Jump to content
Sign in to follow this  
Boza_zvani_Pub

Poker Texas Hold'em (no limit)

Recommended Posts

spin&doktors

meni je problem s pokerom, ili sreća, što me najmanje u celoj priči interesuje dobijanje nekakvih para, već sama dramatičnost igra i nadmetanje. međutim, za tu dramatičnost je opet potreban suma novca, koja svima znači nešto koji igraju u tom trenutku.lično, najviše me privlači da igra uživo, ali nisam nikad probao u holdemu. na netu jesam u raznim varijantama, ali mi nije nijedna "sela".jer, kad je reč o keš igri, igrao sam samo mikrolimite, što je prilično smorno i obično čekićanje, jer ako oćeš da igraš ozbiljno, efektivno odigraš svu petu ruku otprilike, što ti nije dovoljno motivirajuće kad znaš da ćeš u toj ruci uzeti oko jedan dolar, pod uslovom da je dobiješ. tako, da na tim novioma, niti para, niti muzike... pa sam onda, radi zanimljivosti, počeo ne nekoliko tabli istovremeno, ali tek se tu gubi draž pokera, i sve to ima smisla jedino ako ti je cilj da uzmeš neke pare, ali to su opet smešne pare... tako sa sam digao ruke od online pokera za keštakođe, igrao sam i na fejsbuku. na zingi su u 99 odsto slučajeva obični indijanci. za razliku od pokera za pare, gde za mene ima malo dinamike, ovde je ima i previše. idu ludaci sa all in na sve i svešta, što opet obesmišljava igru... jedino što malo zanimljivije i približnije realnom pokeru postaje kad se ode na više nivoe. a njih sa takvim indijancima pored tebe nije problem dostići. ja sam, npr, za dva dana od 5 k čipova nagurao do 11 miliona.tako da se na kraju sve svelo na to da eventualno nađem neku ekupi ljudi zainteresovanu za poker zbog same igre, jer mi se nnešto i ne ide u poker klubove.kao kompenzaciju, gledam high stakes poker na tv, ili na netu, mada se i te emisije nešto proredile. nemam neke posebne favorite među pokerašima najvišeg nivoa, ali su mi pojavom simpatični tony g i danijel negreanu, a uz to su dobri igrači, iako tony g čak i nije profesionalac

James Marshall

Preko neta je sranje (sem kad se igra u prave pare) jer će na stolovima (ili "sobi") od 10 igrača uvijek biti jedan ili dva koji će doći da spiska sve što mu je Fejsbuk dao a kad imaš nekog ko tako igra, to je smaranje svjetsko, tu igre nema. Možeš samo da mu uzmeš to ali će opet da dođe neki drugi indijanac koji će da kvari igru.Ja sam igrao neke varijante na stolu i ne mogu da se porede ni sa čim "onlajn". Sama činjenica da imaš vremena na pretek, da se igrači poštuju, da vrtiš one žetone po ruci, da možeš da gledaš protivnike, proučavaš je neprikosnovena.E sad, postoje dvije varijante no limita koje sam ja iskusio (turnirske) a to su da se igra dok neko ne pobijedi na stolu pa onda ide za sledeći sto gdje opet sve počinje ispočetka, i ta mi se varijanta sviđa mnogo više od ove druge koju sam doživio, a to je da se s vremena na vrijeme, kako igrači ispadaju, neki igrači sele za druge stolove gdje fali igrača, i to zna da bude sranje. Desilo mi se ne jednom, tipa mi igramo par sati utvrdo, tu smo svi negdje u egalu, sa recimo 20-30k čipova, a onda dođe neki lav koji je otrijebio neke papke i sirotinju na susjednom stolu i donese 200k čipova, i onda nam plaća jednom po jednom dok ga karta ne usere. To zna da ubije zadovoljstvo.Što se gledanja tiče, sad se to razrijedilo, ali sam volio nekad da gledam one snimke WSOP ili tih najjačih turnira na DSF-u sa onom starom ekipom, Dojlom, Čenom, Amarilom, pa i Džizusom Fergusonom, a od ovih novijih su mi ok Hansen, Ajvi, Negreanu, Helmut. Znam da je s njima dobro zezanje, ali od ovih naših komentatora ne mo'š ništa da čuješ kako jedan drugog podjebavaju :lol:

Boza_zvani_Pub
ako hoces uzbudjenje za relativno male pare na on line pokeru, a smara te da igras vise tabli cash game-a istovremeno, toplo ti preporucujem sng i mtt na starsima ili fulltiltu iz prvenstveno 2 razloga: 1. nagradni fond svakog turnira (pogotovu za final table mesta) je sam po sebi dovoljno primamljiv. 2. kod turnira je za razliku od kesa, pored pozicije i broja cipova veoma bitna i faza turnira (rana , sredna, bubble zona, kasna) te je to jos jedna varijabla koja unosi zivost u igru.ako si pocetnik, najtoplije ti preporucujem da krenes sa sng 180icama na pokerstarsu. takodjes mozes igrati vise turnira u isto vreme.npr:1. 180 igraca, 18 ulazi u nagradu, ulog 4.4$, 1. mesto: 216$, 2. 144$, 3. 85$ili srazmerno vise/manje sa vecom/manjom uplatom.edit: izbegavajte da uplacujete novac na Poker Stars, FullTiltPoker, i Absolute Poker jos neko vreme, dok ne prodje halabuka oko 'crnog petka' Edited by Boza_zvani_Pub

Čutura

Ja na FTP klijentu uopste nemam real money opciju? Vidim Da se igra pa mi iskreno nista nije jasno :unsure:

Čutura

....dupli...

