Jump to content
Sign in to follow this  
teacher

Baseball

Recommended Posts

Teixeira
realno, Japan jeste odlican, ali Dominikana i US of A ipak imaju dominantnije igrace i cenim da bi dobili bilo koga na best of 7
dominika je imala bukvalno dream team (ja ne znam kako da nazovem drugachije lineup u kome su soriano, pujols, papi, vlad, reyes, tejada, itd.), tako da svakako ovo igranje na jednu utakmicu usred spring traininga nije pomoglo da se dobije realni prvak sveta.

teacher

Posle 4 inninga Kuba vodi protiv Japana sa 2:1.Ranije je Tajvan pobedio Holandiju sa 5:0, a Kanada Kinu sa 10:0. U ovom trenutku se igra i meč i Koreja - USA, trenutno je 6:4 u 8. inningu.

teacher

Korea - USA 8:7 :D Kraj meča.Kuba još uvek vodi protiv Japana. 4:2, 7. inning...

WTF

Sramota za US&A, relief pitcher je zasrao stvar. Doduse, izmedju US&A i Koreje postoji veliko rivalstvo u mnogim sportovima, tako da su Korejanci sigurno bili maksimalno nabrijani. Canada urnisala domacine, bar neko da dostojno reprezentuje severnoamericki kontinent.

freakns

i Kuba objasnila Amerima :lol:

Sokrat

Ne pratim bejzbol, ali me zanima ko igra za Amere? Koledz igraci kao nekad u kosarci?

teacher
Ne pratim bejzbol, ali me zanima ko igra za Amere? Koledz igraci kao nekad u kosarci?
Ne, već igrači iz minor leagues. Kao da smo mi poslali fudbalsku ekipu sastavljenu od druge lige pa naniže. I to od onih igrača, koji nisu dovoljno kvalitetni da u toku OI pređu u neki od timova prve lige.

wilmos

Јел' зна неко зашто ће бејзбол бити избачен са програма олимпијских игара?Колико је мени познато да би неки спорт био на олимпијади гледа се масовност и распрострањеност. Мени се чини да бејзбол игра више људи него рукомет, и да се добре екипе могу наћи на више континената. Е сад што је бејзбол непопуларан у Европи по мени није разлог да тај спорт буде скинут са програма олимпијаде.

Carolostadien

naravno da ga ne izbacuju zbog toga sto nije popularan u Europi :)niti su masovnost i rasprostranjenost jedini kriteriji - jesu medju kriterijima i upravo iz tog razloga izbacen je softballbaseball, sazeto receno (to je njihovo objasnjenje, ja obozavam baseball i isto mi je uzasno zao): ne igraju najbolji igraci, nezainteresiranost za rjesavanje problema dopinga plus nepostojanje olimpijske tradicije (zbog cega, recimo, u igrama ostaje moderni petoboj)inace, to je prvi puta nakon 1936. godine da su neki sportovi izbaceni iz programa - tada je izbacen polo.

Edited by Carolostadien

WTF

Popularnost definitivno nije ni jedini ni najveci kriterijum da bi neki sport bio na OI. Americki fudbal, cricket, i rugby su popularniji sportovi od 2/3 sadasnjih olimpijskih sportova, pa verovatno nikad nece biti olimpijski sportovi, niti bi imo trebalo da budu. Tradicija i motivacija uticajnih ljudi u tim sportovima da se na OI nadju najbolji igraci sveta su mnogo vazniji nego popularnost.

Teixeira
Tradicija i motivacija uticajnih ljudi u tim sportovima da se na OI nadju najbolji igraci sveta su mnogo vazniji nego popularnost.
to je tachno ono u chemu je problem. moze se svashta reci za bejzbol i fudbal, ali ti sportisti su 1) neuporedivo bolje atlete i 2) popularniji u svetu u odnosu i na vishe od 2/3 koje si ti pomenuo.

Teixeira
Matt LaPorta has been hospitalized after being hit on the helmet by a pitch Monday during the United States' win over China in the Olympics.LaPorta knocked China's catcher out of the game during a fifth-inning collision at the plate and the next inning Nate Schierholtz collided with his replacement.
pih. a veliki su mi planovi za njega u septembru za fantasy :D

Ros
pih. a veliki su mi planovi za njega u septembru za fantasy :D
ti imas neke fantasy planove u septembru? :P

teacher

Trenutno ide softball Jpn-Aus na eurovisionu (ch #11), a u 12 počinje baseball Kanada-Tajvan (ch #12)

Sign in to follow this  

• Create New...