Jump to content
IGNORED

Istorijski kviz


casperbgd

Recommended Posts

poslednja poznatija i veća akcija, "desant" jel'te, je operacija Hering. i izveli su je Italijani uz asistenciju Britanaca protiv Nemaca :isuse: ovo sam morao žešće da googlam, ali izgleda da je i nakon ove bila jedna operacija koja je uključivala padobrance. Operacija Drakula, izvedena na u Burmi od strane Britanaca i Indijaca (tada još uvek kolonija ovih prvih).

Edited by Svarog
Link to comment

Trazio sam operaciju Hering. Americki avioni izbacili italijanske padobrance, sve uz asistenciju Britanaca a protiv Nemaca.Operacija Drakula se odvijala izmedju januara i marta 1945. a operacija Hering 19-20. aprila 1945, tako da je poslednja.Ako je bilo padobranskih desanata Sovjeta u Mandzuriji, augusta 1945. onda je Hering poslednji na evropskom ratistu ali ne i poslednji u Drugom svetskom ratu.

Link to comment
Trazio sam operaciju Hering.
pretpostavljam da ovo znači da je moj red?evo i pitanja, da se malo odaljimo od WWII tematike ;)poslednja država s feudalnim uređenjem u Evropi bila je ______________ ?inače, još jedan zanimljiv detalj vezan za ovu državu je pokušaj invazije koji je izveo jedan čovek (sam samcijat). ta invazija završena je neuspešno.
Link to comment
pretpostavljam da ovo znači da je moj red?evo i pitanja, da se malo odaljimo od WWII tematike ;)poslednja država s feudalnim uređenjem u Evropi bila je ______________ ?inače, još jedan zanimljiv detalj vezan za ovu državu je pokušaj invazije koji je izveo jedan čovek (sam samcijat). ta invazija završena je neuspešno.
Ostrvo Sark u Lamanšupost-5135-13073745043121.gif
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...