Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Ti prigovaraš "seruckanju iz prestonice", a stanje u Zaječaru proglašavaš za zvanično stanje sistema? Svašta.Ono što mogu da se složim je da je tehnička opremljenost bolja u BGu. I na tome treba raditi. Ali za gužve, neorgaizovanost, javašluk... pa ne misliš li da je to isključiva odgovornost rukovodstva ZC Zaječar? Isti sistem je na nivou cele Srbije, iste proocedure, bodovanja, zarade... Pa ako je taj sistem uspeo da motiviše zdravstvene radnike u mom domu zdravlja da budu organizovani, ljubazni, profesionalni... ne razumem šta to država treba da uradi da bi motivisala tvoje Zaječarce? Možda bi lokalna samouprava nekako mogla da reaguje?
Nije velika razlika izmedju Beograda i Zajecara.Cekaju ljudi u prepunim cekaonicama i tamo i u prestonici.Nego tebi, kao sto je to uobicajeno, upala sikira u med cak i za odlazak u medicinski centar ;)
Link to comment
Cekaju ljudi u prepunim cekaonicama i tamo i u prestonici.
sto se tice domova zdravlja - nije samo njemu upala sekira u med iliti - i o palilulskom dz sve najbolje. doterali su ga, svako kod svog lekara, zakazivanje telefonom, ako si hitan slucaj primi te ko stigne (za sve ovo imam licna i dobra iskustva). najogre se ponasjau pacijenti, koji dodju mimo termina i kad im nije hitno (nego im zgodno da tad pokupe nove recepte) pa onda lazu bezocno da su imali zakazano i prose za termin, dva. mislim, rad sa ljudima - ko ga izmisli.sto se tice zena sa tumorom i onkologije, da ti i to kazem iz licnog iskustva - cekaonice su prepune ali sistem funkcionise i nekim ljudima (posebno jednoj sestri tamo) skidam kapu i saginjem glavu do poda za humanost i zivce. cekalo se dosta na UZ snimanja (ja to radim privatno jer mogu da platim i necu da cekam)ono sto jeste neophodno je ici na REDOVNE kontrole. ne ubija zdravstvo, makar ne od raka. stres i los nacin zivota ubija. Edited by PointTaken
Link to comment
sto se tice domova zdravlja - nije samo njemu upala sekira u med iliti - i o palilulskom dz sve najbolje. doterali su ga, svako kod svog lekara, zakazivanje telefonom, ako si hitan slucaj primi te ko stigne (za sve ovo imam licna i dobra iskustva). najogre se ponasjau pacijenti, koji dodju mimo termina i kad im nije hitno (nego im zgodno da tad pokupe nove recepte) pa onda lazu bezocno da su imali zakazano i prose za termin, dva. mislim, rad sa ljudima - ko ga izmisli.
Verovatno bi bilo vishe tako prijatnih i profesionalnih domova zdravlja,doteranih i umivenih, medjutim postoji uvek ono ali sto devojci srecu kvari, kao na primer vesti od danas :"Dva lekara pukovnika sa VMA doktor ortoped Ivica Medenica i doktor Jovan Jugović načelnik kabineta za psihijatriju koji su osumnjičeni da su izdavali lažnu lekarsku dokumentaciju. Na osnovu takve dokumentacije kasnije se manipulisalo sa dodeljivanjem stanova, penzionisanjem i naplatom šteta za povređivanje. Ova kriminalna grupa se sumnjiči da je duže vreme vršila krivična dela. Osumnjičeni su recimo povećavali stepen invaliditeta koji su koristili za uzimanje naknada ili povećanje boračkih penzija ili su neregularno dodeljivali stanove koje bi prodavali i delili novac. "
Link to comment

A to direktno utiče na kvalitet zdravstvenih usluga za obične smrtnike - kako?

