Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Nista pod milim bogom ne moze da se zavrsi, a da se ne vracas na mesto...hm...elektronskog prepisivanja lekova.

Cale bio s bratom kod lekara, prepisali mu lekove (redovna terapija), odem u apoteku ocitaju karticu, dva leka nisu u sistemu, sedam jesu. Ranije je taj elektronski recept bio na papiru, odneses u apoteku, oni ga aktiviraju, pa naredna dva meseca uzimas peko kartice. Dakle, covek je mogao da prebroji recepte odmah i proveri da li je sve na broju. Sada ukucavaju diektno u kompjuter, pacijent ne dobije nikakav papir, pa kad ode u apoteku moze samo da moli boga da je dobro prosao u ovom "izvlacenju". Otac moje drage "setao" je tako tri puta.

Odem ja kod doktorke, molim vas, ako nije problem, samo da pitam, po sredi je greska, mrzim sam sebe, ljudi me gledaju ko da lazem i da pokusavam da udjem preko reda na pregled. Doktorka kaze sve je ukucala, mozda nije stiglo do njih, ja je zamoilim da proveri, a, kaze ona, vas otac vise nije u kompjuteru, ispao je sistem, dodjite sutra ako se lekovi ne pojave u sistemu, mozda jos nisu stigli. samo udjite, nije problem.

I ja sad opet treba da preskacem ljude, a mogu da zamislim i da nisam jedini sa istim problemom...

Nista, cale ima te lekove za ovaj mesec, pa cu da zakazem pregled za naredni i idem umesto njega posto je slabo pokretan.

A mozda lekovi i stignu, recimo sutra (malo sutra), pa necu morati.

A kad ocitavaju u apoteci kad izdaju lekove, sajt se obicno ukopa, nece, oce, cekajte, ovaj jedan nije proso, ako nije hitno, probajte popodne itd, itd...

Tezak raspad!

Edited by Nesh
Link to comment

Digitalizacija, Pantela...

Prošle ili pretprošle nedelje su imali slučaj sa e-receptima za ljude sa HIV-om i to neki lek koji je bitan datumski...

Kao "pao server , ali neće više...majke mi..." 

Link to comment

Pre tri dana umre zena u hitnoj u jednom gradicu, snsovka koju su doveli da bez medicinske skole radi ko sestra nije mogla da joj nadje venu 45 minuta, mozda nije riknula zbog toga al digla porodocia frku do neba, zamisljam kako je direktoru, ko da igra sims na najtezem svaki dan neke iznenadne nesrece i suluda dogadjanja 

Link to comment

Kao covek iz struke koji poslom ima jako dobar uvid u digitalizaciju srpskog zdravstva, imam samo jedan predlog:

 

Izbaciti sve kompjutere iz svih zdravstvenih ustanova i zabraniti njihovu upotrebu bar narednih 10 godina dok se ova agonija, bruka i amaterizam ne zaborave.

 

Link to comment

I ja imam sličnu muku

ali veštinom svojom izbegavam bruku

Hajde Bujo, ružne stvari ne reci,

šarmirao si devojke u lokalnoj apoteci.

Daju mi sve što mi treba

lekove  van recepta pogaču preko hleba.

Link to comment
On ‎29‎.‎1‎.‎2019‎. at 13:14, Frank Pembleton said:

Da ispricam , a moze i savet ako neko ima iskustva....

Dakle prijatelju keva dozivela "rupturu anuerizme" , pala na ulici, odveli je hitno u urgentni, tamo imala operaciju lezala 10 dana otpustili je kuci onad posle par dana opet joj bilo lose onda skoro mesec dana lezala u bolnici, i to strogo lezanje.Naravno doslo do atrofije misica i ona kad su je pustili nije mogla ni da hoda. I povremeno se gubi.

Na otpustu lekar koji je operisao napisao da je svesna, ali zavisna od nege drugog lica. A ona ne moze da stoji uopste, cak i kad sedi oce da padne u stranu....

Prijatelj , posto je jasno da njoj treba rehabilitacija , ali pod okom lekara, predao u Nemanjinoj za rehabilitaciju u nekoj banji.

Danas mu javili da su odbijeni jer je ovaj  doktor napisao :

Pri otpsutu svesna,  komunikativna,  orijentisana,  na KN nalaz uredan, na GE  i DE bez  lateralizacije.
Sproveden je rani  fizikalni  tretman,  vertikalizovana  od hoda uz pomoc.

 

Sto naravno nije slucaj...

Sad ce on da pise zalbu ali....

Interesuje me sta ovaj moj ortak zapravo moze?

Da trazi ponovni pregled i konstatovanje stanja, a i ne razumem kako je ovaj mogao tako da napise potpuno netacno i neistinito.

Nadam se da nije posredi iznuda, ili je lekarov trip da njegovim pacijentima ne treba dalje lecenje....

Sećate se ovoga...

E pa jadna žena je danas dva puta operisana danas , pte toga je hodali tamo-vamo dvaput je vraćali iz Sv.Sava kao "nije za njih" o Jbmti sve...

Posle razgovora sa lekarima danas u Sv.Sava, njen sin oće da ubije onog lekara koji je "liferovao" kevu i napisao da je maltene ok...

Čovek je odlepio, i njegova žena me moli da probam da ga "urazumim" .....

 

Link to comment

Probaj jer ništa drugo nema smisla a samo će se povećati sranje.

 

To kao oni slučajevi za koje znam, ljudi sa multiplom koji su odbijeni za penziju uz obrazloženje: bolest je u procesu lečenja!

 

 

A i vrapci na grani i crvi u toj grani znaju da je ta bolest neizlečiva.

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...
Quote

Ministar prosvete Mladen Šarčević najavio je da će deca koja do 1. septembra ne prime zakonom obavezne vakcine biti izuzeta iz porodice.

 

Ne kapiram kako ovaj imbecil može da najavljuje nešto što nikakve veze nema sa njegovim ministarstvom? Takođe ne kapiram zašto, ako je već vakcinacija obavezna, ne nahvataju decu u školi i naprosto ih vakcinišu? Kao nas nekad.

Link to comment

Znaci da ce ih dati u hraniteljske porodice kojima ce isplacivati 30-ak hiljada dinara mesecno po detetu. Samo da se bato seti da preuzme i taj sektor...

Link to comment
1 hour ago, Anonymous said:

 

Ne kapiram kako ovaj imbecil može da najavljuje nešto što nikakve veze nema sa njegovim ministarstvom? Takođe ne kapiram zašto, ako je već vakcinacija obavezna, ne nahvataju decu u školi i naprosto ih vakcinišu? Kao nas nekad.

zato shto nishta ne smesh da radish sa detetom bez prisustva i/ili odobrenja roditelja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...