Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

2 hours ago, pt 2.0 said:

To je pismeniji deo šljama. 

Evo malo sta kazu nepismeni novinari o Vesicu (cas rekao cas napisao dogovorite se)

 

Zamenik gradonačelnika Goran Vesić rekao je: „Pоjеdini vlasnici lоkala raskоpavali su nоću Кnеz Mihailоvu ulicu i ISPОD КОCКI PОSTАVLjАLI NЕLЕGАLNЕ КАBLОVЕ ZА STRUJU!? „

 

Gospodin Vesić je na svom Facebook nalogu napisao:

Završеna jе prva faza zajеdničkе akcijе Grada Bеоgrada i Еlеktrоdistribucijе u оkviru kоjе smо uklanjali nеlеgalnе kablоvе za struju i divljе priključkе za frižidеrе za prоdaju sladоlеda i lеtnjе baštе.

Pоslеdnja dva dana uklanjali smо nеlеgalnе priključkе sa stubоva javnе rasvеtе. Uklоnili smо prеkо 5 kilоmеtara nеlеgalnih kablоva, kоjе jе pоstavilо 51 pravnо licе, kоjе jе kralо struju. Оni sе, lеpо, nеlеgalnо zakačе za stub javnе rasvеtе, kradu struju kоju plaćaju svi Bеоgrađani i takо pravе pоsaо.

Danas smо оtišli kоrak daljе. Vеrоvali ili nе pоjеdini vlasnici lоkala raskоpavali su nоću Кnеz Mihailоvu ulicu i ISPОD КОCКI PОSTАVLjАLI NЕLЕGАLNЕ КАBLОVЕ ZА STRUJU!? I pоslе sе pitamо zaštо kоckе u Кnеz Mihailоvоj nisu bilе stabilnе! Zamislitе taj bеzоbrazluk! Da nеkоmе padnе na pamеt da raskоpa Кnеz Mihailоvu ulicu da bi nеlеgalnо pоstaviо kablоvе! Uklоnili smо danas оkо 500 mеtara kablоva sa čеtiri vеlikе lоkacijе. Ti kablоvi su vоdili dо dvе kućicе za kоkicе, čеtiri frižidеra za sladоlеd i dvе baštе! Prоtiv svih vlasnika bićе pоdnеtе krivičnе prijavе za krađu strujе i tužba za naknadu štеtе оd Grada Bеоgrada za nеlеgalnо raskоpavanjе ulicе.

Svе оvо jе pоslеdnjih gоdina dоzvоlila inspеkcija Starоg grada i prеdsеdnik оvе оpštinе Bastać, za kоga sе zna da nеma kriminala u kоmе nijе učеstvоvaо. Zatо оd prе nеkоlikо mеsеci о pеšačkоj zоni brinе JP Bеоgradska tvrđava, a nе оpština Stari Grad. I оvо jе samо mali dео оnоga šta smо našli i šta su dоzvоljavali. О haоsu kоji su napravili sa lеtnjim baštama tеk ćеmо da pričamо. Bastać jе građanima Starоg Grada оduzео skоrо 300 parking mеsta da bi na njima bilе pоstavljеnе lеtnjе baštе.

Sada Bastać mоžе u Prčnju, u Crnоj Gоri, da dоzvоljava da sе nеlеgalnо pоstavljaju kablоvi. U Bеоgradu tо višе nеćе raditi.

Narеdnih dana nastavljamо akciju!“

 

He he bivsi drugari. 

 

Link to comment

Ovo verovatno nije pravi topic, ali

 

https://www.danas.rs/drustvo/od-karcinoma-boluje-svaki-deseti-stanovnik-toplickog-okruga/

 

Od karcinoma boluje svaki deseti stanovnik Topličkog okruga

U Topličkom okrugu blizu 11.000 odraslih osoba, ili svaki deseti stanovnik boluje od neke vrste karcinoma, dok mesečno hemioterapiju u prokupačkom Dispanzeru za onkologiju Opšte bolnice „Dr Aleksa Savić“ dobija 200 njih.

