Jump to content
IGNORED

stelovanje strujomera


BraveMargot

Recommended Posts

zanimaju me razni nacini za stelovanje strujomera.koje nacine sami primenjujete, sta ste culi da se radi.struja i gas su sada jako skupi tako da je ova tema vrlo aktuelna. hvala unapred na korisnim savetima,margot

Link to comment

hvala tebi na novom topiku, na mom najnovijem pedeefu :Dne znam ništa o štelovanju strujomera, ali ću rado biti domaćica ovoj zanimljivoj temi.dobrodošli i izvolte štelovati.

Link to comment

Ako i dalje rabiš strujomer sa metalnim diskom koji se vrti, stavi na njega jedan pojači magnet... i pusti da vrtložne struje obave svoje :whistle: Samo se seti da ga skineš pre nego što dođe očitavač.

Link to comment
zanimaju me razni nacini za stelovanje strujomera.koje nacine sami primenjujete, sta ste culi da se radi.struja i gas su sada jako skupi tako da je ova tema vrlo aktuelna. hvala unapred na korisnim savetima,margot
:lol::Hail: Drugi put danas vec prevazilazis samu sebe... Edited by Atreid
Link to comment
Ako i dalje rabiš strujomer sa metalnim diskom koji se vrti, stavi na njega jedan pojači magnet... i pusti da vrtložne struje obave svoje :whistle: Samo se seti da ga skineš pre nego što dođe očitavač.
a može i pored strujomera da se ugradi ovako nešto i rešen problem sa očitavačima.doberman.jpegsamo što tih strujomera sa diskom više nema ni u srbijici :(dosetili se mangupi iz EDB-a pa promenili sve redom. ovi novi su imuni na magnetne sile. Edited by Biohemija
Link to comment

hah, sećam se da sam pre 5-6 godina radio posao očitavanja brojila za EDB. Celu Višnjicu sam upoznao u tih par meseci. Tačno sam znao koji se pas nalazi u kojem dvorištu, koja baba je luda, i gde žive dobre devojke kojima nisam mogao da odbijem poziv na kafu. I gde da navratim na kraju radnog dana da popričam po jednu sa dobrim domaćinom o dobroj domaćoj. Jednog dana, dolazim do dvorišta, znam na kojem zidu se nalazi strujomer. Znam i da vlasnici imaju 3 psa; jednog malog, bezopasnog kojeg sam mazio, drugi je bio malo veći ali ne agresivan. Trećeg su uvek sklanjali, znam da sam čekićao i po par minuta ispred ograde dok ga uvedu u garažu. Eh, tog dana nije bilo nikoga od vlasnika. Kapija je bila otključana, ja sam lupio par puta u nju da vidim hoće li psi reagovati. Nakon što sam se uverio da pasa nema, otvorio sam kapiju, ušao oprezno, ostavio kapiju otvorenom, za svaki slučaj. Kako sam dožao do ormarića, čuo sam grebanje noktima po betonu, tačno iznad sebe. Na terasi, onaj ogromni, što su ga sklanjali, krenuo je niz stepenice, lajao kao nenormalan. Sledio sam se. Potrčao ka kapiji, ovaj je u trenutku kada sam bio kod kapije taman stigao na par metara od mene. Kapiju zatvaram, ali kapiram da mi to ništa ne vredi jer se otvara ka spolja, i dovoljno je da se to tele od 40+kila nasloni i težinom je otvori, a nemam dovoljno vremena da protnem ruku i zatvorim je iznutra nekim rajberom. Ukenjan, stojim, ne znam šta ću. Pas se zaleće ka kapiji, ja se odaljio, gledam kuda da pobegnem. U ruci držim kompjuterčić za koji znam da ću, ako ga polomim, morati bulju da prodajem na štajgi narednih metar dana. Ovaj otvara kapiju, ja se okrećem, ni sam ne znam kako preskačem povisoku ogradu i upadam sa visine na komšijski plac, među kokoške, u blato. Pas se umirio, prestao da laje, svoje je obavio.Izlazi komšija, taj što sam mu upao na plac, čudi se, meni neprijatno. Kaže, ne brini, pre mesec dana je poštar isto tako uskočio, neki novi, nije znao za psa. :D Dakle, da potvrdim, Biohemija je u pravu; nema boljeg rešenja od psa.

Link to comment

Znam za vodomer! U cev koja dovodi vodu do vodomera ubaciš malo sitnog peska. On se nataloži u vodomeru i uspori lopatice čijim se obrtanjem meri protok i potrošnja. Tako pesak krade za tebe! :)A pošto je strujomer isto što i vodomer, samo meri struju a ne vodu, ti smisli samo kako da metneš pesak u kabl i bog da te vidi! Srbija!

Link to comment
Znam za vodomer! U cev koja dovodi vodu do vodomera ubaciš malo sitnog peska. On se nataloži u vodomeru i uspori lopatice čijim se obrtanjem meri protok i potrošnja. Tako pesak krade za tebe! :)
šta sve ovi privatnici neće da urade ne bi li potkradali državu. angry.gif
Link to comment

e pacey jesi vrag...citao sam i ja struju jos dok sam bio maloletan ali mi roditelji rekli da to ne radim kao nema potrebe...bio jedan dan i kad sam se vratio kuci lego sav umoran posto je bilo leto i oni se zabrinuli da se ne preforsiram

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...