Jump to content
IGNORED

Istra - preporuke


Аврам Гојић

Recommended Posts

Dajte predloge gde u Istri provesti nedelju dana u renesansnom ambijentu, za skromne novce...Ne mora da bude more, kopno bi čak bilo prednost. Mesto kao reper bio bi Svetvinčenat ili Savicenta. Ideja mi je spavanje u kamenoj kući kod lokalne babe, istarska supa od vina, šetnje po kiši, takve stvari.Koliko uopšte ima kiše u oktobru u Istri?

Link to comment
  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mister No

    31

  • yolo

    13

  • Buck Naked

    12

  • aram

    7

Dajte predloge gde u Istri provesti nedelju dana u renesansnom ambijentu, za skromne novce...Ne mora da bude more, kopno bi čak bilo prednost.
Motovun, Grožnjan, Mohori. Ambijent ovih sela je, cenim, ono što juriš. Sve može da se izakcija: od supe, preko pršute, do vina. Jedino ćeš morati malo podrobnije da se raspitaš za jeftinu varijantu smeštaja pošto u turističkoj ponudi preovlađuju kamene vile malo jače kategorije. Doduše ako sakupiš 7-8 ljudi onda su i te vile ekstra povoljne.
Link to comment
Dajte predloge gde u Istri provesti nedelju dana u renesansnom ambijentu, za skromne novce...Ne mora da bude more, kopno bi čak bilo prednost. Mesto kao reper bio bi Svetvinčenat ili Savicenta. Ideja mi je spavanje u kamenoj kući kod lokalne babe, istarska supa od vina, šetnje po kiši, takve stvari.Koliko uopšte ima kiše u oktobru u Istri?
zakasnio si prijatelju jedno 20-30 godina najmanje. to je danas uvezano u ozbiljan ruralni turizam sa diskretnim ali primetnim komercijalnim predznakom. po istarskim selima se danas grade kamene kuce sa bazenima vredne milion evra a baba je sve manje. pored toga 7 dana u istri ce ti se ciniti kao vecnost. sto se tice vremena u oktobru, moze sve, od miholjskog leta do skoro pa snega. ako jos krene bura sa mora, mozes da racunas da neces promoliti nos napolje.s tim na umu - moj prvi tip bi ti bila brtonigla kod buja koja je carstvo hedonizma vinskog i gastro.... Edited by gazza1
Link to comment

Evo sad bila putopisna reportaza iz Istre na b92.. Mada vrlo skromna, i ako izuzmemo pricu o tartufima, bez zelene Istre.. al svejedno se covek oseti tuzno sto se tamo nije rodio.. Istra je najbolja drzava na svetu, i tacka.

Link to comment
ako jos krene bura sa mora,
:lol: kad znalci pocnu dijeliti savjete...To me podsjetilo na onaj vitz kad se srbin vratio s ljetovanja na moru i kaze: uh bas je bilo dobro, narocito ona riba gradele i vino demizon. :lol: A sto se tica samog pitanja, ma mozes di god ces. Nije istina da nema 'baba'. Pa nismo ni toscana cool.gif Recimo potez motovun, oprtalj, beram, linda... Taj djir
Link to comment

Mjesto je premanturA. Tamo je bio raj na zemlji prije jedno 15ak godina dok nisu poceli s 'urbanistickim' zahvatima u samo tkivo sela. I dalj je ok jer je okruzena s ludilo prirodom. Ako niste s autom (iako to toplo preporucam jer je pula nekih 10 km a javni prijevoz je drek) rentajte barem bicikle da se mozete dipati po Kamenjaku(park prirode =u samu Premanturu, nema asfalta nema nicega li je dug neki 5-6 km. Uvale na sve strane. Pogledati ma google maps)

Link to comment

i ja mislila premantura, al mi gugl dao premanturi :unsure: kolima smo a tvoj opis zvuci savrseno :)jedva cekam :)odo gledat guglmapsjipijeiiiiiiiiedit>kako li sam ja uspela naci na guglu premanturi :huh:, sad lepo pise kako treba.

Edited by pcelica
Link to comment
Mjesto je premanturA. Tamo je bio raj na zemlji prije jedno 15ak godina dok nisu poceli s 'urbanistickim' zahvatima u samo tkivo sela. I dalj je ok jer je okruzena s ludilo prirodom. Ako niste s autom (iako to toplo preporucam jer je pula nekih 10 km a javni prijevoz je drek) rentajte barem bicikle da se mozete dipati po Kamenjaku(park prirode =u samu Premanturu, nema asfalta nema nicega li je dug neki 5-6 km. Uvale na sve strane. Pogledati ma google maps)
What he said + samo da nadodam da su plaze predivne (ne bude ni bolesnih guzvi) i da je more savrseno cisto. Pcelice, kad se vrnes, dadni nam rivju. :)
Link to comment
Mjesto je premanturA. Tamo je bio raj na zemlji prije jedno 15ak godina dok nisu poceli s 'urbanistickim' zahvatima u samo tkivo sela. I dalj je ok jer je okruzena s ludilo prirodom. Ako niste s autom (iako to toplo preporucam jer je pula nekih 10 km a javni prijevoz je drek) rentajte barem bicikle da se mozete dipati po Kamenjaku(park prirode =u samu Premanturu, nema asfalta nema nicega li je dug neki 5-6 km. Uvale na sve strane. Pogledati ma google maps)
bila prosle godine :) uff - sve najlepse :wub:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...