 

Nije mi bas najjasnije, jel ovo neka greska? 10%?

Link to comment

Neka statiska koju sam citao je da na nivou Srbije oko 11000 ljudi godisnje oboli od karcinoma, od toga oko 6000 su karcinomi pluca a skoro 100% obolelih od karcinoma pluca a muskarci su su pusaci.

Link to comment

Jebena procedura. 


 

Quote

U Zdravstvenom centru u Surdulici je kratko potvrđeno da je dvogodišnja devojčica preminula uz obećanje da će nas direktor ove zdravstvenen ustanove pozvati, dok direktorka Doma zdravlja u Vlasotincu doktorka Milena Stanković Mitrović kaže da lekar Hitne pomoći iz Crne Trave nije mogao da izađe na teren jer je morao da poštuje zvaničnu proceduru.
 

„Tačno je da Služba hitne pomoći nema sanitetsko vozilo u koje mogu da stave kiseonik, ali imaju vozilo sa nosilom kojim mogu da transportuju pacijenta. Međutim, doktor, koji je noćas bio u smeni, radio je sam. On kao jedini lekar ne sme da napusti Dom zdravlja. Postoje tu zakonske normative koje zaista moraju da se ispoštuju. Jeste da je Crna Trava teritorijalno blizu Vlasinskom jezeru i naravno da kada je ovako nešto u pitanju, tu nema govora, mora da se reaguje. Lekar je najverovatnije savetovao da se dete doveze do prve ambulante. Moguće da je lekar, inače, moram da kažem, sa dugogodišnjim iskustvom i jako privržen svom poslu, pomenuo da nemaju kiseonik, ali nije u tome problem. On je samo poštovao proceduru“, navodi Stanković Mitrovićeva.


Dvogodišnja devojčica umrla na putu do bolnice, pozlilo joj na Vlasinskom jezeru

 

 

Link to comment

Ako procedura kaze da jedini lekar ne sme da napusta ordinaciju, onda nije problem sa procedurom, vec sa nedostatkom lekara,zar ne? jer, ako promenimo proceduru, pa dozvolimo jedinom lekaru da odlazi na intervencije, vrlo brzo ce se desiti situacija da je lekar otisao da pomogne dedi od sto godina kome je skocio pritisak, a ispred ordinacije ce da umre neka druga nesrecna devojcica jer nije imao ko da joj pomogne...

I ne vredi da kazemo da lekar ne treba da ide da pomaze dedi kome skace pritisak, jer je to babi, koja je zvala hitnu pomoc, izgledalo kao da je deda na samrti... Pa, nije baba lekar pa da moze da proceni koliko je ozbiljno, jel'...?

Link to comment
22 minutes ago, Mimix said:

Ako procedura kaze da jedini lekar ne sme da napusta ordinaciju, onda nije problem sa procedurom, vec sa nedostatkom lekara,zar ne? jer, ako promenimo proceduru, pa dozvolimo jedinom lekaru da odlazi na intervencije, vrlo brzo ce se desiti situacija da je lekar otisao da pomogne dedi od sto godina kome je skocio pritisak, a ispred ordinacije ce da umre neka druga nesrecna devojcica jer nije imao ko da joj pomogne...

I ne vredi da kazemo da lekar ne treba da ide da pomaze dedi kome skace pritisak, jer je to babi, koja je zvala hitnu pomoc, izgledalo kao da je deda na samrti... Pa, nije baba lekar pa da moze da proceni koliko je ozbiljno, jel'...?

Apsolutno.

Link to comment

Dosao da postavim ovo.

 

Jebote.

 

Ali zato Stadioni, Jarboli za Zastave, Fontane, Gondole,  Jelke od 80 000 eura.  Ali nema za doktore, sanitet, lekove, zdravstvenu zastitu najmladjih.

 

Jebemte zemljo, ovde ljudi sami jedu svoju decu sto rece onaj u tru detektivu. Pa mi smo bre potpuno otisli u kurac.

Edited by Caligula
Link to comment

Kroz lekare se ne peru pare kao kroz stadione i fontane...