Ova kriminalna grupa se sumnjiči da je duže vreme vršila krivična dela. Osumnjičeni su recimo povećavali stepen invaliditeta koji su koristili za uzimanje naknada ili povećanje boračkih penzija ili su neregularno dodeljivali stanove koje bi prodavali i delili novac. "
Jbt, ovo zvuči kao da su ljude sakatili za novac. Odakle ti ova vest?
Link to comment
A to direktno utiče na kvalitet zdravstvenih usluga za obične smrtnike - kako?Jbt, ovo zvuči kao da su ljude sakatili za novac. Odakle ti ova vest?
Najdirektnije.Ostecen je socijalni budzet za nekoliko miliona evra.Medjutim cela prica ukljucujuci i VMA ne spada u zdravstvenu negou vojnu mafiju. Svaki dan se pojavljuje nova mafija.
Link to comment
Jbt, ovo zvuči kao da su ljude sakatili za novac. Odakle ti ova vest?
hihi, ti si bas u horor asocijacijama... ne zvuci tako, nego kao da su stepen invaliditeta lazno prikazivali vecim no sto jeste.i stvarno ne znam kakve to veze ima sa mojim :heart: domom zdravlja... ali, ako je hit pljuvati zdravstvo (a izgleda jeste), mogu i tu da doprinesem, doduse u sferi SF opcija za nabavljanje pojedinih lekova... :(
Link to comment
A ovo o stanju u zdravstvu zaključuješ na osnovu kojih činjenica? Mislim, da nije popravljeno ni za promil? Evo ja radim u zdravstvu i smatram (kao i najveći broj mojih kolega) da je stanje u zdravstvu drastično popravljeno, mogu da navodim i razne primere ali ne bih da smaram, reći ću ti samo jednu činjenicu - pacijenti ne kupuju ništa od lekova i medicinskog materijala kada bivaju hospitalozovani u ustanovama sekundarne i tercijarne zdravstvene zaštite, dok je ranije bio slučaj da su morali da kupuju i špriceve i gaze i zavoje i ostali materijal, kao i mnoge lekove.Da li to znači da stanje nije popravljeno ni za promil?
pročitah topik.jeste, popravilo se što je ambulanta u lominoj pristojna, što j dom zdravlja savski venac uredan, što su svi na fizikalnoj rehabilitaciji tamo prilježni.ovi opisni postovi su mogli da budu napisani i pre 10 godina. pacijenti i dalje umiru na stolovima nebrigom lekara, lekari ne odgovaraju za to oduzimanjem prava na rad, primaju mito, dok dođeš na red za pregled/analizu (što neko reče= ozdraviš ili manjkaš, nerešen je odnos korišćenja prvatnih ordinacija...........da ti pomenem da sam pisao molbu za refundaciju 9000 plaćenih za skeniranje glave jer je bilo nemoguće u razumnom roku to da se odradi u kliničkom centru. rekoše mi da nije bilo hitno. a bilo je.
Link to comment
Ono što je glavni problem zdravstva u Srbiji je taj što u školama ne postoji zdravstveno obrazovanje.
Zanimljivo zapažanje. Kao bi se najefikasnije moglo sprovoditi?Formalno postoji predmet fizičko i zdravstveno vaspitanje, ali kakvi su uslovi za realizaciju i kako se sprovodi, bar ovaj zdravstveni deo, ne znam. Mislim da se sporadično održavaju i prigodna predavanja kada se približi dan borbe protiv neke bolesti, ali da li to klincima služi da izbegnu redovnu nastavu ili ima uticaja bar na 2% njih, pitanje je.Ne bih znala da definišem šta je glavni problem u zdravstvu. Kao i u ostalim sferama, i na zdravstvo su preslikani svi problemi prisutni u društvu. Mislim da bi moglo da se radi na poboljšanju i pre nego što stasa generacija zdravstveno osvešćenih. Sad, što je za svaku, pa i kozmetičku promenu, tipa renoviranja domova zdravlja, nabavljanja osnovne opreme i lekova, neophodna hrpa novca, veliki je problem.edit:reč Edited by stormy
Link to comment

'ajde da probam i ovde.imam sledeci problem: mozda nije bas adekvatan topik, ali...u osamdesetim, recimo period od 84 pa do kraja osamdesetih, a verovatno pre i posle toga, na hirursko ortopedskoj bolnici banjici je radio dr. cirolo (za ime nisam sto posto siguran) orcevic. pokusavam na netu da nadjem nesto o njemu, ali mi ne uspeva. da li sam ja toliko glupav da koristim pretrazivace ili je nesto drugo u pitanju, ali ovaj doktor kao da ne postoji, a trebalo bi, ne samo da postoji, nego da je bio i vrhunski strucnjak u oblasti ortopedije u tom periodu. bilo kakva pomoc ce mi biti od koristi, neki link, ili mozda neko zna nesto o njemu, neko cuo za njega, mozda neko od lekara.ako ovome nikako nije ovde mesto, molim moderatore da ga prebace na odgovarajuce gde ce neko procitati i mozda mi pomoci.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...