Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Mogao bi da padne jedan split ovih lekarskih nadgornjavanja.
Uze mi rech iz usta.Ovde je tema stanje u zdravstvu, skupilo se lekarsko drustvo i unterhaltuju seo stvarima koje em ne razumemo em sa temom nemaju veze.Inache, divno je sto su me drugarice i drugovi lekari ubedili da je u Srbijistanje u zdravstvu na zavidnom nivou. Josh samo da ubede i pacijentepa ce svi imati zivot u ruzicastom.
Link to comment
Inache, divno je sto su me drugarice i drugovi lekari ubedili da je u Srbijistanje u zdravstvu na zavidnom nivou. Josh samo da ubede i pacijentepa ce svi imati zivot u ruzicastom.
Kako bi oni drugačije. To bratstvo je povezano po principu mafije, mislim na zavet ćutanja, nikada nisu nizašta krivi, a ako se i postavi pitanje krivice, sami će odlučivati o tome, jer drugi nisu stručni. Pa, pre neku nedelju neki doktor iz Komore je sav uvređen rekao da sudije ne mogu da sude lekarima jer su nestručni za medicinu. Gle čuda, znači da sudija ako sudi nekom nuklearnoim fizičaru mora da bude i naučnik pride!!!!
Link to comment
Kako bi oni drugačije. To bratstvo je povezano po principu mafije, mislim na zavet ćutanja, nikada nisu nizašta krivi, a ako se i postavi pitanje krivice, sami će odlučivati o tome, jer drugi nisu stručni. Pa, pre neku nedelju neki doktor iz Komore je sav uvređen rekao da sudije ne mogu da sude lekarima jer su nestručni za medicinu. Gle čuda, znači da sudija ako sudi nekom nuklearnoim fizičaru mora da bude i naučnik pride!!!!
Gospođo, pre nego što alarmirate UBPOK, malo pojašnjenje: od zakonskog uvođenja zvaničnih komora, zdravstvenim radnicima sude i komora i sud. Sud se bavi eventualno počinjenim krivičnim delom (nesavesno lečenje, nepružanje medicinske pomoći... ima ovde pravnika koji sigurno to mogu pobrojati) i za to izriče kazne predviđene KZ-om, dok komora sudi iz stručnog ugla i ima pravo da izrekne kaznu oduzimanja licence za rad. Btw, i sud u takvim slučajevima poseže za veštačenjem i eventualno superveštačenjem koje, zamislite, rade od suda izabrani lekari. Za vašeg g. nuklearnog bi to radio neki drugi nuklearni.Ne bi se Mario Puzo leba najeo da je o zdravstvenoj mafiji pisao.
Link to comment
ovo boldovano jednostavno nije tacno.hitni slucajevi se primaju odmah, salju se odmah, na uputu se naglasava da je hitno...sve potrebne (a dostupne) analize se rade bez zakazivanja. postoji mogucnost da nesto sto je hitno promakne neiskusnom ili nepazljivom lekaru u opstoj ili hitnoj sluzbi, ali to je problem druge vrste.srdjann je dao nekoliko primera... mislim da se hitnim stanjima smatraju sve bolesti i stanja kod kojih bi odlaganje medicinske intervencije moglo da dovede do vitalne ugrozenosti pacijenta, telesnog ostecenja i invaliditeta (ako sam neprecizna, izvinite, pisem po secanju).npr. sumnja na meningitis, encefalitis, febrilne konvulzije kod dece jesu hitno stanje.grip, upala grla, ovcije boginje nisu.hipertenzivna kriza, cvi, sumnja na infarkt miokarda, disekantnu aneurizmu aorte, akutna trovanja, politrauma, krvarenja i rascepi unutrasnjih organa i telesnih supljina itd jesu.izmeren visok pritisak, povremene nelagodnosti nisu.itd.
da li se sa medicinskog stanovista hitnim slucajevima smatraju:akutni apendicitis pucanje cira na dvanaestopalacnom crevu
Link to comment
Ne, divno je kad neko iz Niederbengel am Mein priča da se u Srbiji zbog lošeg zdravstva umire od konjuktivitisa. Devedesete su davno prošlo vreme. Ne lupaj. Ne smaraj.
Josh je divnije kad se iz prestonice serucka kako zdravstveni sistem u Srbiji relativno dobrofunkcionishe. Nista bre ne funkcionishe. Cekash po dva sata , ali tako stojeci jer nema stolica,ili barem ne za 50 ljudi koji su u toj cekaonici, imash 70-80 godina,nema nikakvog ventilatora,40 stepeni, zagusljivo, smrducka na razna isparenja. Eto tako je u Zajecaru.Ja se ne javljam ovde da bih tupila kako je u Niedergrtzu am Main nego sam bash zbog starihi bolesnih roditelja jako cesto u Zajecaru pa zdravstveni sistem u Srbiji dozivaljavam licno,ali uglavnom se stvar tako zavrshava da ih ipak odvedem u privatne ordinacije.U Srbiji je smrtnost zena od karcinoma dojke mnogo veca od nekog evropskog proseka.Ali to nije zbog losheg zdravstva, nego valjda zbog osiromashenog uranijuma.
Link to comment

Ti prigovaraš "seruckanju iz prestonice", a stanje u Zaječaru proglašavaš za zvanično stanje sistema? Svašta.Ono što mogu da se složim je da je tehnička opremljenost bolja u BGu. I na tome treba raditi. Ali za gužve, neorgaizovanost, javašluk... pa ne misliš li da je to isključiva odgovornost rukovodstva ZC Zaječar? Isti sistem je na nivou cele Srbije, iste proocedure, bodovanja, zarade... Pa ako je taj sistem uspeo da motiviše zdravstvene radnike u mom domu zdravlja da budu organizovani, ljubazni, profesionalni... ne razumem šta to država treba da uradi da bi motivisala tvoje Zaječarce? Možda bi lokalna samouprava nekako mogla da reaguje?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...