Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

1 hour ago, JozoMujica said:

Kvalitetna u smislu dejstva ili bezbednosti?

Što se tiče prvog, ne vidim zašto bi neko ko želi da koristi kanabis a ne želi morfijum bio primoravan na to.

Što se tiče drugog, statistika je neumoljiva: vutra 0 mrtvih : morfijum mnogo mrtvih.

U svakom smislu morfin je bolje rešenje kao savršen pejnkiler, da li ga koristio u rovu ili u lečenju hroničnih bolova. Jeste opaka navlakuša i zato je bitan ko daje i kako.

Link to comment
13 minutes ago, dùda said:

bujo, nisam odavno ovde zalazila, izvni ako si pisao , nadam se da ne trpiš bolove :cry:

 

Ne, na sreću. Hvala.

Bilo ih je malo neposredno posle jednog relapsa, čisto da omirešim kakvi su, no to je sredila pulsna terapija. Ono što mene muči je konstantna snažna utrnulost nogu (stopala najviše), nekakvo snažno i konstantno stezanje oko grudnog koša, slaba ravnoteža i brzo umaranje. Jedva predjem par stotina metara.Tu ulje od kanabisa ne pomaže.

Prvo sam deset dana ili dve nedelje uzimao kap pa onda par sati kasnije još jednu, kap veličine zrna pirinča. I ništa mi nije pomagalo a osećao sam neku vrlo, vrlo blagu kao uduvanost. Ne bih voleo da takav provodim cele dane.

Hteo sam da vratim ono što mi je ostalo ali drugar koji mi je dao reče da mu ne treba. Mesec dva kasnije mi je palo na pamet da srokam preterane doze, četiri kapi veličine zrna graška pa par sati kasnije još četiri. E, to je bilo zabavno, kao neki dobar dugodržeći džoint. Pisao sam ovde o mom "podmazivanju šina" kako sam to zvao. I gledao sam Vikinge i Westworld. Sad se pola ne sećam :D 

 

U svakom slučaju, kod nas ulje još nije legalizovano. Tamo gde jeste, možda je moguće dozu preciznije odrediti.

 

Link to comment

ajde, dobro je da nemaš bolove, to je pretpostavljam ipak najgore u svemu

 

ne daj se, nikada čovek ne zna kada i kako stvari mogu da se poboljšalju, držim palčeve :)

Link to comment

MS sa bolovima je retka a ni bolovi, kažu, nisu baš toliki da zahtevaju morfijum mada umeju da budu zajebani. No, ima tu dovoljno drugih problema.

Za neke druge bolesti bi kanabis verovatno bio korisniji. A meni za mentalno opuštanje bolje posluži pivo :rolleyes:

Link to comment
On 20.5.2018. at 3:29, JozoMujica said:

Cinjenica je i da se od THC-a i CBD-a nikad niko nije overio, a da od morfijuma mnogi jesu.

zasto je morfij od maka ista specijalan nego THC?

Link to comment
17 hours ago, Bujodrag said:

MS sa bolovima je retka a ni bolovi, kažu, nisu baš toliki da zahtevaju morfijum mada umeju da budu zajebani. No, ima tu dovoljno drugih problema.

Za neke druge bolesti bi kanabis verovatno bio korisniji. A meni za mentalno opuštanje bolje posluži pivo :rolleyes:

Holandjani ga uopšte ne smatraju za pain killer sredstvo.

Link to comment

Ovde nije niko, čini mi se, ali na netu ćeš lako naći ljude koji tvrde da to ulje leči sve.

I da ishrana leči sve.

I da pozitivan stav leči još sve.

I da bolesti nema.

Link to comment

vitamini, minerali, mada cujem nekima prekomerna dozaa vitaimina ce pomaze,

onda sta jos druge gluposti ljude sire,

neka klinikau Instabulu i Moskvi... ne nasedajte i nemojte davati pare

 

ulje od kanaabisa

 

semenke kajsije

 

aronija, borovnice, 

Link to comment

pa dobro, na netu ces naci i ljude koji veruju da je dovoljno da gledas u sunce da bi dobio energiju.

 

kad se ovde to napise, ja bih ocekivao da je ovde i procitano. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...