Jump to content
IGNORED

Istorijski kviz


casperbgd

Recommended Posts

Jedan državljanin švajcarske nemačkog porekla je zbog svojih ekstremnih političkih stavova ubijen u atentatu. Njegovo ime je usko povezano sa smrću skoro 10 hiljada ljudi. O kome je reč?

Link to comment

Problem je u tome što sam hteo da postavim pitanje tako da se ne može izguglati za 5 minuta (a moguće ga je postaviti i na taj način) i onda dođe do zaglavljivanja koje je jedna svetla tradicija ovog topika, a tradicije postoje da se ruše. Elem, čim imate u jednoj rečenici Nemačku i smrt, asocijacija je WW1 ili WW2, barem meni. Kao apologeta fašizma (MP40tm), dotični je ubiven od strane progonjenih (slično kao Hajdrih) pre WW2 i time je obezbedio mesto u brigadama mučenika naci partije. Smrt ovih 10ak tisuća se desila nakon njegove smrti te on za nju nije odgovoran, ali je usko povezana sa njegovim imenom. Bez tog događaja on bi bio potpuni anonimus.Prođe pauza i nazad na šljaku :(

Link to comment

Koji bedak... Uopšte nemam inspipraciju kad sam izguglao kompetan odgovor :blush: Aj opet ja nešto lako iz novije istorije.Koji je diktatorski (zločinački) režim prilikom dolaska na vlast proglasio nultu godinu?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...