Jump to content
IGNORED

Istorijski kviz


casperbgd

Recommended Posts

pa jesu beach censors :D

A beach censor arresting two women in Chicago in 1922 for violatingthe laws concerning proper beach attire. The image comes from thecollection at the University of California at Davis housing materialscollected by the late Roland Marchand.
bravo, pucaj dalje. Edited by kingmaker
Link to comment

Nije loše ovo sa fotografijama - manje truda treba da se nađe nešto što nije lako gugljivo. :)Od mene pak jedno klasično pitanje - šta su to Valjevci podvalili i kome?

Link to comment
Valjevci su podvalili čiviju. Mislim da je to dio točka na kolima, kratak štap koji uglavljen u osovinu točka osigurava njegovu stabilnost. Je li to?
Ne to su šapčani, čivijaši :)
Link to comment

Elem, neće me biti nekoliko dana, pa da odblokiram igru. Valjevci su podvalili štošta kojekome, ali podvala po kojoj im je ostao nadimak je navodno ona koju su smestili svojim komšijama iz Šapca - kad su se Šabački svatovi vraćali sa mladom iz Užica, rešili da noć provedu u Valjevu, naravno uz dosta šenlučenja. A Valjevci preobukli golobradog mladića u mladu pa napravili paralelnu "svadbu" i izmešali svatove. Kad je došlo vreme da se ipak malo odspava, gostima iz Šapca zabrinutim da im neko onako pijanima ne ukrade ili obeščasti mladu, predlože da dve mlade provedu noć zajedno - tako nemaju šta da brinu... Sutradan zahvalni i veseli svatovi nastavili ka Šapcu, a mlada najveselija među njima. A možda i nije istorija, već samo još jedna valjevska podvala. -_- Terajte dalje, nek postavlja ko ima pitanje.

Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment

ja iskopala jos juce sa sajta opstine valjevo http://www.valjevo.org.yu/valjevo/kultura/...jar/podvala.php.ali nisam htela da odgovorim jer nisam imala pitanje :blush: sad mi jedno pade na pamet, onako malo trich-trach: koja je evropska vladarka u svojoj bogatoj kolekciji ljubavnika imala i jednog srbina. eventualno, njegovo ime?poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment

jesje. bilo je lako, jelda?nisam pri literaturi, sutra cu vam dati ime - ako neko ne bude vredniji.inace bio je jedan od poslednjih, a mlad ko rosa :wub: use that livor of yours, matilda!

Link to comment
jesje. bilo je lako, jelda?nisam pri literaturi, sutra cu vam dati ime - ako neko ne bude vredniji.inace bio je jedan od poslednjih, a mlad ko rosa :wub: use that livor of yours, matilda!
Simeon Zoric (rodjen Nerandzic) :wink:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...