Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

On 10.5.2018. at 23:53, djordje geprat said:

 

drugo, zbog čega postoje liste čekanja? nema dovoljno ljdstva, prostora, opreme. toga svega ima u privatnim klinikama/ambulantama. zbog čega boldovan zakon ne dozvoljava da da obaviš pregled/intervenciju u privatnoj klinici umesto da čekaš mesecima na pregled u državnoj? pa neki put i ne dočekaš taj termin.

 

Ima tu jedna caka - postoji propis da ukoliko pacijent ne može da zakaže prvi pregled u roku od 30 dana može da ode kod privatnika i da mu socijalno refundira lovu. Sitna slovca kažu da posle socijalno taj račun ispostavi ustanovi koja nije mogla da primi pacijenta. Zato je u ustanovama uglavnom kažnjivo smrću napisati potvrdu da se prvi pregled ne može odraditi u roku od 30 dana. 

 

 

On 11.5.2018. at 5:32, MilenaS said:

 

 

citiraću našu poznatu kvazi doktorku Danicu Grujičić. 

da su liste čekanja zbog neupotrebe kapaciteta 100%, da se mašina koristi 2 sata od predviđenih 12 dnevno.

 

Dana malko kaki. Ona ima 2 skenera i MR na 155 kreveta. A npr Klinički Centar Kragujevac ima jedan skener i jedan magnet na 1250 kreveta. Odatle liste čekanja. 

 

Problem sa srpskim zdravstvom je što je potpuno naopako organizovano i postavljeno, kao i što je centralizovano u potpunosti tako da se gotovo sav kvalitet nalazi u manje od 100 milja oko Beograda. 

Link to comment
7 hours ago, steins said:

 

 

 

Dana malko kaki. Ona ima 2 skenera i MR na 155 kreveta. A npr Klinički Centar Kragujevac ima jedan skener i jedan magnet na 1250 kreveta. Odatle liste čekanja. 

 

Problem sa srpskim zdravstvom je što je potpuno naopako organizovano i postavljeno, kao i što je centralizovano u potpunosti tako da se gotovo sav kvalitet nalazi u manje od 100 milja oko Beograda. 

 

Malko...?? Ona je sva u teorijama zavere.

 

Ona je kao rekla da kod nje na hiljde pacijenata iz celog regiona dolazi.

 

kaobajagi oni ne umeju da se organizuju u Kragujevcu. lupam...

Link to comment

Naravno da kenja, rođaka mi radi u kliničkom, i kaže mi da je da bi dokazala "kako sve može kad se hoće" terala zaposlene da rade i 30-50% prekovremeno.
Nateže statistiku sa postojećim osobljem jer ne može / ne sme da zapošljava i ova moja kaže da zaposleni tamo onako već na ivici snage i boji se da otaljavaju samo da ispune brojke...





...shiit has hit the fan....

Link to comment

Moja žena više ne šalje svoje neurološke pacijente Dani Grujičić kada joj treba konsultacija neurohirurga (kojih nema u Vršcu). Kaže da je ona ranije bila izvrstan lekar, ali da je u poslednjih par godina potpuno prolupala, i da je par puta od nje dobijala takve gluposti koje se graniče sa zdravim razumom, a i pacijenti su joj se žalili na loš i potcenjivački tretman. Sva je sreća, pa u BG-u ima još drugih ozbiljnih neurohirurga.

Link to comment

Žena je budaletina, to sam ukapirao još kad je držala tiradu o tome kako je bolje da pacijenti protiv bolova uzimaju morfijum nego ulje od kanabisa.

Link to comment

chinjenica je da kod kanabisa nije praktichno regulisano doziranje i tu jeste u pravu. opet, nije neshto shto ne bi moglo da se reshi. ali kad je to u pitanju, ona ima pravila kojih mora da se pridrzava.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

Link to comment
7 minutes ago, gospa buba said:

chinjenica je da kod kanabisa nije praktichno regulisano doziranje i tu jeste u pravu. opet, nije neshto shto ne bi moglo da se reshi.

 

Cinjenica je i da se od THC-a i CBD-a nikad niko nije overio, a da od morfijuma mnogi jesu.

Link to comment

i to, naravno. ali mi (valjda) govorimo o kontrolisanom doziranju, koje nije definisano. overavanje je pak privatna stvar.

 

i eksperiment ako bi se radio ima svoje uslove i metodologiju. i to mora da se uradi.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

i to, naravno. ali mi (valjda) govorimo o kontrolisanom doziranju, koje nije definisano. overavanje je pak privatna stvar.

 

i eksperiment ako bi se radio ima svoje uslove i metodologiju. i to mora da se uradi.

 

Ma naravno, ne moze svakom obolelom po dzoint pa neka se snalaze, zna se i kako i sta treba da se radi, a ima i dosta iskustva po svetu...

Link to comment
16 hours ago, JozoMujica said:

Žena je budaletina, to sam ukapirao još kad je držala tiradu o tome kako je bolje da pacijenti protiv bolova uzimaju morfijum nego ulje od kanabisa.

-1

Sačekaćemo mi još dugo da se nađe kvalitetna zamena za morfin. 

Link to comment
4 hours ago, desboj said:

-1

Sačekaćemo mi još dugo da se nađe kvalitetna zamena za morfin. 

Kvalitetna u smislu dejstva ili bezbednosti?

Što se tiče prvog, ne vidim zašto bi neko ko želi da koristi kanabis a ne želi morfijum bio primoravan na to.

Što se tiče drugog, statistika je neumoljiva: vutra 0 mrtvih : morfijum mnogo mrtvih.

Link to comment

Baš moja doktorka je na Institutu za neurologiju držala predavanje o preparatima na bazi kanabisa. I, svakako da mogu da pomognu kod bolova ali ne i kod onih baš jakih bolova. Postoje verzije multiple koje jesu bolne a češće je konstantnost bola veći problem nego intenzitet. A tu su i utrnulost i stezanja i svašta još. Tu bi ulje moglo da pomogne. Meni nije, jbg, ali, to je bilo neprecizno testiranje. 

Link to comment
34 minutes ago, Bujodrag said:

Baš moja doktorka je na Institutu za neurologiju držala predavanje o preparatima na bazi kanabisa. I, svakako da mogu da pomognu kod bolova ali ne i kod onih baš jakih bolova. Postoje verzije multiple koje jesu bolne a češće je konstantnost bola veći problem nego intenzitet. A tu su i utrnulost i stezanja i svašta još. Tu bi ulje moglo da pomogne. Meni nije, jbg, ali, to je bilo neprecizno testiranje. 

bujo, nisam odavno ovde zalazila, izvni ako si pisao , nadam se da ne trpiš bolove :cry:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...