Edited by Takanohana

Feindouno
Ja na FTP klijentu uopste nemam real money opciju? Vidim Da se igra pa mi iskreno nista nije jasno :unsure:
Amerikancima su ukinuli real money opciju (bar) dok se ne smiri frka oko 'crnog petka', ne znam za ostale zemlje.

Boza_zvani_Pub
Amerikancima su ukinuli real money opciju (bar) dok se ne smiri frka oko 'crnog petka', ne znam za ostale zemlje.
u evropi je svuda ok, malo se vise ceka sa isplatom. ne znam za kanadu i australiju.

Čutura

U subotu posle crnog petka uopste nisam mogao da otvorim FTP, nisam ni znao sta se desava, reko zabagovo mi klijent i lepo ga deinstaliram, krenem da skinem novi kad imam sta da vidim .com zauzeo FBI,al sa .net skinem novi klijent medjutim nema RM opciju?! Ne postoji.

Boza_zvani_Pub

ne znam sta da ti kazem.http://www.fulltiltpoker.com/ je vracena, probaj ponovo odatle. kod mene je sve normalno.

Čutura

skinuo novi klijent, deinstalirao onaj sa net. sad je sve u redu

Aleksandar88

net. je i predvidjen bez RM opcije :). Vidim da je problem odavno resen, nego cisto da napomenem za ljude koji mogu naleteti na isti problem kao i ti.

Edited by Aleksandar88

spin&doktors
ako hoces uzbudjenje za relativno male pare na on line pokeru, a smara te da igras vise tabli cash game-a istovremeno, toplo ti preporucujem sng i mtt na starsima ili fulltiltu
e, da znaš da sam poslednjih nedelju dana počeo da igram mtt, iako pre toga nisam nikad. nešto ne bih trenutno da ulažem svoju lovu, a hteo bih prvo i da se izvežbam, pa igram samo freeroll (na partypokeru), ali ne one za play money, već ove za sa fondom 50-500$.jedino što su ti freeroll zamorni, prijavi se po 10k igrača, pa to traje i po 4 i više sati... ali dobro, nakon što se ovi indijanci izlupaju u prvih sat vremena sa all inovima na sve i svašta, igra se malo normalizije, tako da nije neki problem ući u prvih 100-200, osim ako te na zabode neki bad beat. nemam još nijedan osvojen turnir, a najdalje što sam dogurao je 25... tako da sad razmišljam da se malo ozbiljnije posvetim mtt, ali mi i dalje odbija što dugo traju. pare mi, kao što rekoh u ranijem postu nisu neki motiv, jer ne gajim neke iluzije da bih se mogao u pokeru preterano opariti, pogotovo na mtt, već mi je u prvom planu sama igra.e, sad, ne znam kakvi su mtt i sng na višim nivoima. ovi freeroll iz ovo malo iskustva mi deluju da treba samo igrati tight, uz poneki rizik sa all inom kad se smanji broj BB, do finalne faze kad ideš push/fold. mada, koliko sam čitao i gledao po onim coaching videima, strategije za sve mtt su više-manje iste...e da, prošle nedelje sam odigrao i prvi put sng na mirkolimitima, što je još smešnije, uzmem 1. mesto. posle toga sam odigrao još par partija sng, bez nekog većeh uspeha, ali sam se vratio na keš, gde mi ne ide loše kad sam disciplinovan i kad se držim bankrolla. baš na u nedavno jednoj sobi startni no deposit bankroll uvećao skoro 10 puta. u toj fazi obavezno nastupa moje pravo ja. smore me mikrolimiti i abc poker, pređem na više, ne držim se bankrolla, volim da esperimentišem sa raznim varijantama blefova i pristupima i skrljam se na 0.p. s. nije da se nešto vadim, ali i na tim višim nivoima sam cele buy inove uglavom gubio na bad betovima, npr. idemo nas dvojica all in, obojica imamo QQ, ali on dobije boju, na turnu zovem all in sa 22 (na flopu bila 2, a ja sam preflop raiser), da ne govorim o KK, kad posle all ina na flopu, gde sam bio jači, manijaka ubada nešto na riveru i pljus! ode ceo buy in i pot od 40$...ok, jasno je da ne treba da se kurćim na nivou, za koji imam jedva 5 buy inova. no, dobro, bar sam osetio iole zanimljiviju igru... Edited by spin&doktors

Alphons

vidim da ovde ima ljudi koji vole i umeju da igraju, što je lepo.ja sam pre jedno mesec dana krenuo da igram online na FullTiltu, naravno ništa keš, samo vežba. Moram priznati da mi se prilično svidela igra, pa sam, pošto sam iskusno proćerdao prvih 1000 kredita (ili kako se zove taj kobajagi novac :) ) krenuo malo više da čitam o strategijama i sada me ide solidno, mislim da možda tek svaku treću, četvrtu partiju završim u minusu.video sam da ima članaka na pokerstrategy.com, ali me zanima jel ima neki online izvor koji biste preporučili (sajt, forum, e-books, štagod) za dublje ulaženje u tematiku ?

Čutura

na carbonu tokom marta svakodnevno idu turniri sa garantovanim fondom i izvanrednim odnosom bajin-moguci dobitak...npr, za 11$ prvo mesto preko 10000$, u parama je nesto preko 10% ucesnika..

Sign in to follow this  

• Create New...