Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

U prokupačkoj bolnici 30 dece zbog infekcija sličnih gripu

 

U poslednjih nekoliko dana zbog visoke temperature, kašlja i drugih respiratornih infekcija sličnih gripu na dečjem odeljenju prokupačke bolnice "Dr Aleksa Savić" smešteno je tridesetoro dece školskog i predškolskog uzrasta, kazali su u toj zdravstvenoj ustanovi.

U Prokuplju zvanično nije proglašena ;epidemija gripa, ali su zbog povećanog broja obolelih od stanja sličnih gripu u prokupačkoj bolnici zabranjene posete bolesnicima.

 

Komentari (1)

U Kraljevačkoj bolnici ubacuju se dodatni kreveti na dečije odelenje. Sve je puno. Tek juče zabranjene posete...verovatno su morali prvo da pitaju BG da li smeju.

Link to comment
Težaj oblik gripa sigurna zahteva dodatnu medicinsku negu. Sigurno ne misle na temperaturu i pun nos.
(Od komplikacija može da se umre, retko, ali može)
Verovatno je i dehidracija i to...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
30 minutes ago, Tihajeza said:

Težaj oblik gripa sigurna zahteva dodatnu medicinsku negu. Sigurno ne misle na temperaturu i pun nos.

(Od komplikacija može da se umre, retko, ali može)

Ma znam, nego mi malo mnogo 30 dece na kraljevačku bolnicu.

U KC Kragujevac mislim da bude po nekoliko slučajeva u istom trenutku a pokriva mnogo veću površinu.

Link to comment

Danas vodili bebu u savetovalište, obradujemo se kad smo videli da nam se vratila naša pedijatrica. Iz penzije! 

Otišla žena (tj oterali je) letos, mi se smorili al šta da se radi, zakon je zakon. Kad ono - ona opet u pogonu, vratili je na 6 meseci. Izgleda u državi blagostanja nema dovoljno doktora ili je (daleko bilo) neki egzodus? :sad:

Edited by Valkyrie
Link to comment
Danas vodili bebu u savetovalište, obradujemo se kad smo videli da nam se vratila naša pedijatrica. Iz penzije! 
Otišla žena (tj oterali je) letos, mi se smorili al šta da se radi, zakon je zakon. Kad ono - ona opet u pogonu, vratili je na 6 meseci. Izgleda u državi blagostanja nema dovoljno doktora ili je (daleko bilo) neki egzodus? :sad:
in nasha shkolska isto.

dok se ne zavrshe neke urgentne specijalizacije. ako ikad.

sent from bubamoto

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...