Jump to content
Sign in to follow this  
Boza_zvani_Pub

Poker Texas Hold'em (no limit)

Recommended Posts

Boza_zvani_Pub

zanimljiva rasprava.sustina u kes gejm je prepoznati ovce za stolom i kloniti se najboljih. konstatnto uzimam sa vrlo malo rizika. jednnostavno se proceni ko je ovca i to je to i onda samo primenjujes jednu od dve osnovne strategije, apsolutno dovoljno da se za vece(sa studentima Atehnickih nauka) uzme oko 2000-3000 din na 300 uloga, naravno ako se igra sa ozbiljnijim ljudima mnogo je teze, zahtevnije ali je i eventualni dobitak veci kao i osecaj pri pobedi.turnir je druga prica...

assignment

Ja se ne klonim nikoga kada sam jak :lol: Sustina u kes gejmu ima puno, na prvom mestu je citanje protivnika, jer kao sto i sami znate, ako neko daje veliki bet ne mora da znaci (sto je u vecini slucajeva tako) da ima jaku ruku...Jake ruke obicno igras u "sleeper-mode" i samo dajes call, posle dugo "neckanja"... Dobijas u 90% slucaja ali kao sto je vec receno, nekada gubis iako si odigrao sve kako treba...Edit: Postoji jak bet da bi se odbranila ruka koja je jaka ili solidna posle flop-a, ali postoji opasnonst za flush ili straight pa zelis da uplasis - ako kupac plati i karta mu dodje, jebi ga...Evo igre koja je mene zakopala proslog petka, inace bih imao dobar plus:Sedim u big blind poziciji sa 10-7Flop: 10-7-KTip daje 15€, ja pravim re-raise na 30, tip platiTurn: 10-7-K-7Tip daje 30€, ja sa svojim Full House pravim re-raise all in sa ca. 60 i cekam da pokupim novac... Tip (za kojeg sam predpostavljao da ima Kralja) se dugo neckao i na kraju platio, i bio sam u pravu, imao je samo K sa 4...River: 10-7-K-7-K :frust: Ta jedna jedina karta je mogla da mu spase guzicu i pare... Ovakve zajebancije mi se momentalno desavaju previse, ali jebi ga...

Edited by assignment

pyrky

@ assignment ti izgleda bas nemas srece sa riverom, nego daj neki malo drugaciji dogadjaj kad si ti nekom uzeo kintu na riveruigranje pokera mi je zabavno ali samo rekreativno,igranje u kintu me ne privlaci (mozda zato sto je nema previse, znate kako kazu profi igraci opusteno mozes da igras tek kad novac kojim igras ti nije bitan) drzim se interneta

assignment

Do sada me River usrao samo jednom... Imao sam Q-10Flop: Q-10-JTip je imao A-K, flopovao top straight, ali nije dao bet da bi nekoga navukao, ja stavim 20, on platiTurn: Q-10-J-7, decko cekuje, ja stavljam 20, a on pravi re-raise all in, sa nekih 100 ? Ja se malo razmislim, malo duze, i vec sam bio siguran da ima straight, ali nesto me vuklo i dam callRiver: Q-10-J-7-Q Legne jos jedna dama i da mi Full House... To je jedan jedini put da me je river ukakio - ali to i jeste poenta Pokera, ko dobija zahvaljujuci sreci na Riveru je jako los pokeras... Ja sam u ovoj situaciji imao samo 2 Out-a i to je bila Q-10... Cista matematika...

Feindouno

2 dame i 2 desetke, 4 outa valjda.

LeBron

Gde se u Beogradu igra holdem poker,u neke relativno male pare,i da nije nesto napucana atmosfera?

assignment

Yes. Ali to je isto zajebancija jer nemas pojma ko je od ostalih 7-8 igraca imao u ruci 10-5 ili Q-4 pa bacio... Ponekad mislis da imas 4 out-a a u stvari nemas nijedan...

Boza_zvani_Pub
Gde se u Beogradu igra holdem poker,u neke relativno male pare,i da nije nesto napucana atmosfera?
studentski domovi :lol: ako nemas ekipu za igru kod guce, moraces u neki od klubova gde atmosvera bas i nije za pohvalu, bar po meni.meridian preko puta autobuske pa za neki "mali" sto...

