji je najstariji parlament u bivšoj britanskoj imperiji (kada je imala najeći obim, pre WW2)?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...