 

A biće još gore... Možda Mile shvati da kad ne bude imao ko da mu leči decu, nešto nije uredu...

 

Mada, sumnjam, okrenuče se proverenim metodama lečenja, religiji i magiji...

Link to comment

Cuj gluposti, postovao proceduru?!?!

Nije izasao da pomogne djetetu od dve godine jer je u Crnoj Travi realno za ocekivati da mu u nocnoj smjeni neki prioritetniji slucaj dodje na noge u Dom Zdravlja? 

 

Link to comment

Ovo je smrtno ozbiljna priča

Kao mlad lekar radio sam u seoskom DZ gde je jedan lekar radio noć.

Svaki telefonski poziv posle recimo 22h mi je ledio krv u žilama pošto si morao da zaigraš rulet. 

Tačno je da po zakonu lekar ne sme da napušta radno mesto tj DZ, ali ima jedna kvaka - obično je taj DZ u kome radiš noću registrovan i kao Služba za pružanje hitne medicinske pomoći, opremljena i kombijem i vozačem što implicira da moraš da izadješ na teren.

To je bukvalno po onoj narodnoj - kakogod okreneš, guzica je pozadi. 

Moj kolega je imao sličnu situaciju, samo je bio stariji čovek u pitanju - jedva se spasao suda i robije. 

Neverovatna rupa u propisima koja nikad nije ispravljena. 

Link to comment
1 hour ago, Mimix said:

Ako procedura kaze da jedini lekar ne sme da napusta ordinaciju, onda nije problem sa procedurom, vec sa nedostatkom lekara,zar ne?

E pa ne može tako jer onda mora da se traži uzrok što nemamo lekare, de su, kako je moguće da svake godine diplomira xyz lekara u Srbiji a sve ih je manje u bolnicama, domovima zdravlja a seoskim ambulantama pa tek. 

Go$podine Mimix, Vi ste maliciozni. 

Link to comment
Just now, Valkyrie said:

E pa ne može tako jer onda mora da se traži uzrok što nemamo lekare, de su, kako je moguće da svake godine diplomira xyz lekara u Srbiji a sve ih je manje u bolnicama, domovima zdravlja a seoskim ambulantama pa tek. 

Go$podine Mimix, Vi ste maliciozni. 

Pa zna se uzrok, svi su u Nemačkoj... Samo se svi prave ludi...

 

A tek će da idu...

 

A zašto idu u Nemačku? To je lako, izdajnici, mrze Srbiju, samo su im pare bitne...

 

 

Link to comment
Just now, radisa said:

Pa zna se uzrok, svi su u Nemačkoj...

Ajde? :rolleyes:

Pa na to i aludiram, da naravno da neće dozvoliti da se otvori pitanje toga kako je moguće da u Državi Blagostanja lekarima nije dovoljno dobro već pale kod arhineprijatelja.

Link to comment
1 minute ago, Valkyrie said:

Ajde? :rolleyes:

Pa na to i aludiram, da naravno da neće dozvoliti da se otvori pitanje toga kako je moguće da u Državi Blagostanja lekarima nije dovoljno dobro već pale kod arhineprijatelja.

Pa znam, samo se nadovezujem... :D

 

Ja sam imao horor priču u aprilu, sa klincem, oko srpskog zdravstva... Ono, kad i pare ni veze ne pomažu, jer, jbg, srpsko zdravstvo... Sva sreća, sve se završilo dobro, ali je to sve strašno...

 

Kad mi neko spomene u RL fontanu ili stadion dobijem napad besa... Jebem im mater, za fontane, stadione, Kopernikuse i ostala sranja ima para, ali za to da lekari i sestre  budu plaćeni kako treba nema... Đubrad pogana...

 

Ja ne da mislim, nego znam, da bi se spram onog što se izvuče legalno iz JP i povezanih lica, plate mogle da se strašno dignu u zdravstvu i prosveti, što bi moglo da strašno povuče ovo društvo... Ali, onda nema punjenja privatnih džepova, mater im lopovsku...
 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...