Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Ja imam u punomoćju polje koje automatski izbacuje datum štampanja. Kada ga pošaljem mejlom klijentu, svaki put mi se vrati sa drugim formatom datuma, načešće sa onim gde su / umesto . i ide prvo mesec pa dan. neverovatno je koliko ljudi malo obraćaju pažnju na ta osnovna podešavanja kompa.

Link to comment
4 hours ago, Hamlet Strašni said:

neverovatno je koliko ljudi malo obraćaju pažnju na ta osnovna podešavanja kompa.

Ne podešavaju ljudii, nego IT ppl. :fantom:

 

Kad sam već ovde, imam pitanje koje je mix zdravstva, prava i IT tehnologija da ne kažem mejla:

Da li firma sme zaposlenima (Send 2 All) da pošalje e-poštom informaciju da je Petar Petrović, zaposleni u firmi, pozitivan na PCR testu?

Yes or No and why? 

Edited by pt 2.0
Link to comment
10 minutes ago, pt 2.0 said:

I u mojoj poslali jutros, al je onda skočila antivaks koleginica da to ne sme da se radi i da eventualno sme da se napiše bez imena:

”Jedna osoba u kolektivu je zaražena blablabla”.


Pitaj je da citira taj zakon ;)

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Podaci o zdravstvenom stanju su poverljivi. Ne bi smeli da se otkrivaju na taj način. Zakon o zaštiti podataka o ličnosti. Nije problem da se “podaci o zdravlju” obradjuju vec da se na taj način distribuiraju, osim ako osoba nije dala pristanak. 
 

Tako moze da se pošalje i podatak taj i taj ima sidu, pa ako je neko bio u kontaku sa njim da se testira. 

  • +1 3
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment
Podaci o zdravstvenom stanju su poverljivi. Ne bi smeli da se otkrivaju na taj način. Zakon o zaštiti podataka o ličnosti. Nije problem da se “podaci o zdravlju” obradjuju vec da se na taj način distribuiraju, osim ako osoba nije dala pristanak. 
 
Tako moze da se pošalje i podatak taj i taj ima sidu, pa ako je neko bio u kontaku sa njim da se testira. 
Ova kod mene ima takav stav da verujem da je možda i sama inicirala da se ljudi obaveste.
Što je meni ok.







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Srbi se nikad neće odreći shvatanja da je biti bolestan sramota. Dok porodice ne zaključavaju svoje koronaše u podrume i kriju da su ikad postojali - dobro je. 

 

In other news, moja mlađa sestričina je u karantinu tj celo odeljenje prešlo na online na dve nedelje jer je dvoje dece pozitivno. Svi znaju ko su to dvoje učenika, šta ćemo sa tom zaštitom podataka o ličnosti meets maloletna lica/deca? 

Link to comment

Potrebno je da se zna ko je bolestan, da bi ljudi koji su bili sa njima u kontaktu pripazili i zbog sebe i zbog drugih.  Da bi lakše otkrili kontakte, upozorili ljude...nama su javili odmah za kolegu kad se razboleo, normalno je da se kaže, znam čoveka 15 godina.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
20 hours ago, Hamlet Strašni said:

Podaci o zdravstvenom stanju su poverljivi. Ne bi smeli da se otkrivaju na taj način. Zakon o zaštiti podataka o ličnosti. Nije problem da se “podaci o zdravlju” obradjuju vec da se na taj način distribuiraju, osim ako osoba nije dala pristanak. 
 

Tako moze da se pošalje i podatak taj i taj ima sidu, pa ako je neko bio u kontaku sa njim da se testira. 


Sida i korona, bas za poredjenje…
Vazno da se zakon formalno postuje, pa ko pretekne moze da se zakiti ordenom viteza Voje za zasluge u negovanju legalizma 
 

Link to comment

Posao Gradskog zavoda za javno zdravlje je da pohvata kontakte zarazenih i javi im da idu u karantin. U prvom talasu korone su to stvarno i radili.

Ne znam kako bi se to izvelo a da ne kazu ko je zarazeni?

Link to comment
1 hour ago, Paul Gompitz said:

Posao Gradskog zavoda za javno zdravlje je da pohvata kontakte zarazenih i javi im da idu u karantin. U prvom talasu korone su to stvarno i radili.

Ne znam kako bi se to izvelo a da ne kazu ko je zarazeni?

 

Tako sto pitaju zarazenog sa kim je bio u kontaktu. Informacija da je neko sa nekim bio u kontaktu nije informacija o necijem zdravstvenom stanju, a i zavod za javno zdravlje ne objavljuje to na oglasnim tablama.

Link to comment

Kad zarazeni Zika kaze da je bio u kontaktu sa Mikom i Perom onda Zavod zove njih dvojicu i kaze im morate u karantin jer ste bili u kontaktu sa zarazenim Zikom.
Ne vidim nacin da se to odradi bez navodjenja informacija o Zikinom zdravstvenom stanju.

Edited by Paul Gompitz
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...