Boza_zvani_Pub
...
posto vidim da pare ispisujes u evropskim pretpostavljam da je to igra na net-u.mnogo sam puta igrao i sa pravim kartama i elektonsku formu (sto u klubu, sto na netu) i zakljucio: da se u elektonskim igrama mnogo cesce nego inace desavaju preokerti slicni onom kakve si naveo (nebrojeno puta mi se na netu desilo da se za stolom od 6 ljudi podele KK i AA i da naravno na turnu ili riveru izadje K). to je jednostavno tako pa u poslednje vreme bas izbegavam sve sto nije 100 posto natural :), sto bih i tebi preporucio ako imas mogucnosti, manje zbog para, vise zbog zivaca

Boza_zvani_Pub
sam u ovoj situaciji imao samo 2 Out-a i to je bila Q-10... Cista matematika...
preciznije imao si (najverovatnije) 4 izlaza od preostale 42 karte u spili sto je 9.5238 posto da se izvuces cool.gifcool.gif

assignment

Ma jebes online, sve ovo sto sam napisao se desilo "uzivo" za stolom... Online sam prestao vec odavno, a igrao max tri meseca... Kod maltene svakog igraca je bila ista prica - na pocetku dobijes 300-400 $ i onda pocnes da gubis, gubis i gubis...Pisem evrici jer sam u Svabiji... Karte padaju kako padaju ali ovog petka sam uzeo jedan monster pot, kojim sam izgladio bar dve "nepravde"...Digao skoro 500? sa K-KFlop: A-K-JTip ispred mene ide all in, ja takodje, iza mene jedan lik takodje...Prvi je imao J-A, ovaj iza mene A-KRiver: A-K-J-J-5, dignem tri prsta, urlam pobeda i "pay out please" :lol: Ovog petka je bilo prilicno dobro, a vec sam se bio od 50? srozao na 11, i onda mic po mic...

Feindouno
posto vidim da pare ispisujes u evropskim pretpostavljam da je to igra na net-u.mnogo sam puta igrao i sa pravim kartama i elektonsku formu (sto u klubu, sto na netu) i zakljucio: da se u elektonskim igrama mnogo cesce nego inace desavaju preokerti slicni onom kakve si naveo (nebrojeno puta mi se na netu desilo da se za stolom od 6 ljudi podele KK i AA i da naravno na turnu ili riveru izadje K). to je jednostavno tako pa u poslednje vreme bas izbegavam sve sto nije 100 posto natural :), sto bih i tebi preporucio ako imas mogucnosti, manje zbog para, vise zbog zivaca
Isao sam ja All-in na nekom turniru od 650$ buy-in (kvalifikovao se preko satelita) sa KK protiv AA i naravno da je izasao kralj na turnu a to mi se u RL ne desava. Najcesce kad je takva situacija (manji vs veci par) ne izadje bas nista@assignmentJos je samo falilo da neko ima 10 Q :lol: Takve ruke su mi omiljene kad su svi jaki ali nedovoljno...

assignment
@assignmentJos je samo falilo da neko ima 10 Q :lol: Takve ruke su mi omiljene kad su svi jaki ali nedovoljno...
Jeste, razmisljao sam kratko o tome, ali jednostavno sam morao da dam call - sa druge strane, i to mu ne bi pomoglo, posto sam preko turn-a dobio full ;) ali sam siguran, da se nebi pojavio da mi je stvarno trebao protiv straight-a cool.gif

Feindouno

I kazem zbog fula. On bi mislio da je najjaci a tebi jos para u dzep :D

Кристофер Лумумбо

@assignmentlepo je to sto igras 50E buy in, ali nemoj da te povuce i da se navuces. pretpostavljam da znas i sam, ali covek se veoma lako navuce, a veoma se tesko vadi. ja sam se u srednjoj skoli ozbiljno navukao na poker aparate i jedva sam se izvukao. nemoj da mislis da ti popujem, moje je da ti kazem. :)poceo sam da igram na facebooku ( registrovao se pod laznim imenom samo zbog pokera) i sjajno mi ide. svakog dana sam dobar i to dosta dobar. na pocetku partije idem na sigurno i ne forsiram, a kasnije, kada uzmem nekoliko velikih potova, igram maksimalno agresivno. to prolazi na facebooku, ali cenim da bi me iskusniji igraci odrali. takodje volim da cooliram kad imam jake karte i da polako navlacim protivnike. posle flopa dignem za, recimo, 10% chipova koje imam, pa posle turna duplo, i na kraju all in.kako me nerviraju slepci koji stalno raisuju za neku sicu. taman da se zavrsi krug i da se okrenu karte, neki slepac "raise", pa onda dok svi calluju, onda ponovo neki slepac raisuje neku sicu i tako u nedogled.eto, to su moji utisci posle 3 dana igranja.

Sign in to follow this  

• Create New...